КАКВА ЈУРЊАВА ЗА ЧУДОМ: Челси плаче због зицера за подвиг у Лиги шампиона, Реал све издржао!

18. 04. 2023. у 22:54 >> 22:54

РЕАЛ Мадрид се пласирао у полуфинале Лиге шампиона након што је, после победе над Челсијем од 2:0 на свом терену, у лондонском реваншу тријумфовао такође са тим резултатом.

Спектакуларан меч приредили су ови такмаци, иако су многи очекивали мало тога од "плаваца" који су посртали на свим фронтовима, ангажовали привременог тренера, а за викенд изгубили од Брајтона (2:1).

Ипак, екипа Френка Лампарда се приличо "испрсила" пред европским владаром, оставила за нијансу бољи утисак у првом полувремену, у чијој је завршници имала и колосалну прилику, но бравура голмана Куртоа, који је зауставио шут Кукуреље са угла петерца, спасила је Реал.

Мадриђани су имали своје добре прилике за вођство у уводном делу реванша, Родриго је погодио спољну ивицу стативе, Винисијуш потклоницом прокоцкао идеалну шансу за 0:1 у 41. минуту, али су управо њих двојица била и најзаслужнија што је екипа Карла Анћелотија и дала гол којим су распршени снови лондонског клуба.

Усред велике иницијативе "паваца" који су "пуцали" са свих позиција, у 59. минуту Реал је први пут затресао мрежу супарника.

Побегао је тада у контри јунак овог тријумфа, Родриго, Чалоба који је га је пратио на том десном крилу напада - уклизао је у "празно", а онда је Реалов фудбалер убацио ниско лопту ка другој стативи где је био Винисијуш. Како се одбрана Челсија ту консолидовала, Бразилац који је био у поседу - видео је да је његов несуђени асистент, који се прилично натрчао, већ стигао у срце казненог простора. Винисијуш је управо "повратном" проиграо Родрига, а овај рутински, са 7-8 метара донео важну предност Реалу.

Узалудни су били "потези очајника" којима је прибегао Лампард, његово убацивање у игру Жоаа Феликса, Стерлинга и Мудрика није се исплатило, а Реал је тотално офанзивну поставку ривала казнио.

Десет минута пре краја, по левој страни мадридског напада лопту је добио Винисијуш, вратио је у средину за Федеа Валвердеа који је надмудрио свог чувара, изашао пред голмана и несебично, "продужио" акцију на десну страну где је потпуно сам био Рордиго. Он се с лоптом малтене ушетао у мрежу, потврдивши тим потезом да је чак 11. узастопни пут гигант из Мадрида ушао у полуфинале елитног европског клупског надметања.

У полуфиналу му се придружио и Милан, који је у врло узбудљивом мечу избацио из Лиге шампиона лидера италијанске Серије А, екипу Наполија.

Челси - Реал Мадрид 0:2 (први меч 0:2)

90' - Играће се још три минута судијске надокнаде времена

90' - Изнервирао се Украјинац (иако му гол не би био признат) па је фрустрацију показао прекршајем због ког је добио жути картон.

87' - У офсајду се, накнадно показаном, нашао Михаило Мудрик, али "момак од скоро 100 милиона евра" није искористио шансу за коју се изборио трком иза леђа одбране Реала: шутирао је искоса с леве стране - превише укосо у леву страну.

80' - Надмудрили су комплетну дефанзивну поставку ривала Мадриђани, по левој страни је лопту добио Винисијуш, вратио у средину за Федеа Валвердеа који је надмудрио свог чувара, изашао пред голмана и несебично, "продужио" акцију на десну страну где је потпуно сам био Рордиго који се с лоптом малтене ушетао у мрежу. Све је овде готово, 11. пут у низу Реал ће играти у полуфиналу Лиге шампиона. Нестваран учинак...

80' - Гол! Реал води са 0:2, Родриго још једном стрелац, део публике Челсија напушта трибине!

77' - Мења и Карло Анћеоти. Дани Себаљос улази у Реалову поставу уместо Тонија Кроса. А у Челсију Хаверца мења Мејсон Маунт.

73' - Покушава Челси пресингом на целом терену да дође што пре до лопте. А што пре и до поготка. Три му требају за продужетке...

Детаљ са утакмице Челси - Реал / FOTO: Tanjug/AP

68' - На све или ништа креће Френк Лампард, који мења поставу Челсија. Жоао Феликс, Рахим Стерлинг и Михаило Мудрик улазе у игру за "плавце". Тотална офанзива. (Изашли су Галагер, Фернандез и Кукуреља)

66' - Две прилике, на две стране терена. Енцо Фернандез је извео свој најбољи потез у досадашњем току реванша, но његов шут је одбранио Реалов голман Куртоа, а лоше се по нападача завршила и акција Мадриђана, у којој је Бензема опробао ударац, из окрета и у паду, а био недовољно прецизан.

59' - Побегао је у контри Родриго, по десном крилу, Чалоби који је уклизао у "празно", а онда је Реалов фудбалер убацио ниско лопту ка другој стативи где је био Винисијуш. Како се одбрана Челсија ту консолидовала, Бразилац који је био у поседу - видео је да је његов несуђени асистент, који се прилично натрчао по десној страни, већ стигао у срце казненог простора. Винисијус је управо "повратном" проиграо Родрига, а овај рутински, са 7-8 метара донео важну предност Реалу. И велику, јер је укупан резултат сада 3:0 за Мадриђане.

58' - Гол! Реал води, Родриго стрелац за 0:1!

57' - Нови шут Челсија, који је у великом налету, али нови слаб шут... Хаверц је опробао ударац, и то недовољно квалитетно за меч Лиге шампиона.

55' - Расте узбуђење на "Стамфорд Бриџу", јер Челси тренутно игра и боље и опасније од Реала. Изборио је прекршај ривала (Милитаа) на левој страни свог напада, а после центаршута који није био лош, али не ни много опасан - "плавци" су успели да брзо освоје лопту, но ударац Енца Фернандеза није био довољно снажан нити прецизан да би се резултат променио.

52' - Велика прилика за Челси! После центаршута с десне стране лопта је мало "застала" у казненом простору Реала, на њу је, свега 7-8 метара од гола ривала, натрчао Канте, шутирао је снажно, но лопта је полетела само метар - и шут је био изблокиран.

50' - Челсијев Рис Џејмс је добио жути картон и мораће да пропусти наредну утакмицу ако "плавци" прођу даље.

48' - Док се игра не распламса у наставку реванша, погледајте и фото-причу најзанимљивијег детаља досадашњег тока утакмице, када је Тибо Куртоа "скинуо" зицер Марку Кукурељи и одушевио клупске колеге:

46' - Почело је друго полувреме

Крај полувремена! Врло, врло занимљивог! У првом делу реванша Челси је успео да преокрене збивања у своју корист након почетне иницијативе Реала, па је током уводних 45 минута домаћин имао више лопте у свом поседу (51%), а и више шутева (6 наспрам 5, с тим да су оба такмаца по двапут шутирала у оквир гола).

45' - Како славе играчи Реала одбрану Куртое! Скоро сви га грле. А и не чуди. После врло добре акције Челсија, по десној страни, лопта је лево дошла до усамљеног Кукуреље који је шутирао са угла петерца, али је голман Мадриђана успео да му "уђе" у шут и изврсном интервенцијом спречио вођство Челсија. Да је сада гол "пао", "плавцима" би био много лакше да ка подвигу јуре у наредних 45 минута. Овако им и даље недостају два поготка да би анулирали заостатак из Шпаније.

43' - Одлична контра Реала. Валверде се изврсни пробио по десној страни, претрчавши око 60-70 метара, Винисијуш је одвукао чуваре у средину шеснаестерца, а проиграни Бензема код даље, леве стативе - лоше захватио лопту. Истини за вољу, била му је и прејако и мало предалеко послата.

41' - Аух, велика шанса за Реал! Потклоницом је Винисијуш Жуниор ударио лопту након што је умакао чувару и дошао у идеалну прилику да са 6, 7 метара, искоса с леве стране, у мрежу спроведе центаршут с десног крила. Промашио је целу мету!

Детаљ са утакмице реванша четвртфинала Лиге шампиона између Челсија и мадридског Реала / FOTO: Tanjug/AP

39' - Челси покушава (и неретко успева) да додавањима кроз средину пронађе пукотине у одбрани Реала, но додавања су врло мало непрецизна, те мрежа гостију и даље мирује јер још увек нема шута који би угрозио Куртоу.

35' - Јавна опомена и за Челсијевог играча. Жути картон добио је Кукуреља.

32' - Све узбудљивији дуел. Најпре добра акција Челсија, коју је у последњи час прекинуо офсајд, а онда нови шут Реала који Аризабалага брани - Модрић се лепо "провукао" по десној страни напада и упутио низак ударац, који је голман "плаваца" скренуо у корнер. После њега, домаћини су отклонили опасност.

28' - Врло квалитетна додавања Реала омогућила су "краљевском клубу" да дође до шута, но Винисијуш (за ког се испоставило касније да је у малом офсајду) искоса с леве стране је шутирао у ближи угао, где је лопту и сачекао голман Челсија Аризабалага.

25' - Галагер је центрирао с леве стране, а Камавинга лукаво, као да има 20 година искуства, а не толико од рођења, надмудрио Хаверца и његове колеге из Челсијеве офанзивје и - пропустио лопту да изађе ван терена.

22' - Жути картон за Реаловог Милитаа. Ако Мадриђани прођу даље, неће моћи да игра у првом мечу полуфинала.

20' - Статива! Увраћа Реал преко Родрига, који се лепо снашао на десној страни напада и изградио сам себи позицију за шут, но лоптом погодио оквир гола, после чега је она отишла у гол-аут.

17' - Три корнера је у кратком року извео Челси, није успео из њих да припрети, али јесте после једног тропотезног покушаја да се Хаверц добро проигра у срцу Реаловог шеснаестерца. Ипак, лопта му је била превисоко упућена, па је једно дефанзивно одигравање грудима омогућило голману Мадриђана да преузме посед.

Детаљ са реванш утакмице четвртфинала Лиге шампиона Челси - Реал Мадрид / FOTO: Tanjug/AP

14' - Примирили су играчи енглеског клуба госте из Шпаније. Све безопасније делују додавања Реала, а све је чешће Челси с лоптом у поседу на супарничкој половини.

10' - Аух, каква прилика за Челси! Прва, али изненадна и велика. После дугачког додавања "плаваца" и њиховог покушаја да припрете ниским центаршутем с десне стране, лопта се одбила баш пред њиховог везисту Кантеа који је био сам на око 13-14 метара од гола, но шутирао је "из прве" левицом - тик покрај спољне ивице стативе!

7' - Челси на моменте игра у формацији 5-3-2, и то када се брани. То је у овим тренуцима довољно да се спрече опасни напади Реала (Винисијуш је малопре пробао да центрира ка Бенземи, али прејако је то учинио), но циљ лондонског клуба није само да буде у дефанзиви, већ да надокнади два гола заостатка. Засад од те "надокнаде" нема ни трага ни гласа.

5' - Иако "плавцима" треба победа, и то велика, у првих пет минута 69% времена је лопту у свом поседу имао мадридски тим.

3' - Уводни покушаји и једне и друге екипе окончали су се испред супарничких шеснаестераца

1' - Реванш на "Стамфорд бриџу" је почео!

20.30 - Подсетимо, вечерас се игра још један реванш, а утакмицу Наполи - Милан можете да пратите у посебном блогу уживо портала "Новости".

20.17 - Ево и стартних постава:

Челси: Аризабалага - Чалоба, Силва, Фофана - Џејмс, Канте, Фернандез, Ковачић, Кукурела - Галагер - Хаверц

Реал Мадрид: Куртоа - Карвахал, Милитао, Алаба, Камавинга - Валверде, Крос, Модрић - Родриго, Бензема, Винисијуш

Уочи меча

Наизглед, "све је готово". Реал Мадрид је добио први сусрет са 2:0. Челси је наставио да посрће на свим фронтовима, па је за викенд изгубио од Брајтона са 2:1.

Реал можда може да заборави на шпанску титулу, али не и на европску.

Дао је гол на седам последњих гостовања у Лиги шампиона. Добио је три од последња четири гостовања енглеским клубовима, укључујући и прошлогодишњих 1:3 у Лондону. није тако давно ни оних 5:2 против Ливерпула минулог месеца.

Тренер Карло Анћелоти је одморио добар део првотимаца у суботњој првенственој победи против Кадиза (2:0), али што због повреда Тонија Кроса и Винисијуса Жуниора, што због чињенице да се на клупи Челсија, макар привремено, вратио Френк Лампард (који, притом, има на располоагању екипу у коју је уложено скоро пола милијарде евра у претходних годину дана) - чудо не треба искључити... Док Реал то не озваничи.

Бонус видео: Ново у Земунелу - Партизаново брдо за трчање

ПРОРОЧАНСТВО СЕ ИСПУНИЛО: Нека се Запад спреми! Он је нови руски министар спорта - жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар

Недуго након што је председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта.

14. 05. 2024. у 20:28