ЗВЕЗДА ИМА СТРАНЦА МАЊЕ: Одлука званично објављена у Службеном гласнику
ЦРВЕНА звезда сада има једног странца мање, званично је објављено.
Фото: М.Вукадиновић
Реч је о држављанину Обале Слоноваче, Секу Саногу, коме је жеља испуњена.
Црвено-бели су поднели захтев да везни фудбалер Секу Саного добије држављанство Републике Србије још у мандату Дејана Станковића.
Везиста је у зимском прелазном року задужио опрему француског друголигаша Париза, а потом ће се на летњу прозивку у Београду вратити као држављанин наше земље.
- Прима се у држављанство Републике Србије Саного Секу Јуниор, име оца Н’вафунгбе, рођен 5. маја 1989. године, у Република Обале Слоноваче, држављанин Републике Обале Слоноваче - озваничено је у Службеном гласнику.
Подсетимо, Саного није први странац у Црвеној звезди који је добио држављанство наше земље. Пре њега су то право остварили Мичел Доналд, Мохамед ел Фарду Бен, Гелор Канга, Ричмонд Боаћи…
Од играча из актуелног састава црвено-белих, Гелор Канга добио је српско држављанство, а као странци воде се Осман Букари, Кингс Кангва, Јегор Пруцев, Алекс Виго и Иракли Азаров.
БОНУС ВИДЕО: Мераклије почеле обележавање стогодишњице Радничког из Ниша
Препоручујемо
ЗАКЉУЧАНА МАРАКАНА! ФИФА "дојавила", ФСС експресно казнио Црвену звезду
06. 04. 2023. у 15:41
ЂОКОВИЋ ЗАБРИНУО НАВИЈАЧЕ: Да ли је ово доказ да Новака нешто мучи? (ФОТО)
06. 04. 2023. у 10:13
ЈУНАЈТЕДОВА РЕНЕСАНСА ТРАЈЕ ОД ПРОШЛОГ ДУЕЛА СА ДАНАШЊИМ РИВАЛОМ: "Свраке" су упале у кризу из које ће се тешко извући
ЊУКАСЛ дочекује Манчестер Јунајтед у среду на Сент Џејмсовом парку у тренутку када су гости везали 11 утакмица без пораза у Премијер лиги.
04. 03. 2026. у 06:30
ЦЕО СВЕТ У ШОКУ! Ево шта су урадиле фудбалерке Ирана на првој међународној утакмици откако су Америка и Израел напали њихову земљу (ВИДЕО)
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао оно што су урадиле иранске фудбалерке.
03. 03. 2026. у 15:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)