СУРОВА ЛИГА ШАМПИОНА! Манчестер сити нокаутирао Бајерн! Интер немилосрдно расрпшио снове Бенфике о историји

11. 04. 2023. у 22:49

У вечерашњим утакмицама четвртфинала Лиге шампиона Манчестер сити је савладао Бајерн из Минхена са убедљивих 3:0, док је Интер однео тријумф у Лисабону Бенфици резултатом 2:0.

Изабраници Пепа Гвардиоле данас су разбили Бајерн у парампарчад на свом Етихаду. Све је започео Родри голом за памћење Пројектил дефанзивног везисте за 1:0 против Бајерна, страшан ударац са близу 20 метара завршио је у рашљама Зомеровог гола.

Баварци су на старту другог полувремена пропустили низ прилика, а само је инспиративно вече голмана Едерсона спасало у тим тренуцима грађане.

И онда...

Упамекано је изгубио лопту у задњој линији, отео ју је Џек Грилиш, потом пас за Холанда, а овај једним додавањем избацује преостале чуваре и проналази на другој стативи Бернарда Силву који главом тресе мрежу.

Већ у 76. нокаут за Бајерн. Просто морао је то бити он, за све киритичаре који кажу да га нема на великим утакмицама, Ерлинг Холанд.

Норвешка гол машина постигла је испоставиће се последњи гол на мечу пред реванш који следи за 8 дана у Минхену.

Интер је са друге стране у Лисабону одиграо тек колико му је требало, једна од оних победа из италијанске фудбалске кухиње. Рутински у тренутку када се у шампионату домаћем све руши срушени су снови најпријатнијег изненађења Лиге шампиона.

Сурово су казнили сваку грешку ривала нероазури и головима Бареле и Лукакуа са беле тачке путуј назад за Милано са великих 2:0 пред реванш који такође следи за 8 дана.

МАНЧЕСТЕР СИТИ - БАЈЕРН 3:0

СТАДИОН: "Етихад"

СУДИЈА: Хесус Гил Манзано (Шпанија)

САСТАВИ:

МАНЧЕСТЕР СИТИ (3-2-4-1): Едерсон - Аканђи, Дијас, Аке - Стоунс, Родри - Силва, Де Брујне, Гиндоган, Грилиш - Халанд

БАЈЕРН (4-2-3-1):Зомер - Павар, Упамекано, Де Лихт, Дејвис - Горецка, Кимих - Коман, Мусијала, Сане - Гнабри

БЕНФИКА - ИНТЕР 0:2

СТАДИОН: "Да Луж"

СУДИЈА: Мајкл Оливер (Енглеска)

САСТАВИ:

БЕНФИКА (4-2-3-1): Влаходимос - Гилберто, Антонио СИлва, Морато, Грималдо - Чикињо, Флорентино - Жоао Марио, Рафа Силва, Аурснес - Рамос

ИНТЕР (3-5-2): Онана - Дармијан, Аћерби, Бастони - Дамфриз, Барела, Брозовић, Мхиктаријан, Димарко - Мартинез, Џеко

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 +3 - Крај мечева!

82. минут - Гоооооол! Ромелу Лукаку по земљи у сам уго Влаходимоса који је прочитао страни, али недовољно да спречи 2:0 за тим из Милана.

80. минут - Пенал за Интер! Ромелу Лукаку ће извести једанаестерац.

76. минут - Ерлинг Хоооооланд 3:0! Бајерн је у нокдауну, просто морао је то бити он, за све киритичаре који кажу да га нема на великим утакмицама.

70. минут - Сити води 2:0! Упамекано је изгубио лопту у задњој линији, отео ју је Џек Грилиш, потом пас за Холанда, а овај једним пасом избацује преостале чуваре и проналази на другој стативи Бернарда Силва који главом тресе мрежу.

57. минут (Лисабон) - Велики притисак Бенфике у овим моментима, нижу се неугодне ситуације пред голом нероазура.

53. минут - Бомбардује Сане! Трећи пут је шутирао Немац у оквир гола Ситија у другом полувремену, али и трећи пут Едерсон феноменално интервенише.

51. минут (Лисабон) - Интер води на Да Лужу! Сјајан центаршут Бастонија и какав трзај главом Никола Бареле, италијански гигант има 1:0 у Португалији.

49. минут (Манчестер) - Највећа шанса на мечу за Баварце! Сане се стуштио са левог бока, распалио уз 16 метара, лопта је ишла у сам угао гола ривала, али сјајна одбрана Едерсон, мало је недостајало да Сане затресе мрежу бившег клуба.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 +1 (Манчестер) - Бомба Санеа са дистанце, ипак лопта је прозујала поред стативе Манчестер ситија, Гил Манзано свира крај првог полувремена страшан гол Родрија прави једину разлику на мечу.

45. минут (Манчестер, Лисабон) - Још два минута надокнаде првог полувремена на Етихаду, у Португалији главни арбитар је свирао крај првог полувремена, прилично оскудног по броју шанси.

35. минут (Манчестер) - Зомер спашава Бајерн! Рефлексна одбрана ногом у стилу рукометних голмана након шута Гундогана, други гол виси у ваздуху.

28. минут (Манчестер) - Гол,гол,гол! Пројектил Родрија! Манчестер сити прелепим голом свог дефанзивног везисте има 1:0 против Бајерна, страшан ударац са близу 20 метара завршава у рашљама Зомеровог гола.

22. минут (Манчестер) - Сјајна прилика, Ерлинг Холанд! Грилиш је несебично одложио лопту за Холанда након што је одвукао два чувара, а Норвежанин шутира из прве са ивице 16. метара, међутим право у наручје добро постављеног Зомера, наставља се сјајна утакмица на Етихаду упркос томе што мреже мирују.

19. минут (Лисабон) - Жоао Марио је окушао ударац, међутим његов покушај одлази поред гола, прва озбиљнија претња Бенфике на Да Лужу.

14. минут (Манчестер) - Сјајан темпо на Острву, оно што се и очекивало, све пршти на обе стране. Ерлинг Холанд је сада умало постигао гол након великог пресинга на голмана Зомера који је у последњој милисекунди успео да испуца лопту са гол линије испред чудесног Норвежанина коме је мало недостајало да награди себе за труд голом.

11. минут - Прва претња и по гол Едерсона, брзоноги Канађанин Алфонсо Дејвис је опробао ударац са преко 16 метара, његов покушај завршава поред гола Манчестер ситија.

8. минут (Манчестер) - Још једна прилика у Манчестеру за грађане. Кевин де Брујне је послао идеалан центаршут на ивицу петерца, Гундоган је био највиши у скоку, али је из изгледне позиције турски везиста лоше шутирао главом, пропала је добра прилика за домаћина.

5. минут (Манчестер) - Прва претња на мечу, Ерлинг Холанд је покушао из срца шеснаестерца али без опасности по голмана Зомера.

3. минут (Манчестер) - Велики пресинг Бајерна у Манчестеру! Последња линија Ситија комбинује међусобно док офанзивни ред немачког тима све време врши велики притисак и не дозвољава да домаћин мирно оргамнизује почетне нападе.

1. минут - Мечеви су почели!

САСТАВИ:

Манчестер сити - Бајерн

Бенфика - Интер

УОЧИ МЕЧА МАНЧЕСТЕР СИТИ - БАЈЕРН МИНХЕН

Обе екипе играју фантастично у Лиги шампиона ове сезоне, али се муче на домаћој сцени. Док је Бајерн и даље први фаворит у Бундеслиги, иако му за врат озбиљно дува Борусија Дортмунд, Сити је у заостатку за Арсеналом.

Сити је током викенда савладао Саутемптон са сигурних 4:1, док је Арсенал одиграо 2:2 у дербију са Ливерпулом. Био је то осми узастопни тријумф изабраника Пепа Гвардиоле који сада заостају шест бодова за "тобџијама" уз утакмицу мање. О титули ће вероватно одлучивати међусобни сусрет на ''Етихаду'' за две недеље, а у међувремену ће "грађани" знати да ли ће им Премијер лига остати једина шанса за трофеј ове сезоне, пошто је реванш са Бајерном 19. априла на ''Алијанц арени''.

Бајерн је за викенд победио Фрајбург са 1:0 и тако му се осветио за прошлонедељну елиминацију из Купа Немачке. Тај пораз означио је крај надања новог тренера Бавараца Томаса Тухела који је по преузимању финкције од Јулијана Нагелсмана изјавио да клуб иде на освајање "трипле круне". Од тога сада очигледно нема ништа, али би се навијачи задовољили и са "дуплом", нарочито ако се зна да Бајерн после освајања последње "трипле круне", у сезони 2019/20, није успео да прође ни у полуфинале Лиге шампиона. Ако то не успе ни овог пута, изједначиће негативан рекорд од три узастопна испадања у четвртфиналу који је забележио у периоду 2007-2009.

Али Тухел има искуства и са уласком у финале Лиге шампиона и са елиминацијом Манчестер ситија, кога је савладао баш у финалу 2021. као тренер Челсија, док је сезону раније изгубио финале, баш од Бајерна на клупи Париз Сен Жермена.

Сити и Бајерн до сада су се састајали шест пута у Лиги шампиона, али ово ће им бити први дуел у нокаут фази. Три пута су били заједно у групи, 2011/12, 2013/14 и 2014/15. Сва три пута Бајерн је завршавао као први у групи, а Сити је два пута био други и једном трећи, 2011/12, иза Наполија.  У два последња наврата, Пеп Гвардиола, данашњи тренер "грађана", водио је Бајерн. Скор у досадашњих шест сусрета у Лиги шампиона је изједначен. Обе екипе имају по три победе, с тим што су по два пута побеђивали као домаћини а једном у гостима, занимљиво у истој сезони, 2013/14. Бајерн има за један погодак бољу гол-разлику 10-9. Од играча који и сада бране боје једног од два клуба, само се Томас Милер уписивао у стрелце у овим сусретима, два пута.

Бајерн у досадашњем току Лиге шампиона има стоодстотан учинак, са шест победа у групи коју је делио са Интером, Барселоном и Плзењом, као и два тријумфа над Париз Сен Жерменом у осмини финала. Сити је мање убедљив, али такође нема пораз. Три пута је играо нерешено уз пет победа. Четири победе је остварио у групи са Борусијом Дортмунд, Севиљом и Копенхагеном, а једну у осмини финала против Лајпцига. Била је то једна од најубедљивијих победа у историји Лиге шампиона - 7:0, уз пет голова феноменалног Ерлинга Холанда. Норвежанин има један велики терет пред почетак овог двобоја, јер као члан Дортмуда никада у седам мечева није успео да савлада Бајерн.

Сити би победом на данашњем мечу оборио енглески рекорд у непобедивости на свом терену кад су у питању европски мечеви. Била би то 25. утакмица без пораза током које је остварено 22 победе и два ремија. Истовремено, ако би у две утакмице елиминисали Бајерн, задржали би стоодстотан биланс у нокаут фази против немачких тимова пошто су се досад састајали са Шалкеом, Дортмундом, Лајпцигом и Менхенгладбахом и сваки пут излазили као победници из двомеча.

УОЧИ МЕЧА БЕНФИКА - ИНТЕР

Домаћин је уз Наполи дефинитинво највећи хит Лиге шампиона, након доминантних игара у групној фази, Бенфика је рутински одрадила посао против слабашног Брижа и тако се пласирала у четвртфинале. Са друге стране, Интер је успео да прође ''групу смрти'', изборио је друго место у борби са Барселоном и у осмини финала савладао је Порто укупним резултатом 1:0 за своје прво четвртфинале након дугих 11 година.

''Орлови'' играју једну од бољих сезона у скоријој историји клуба и поред одличних наступа у Лиги шампиона први су у португалском првенству са седам поена вишка у односу на Порто који им је пре пар дана у великом дербију нанео пораз резултатом 1:2. Лидер је повео на том сусрету аутоголом Косте, али Отавио и Тареми су преокренули и тако прекинули серију ''црвених'' од осам узастопних победа у свим такмичењима.

Након што је завршен жреб за групну фазу Лиге шампиона, сви су очекивали да прва два места у групи ''Х'' заузму ПСЖ и Јувентус, али Бенфика је имала другачије планове и без пораза заузела прву позицију са 14 освојених бодова. Имала је среће са противником у осмини финала јер јој на ноге дошао Бриж који је доживео велики пад почетком другог дела сезоне и двоструки првак Европе се лагано пласирао у наредну фазу укупним резултатом 7:1.

О доминацији изабраника Роџера Шмита говори податак да су у досадашњем току такмичења постигли чак 23 гола и само је Наполи ефикаснији са 25 погодака.

Што се тиче гостију, Интер је у катастрофалном ритму и у серији је од шест везаних утакмица без победе. Протеклог петка је деловало да ће прекинути пост када је до самог краја водио против Салернитане са 0:1, али бивши играч ''нероазура'' Антонио Кандрева им је продужио агонију постигавши импресиван гол у 90. минуту. Чета Симонеа Инзагија је пала на пето место на табели и све се више по италијанским медијима пише да ће ускоро доћи крај Инзагијевом периоду на клупи славног клуба.

Оно што га одржава на истој су одличне игре у Лиги шампиона, након 11 година паузе успео је да уведе Интер у четвртфинале и може се рећи да је имао повољан жреб јер је избегао великане попут Бајерна, Ситија и Реала.

Данашњи ривали су последњи пут укрстили копља у осмини финала Лиге Европе у сезони 2003/04. када је Интер славио са 4:3.

Оба тима ће бити без својих главних штопера, Отамендија и Шкрињара, док ће бити осакаћени и у везном реду. Код домаћина неће бити Дракслера и Ристића, док гост у Португал долази без Чалханоглуа.

БОНУС ВИДЕО: Реакција "делија" када је Новак Ђоковић дошао на меч Звезда - Валенсија

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44