НОВИ КИКС ПАРТИЗАНА: Црно-бели без победе пред вечити дерби (ФОТО/ВИДЕО)

27. 02. 2023. у 13:44

ФУДБАЛЕРИ Партизана опет нису победили. Црно-бели су на свом терену ремизирали са крагујевачким Радничким - 1:1 и вечити дерби чекају у не баш добром расположењу.

Изабраници Гордана Петрића опет нису играли добро. Били су домаћи нешто бољи ривал у првом полувремену, али у другом нису ништа показали, па је нерешен резултат можда и најправеднији исход ове утакмице.

Партизан је рано дошао до вођства. Играо се 12. минут када је дебитант Андрес Колораду послао добру лопту за Квинсија Менига. Крилни нападач домаћег тима је добро реаговао и савладао Раичевића.

Гол је у првом полувремену постигао и Рикардо Гомеш, али је он оправдано поништен због офсајда у коме се налазио нападач са Зеленортских Острва. И гости су претили, најбољу шансу имао је Чоловић и тада је статива била савезник црно-белих. Иако, сигнализирана недозвољена позиција, на снимку се чинило да је арбитар погрешио.

Друго полувреме је било мање узбудљиво. Раднички је више желео гол и за то је награђен. У 80. минуту Милутин Видосављевић је постигао сјајан погодак са неких 17 метара и испоставило се донео важан бод Крагујевчанима.

Могли су гости и до целог плена. У стопостотној шанси се нашао Максимовић, но Поповић је добро интервенисао и спасао пораза екипу Партизана.

Екипа из Хумске у овој години још увек нема победу на свом терену, изгубили од Младост ГАТ-а (0:4), Шерифа (1:3) и сада су ремизирали са Радничким 1923 (1:1).

Црно-беле сада чека дуел са Црвеном звездом који је на програму у петак од 19 сати. Црвено-бели су лидери на табели са 63 бода, 13 више од вечитог ривала.

Партизан - Раднички 1:1 (1:0)

Стадион: Партизана. Гледалаца: око 500. Судија: Павле Томић. Стрелци: Мениг 12. (Партизан) - Видосављевић 80. минут (Раднички)

Партизан (4-2-3-1): Поповић - Живковић, Илић, Вујачић, Урошевић - Траоре (од 83. Баждар), Колорадо (од 78. Фејса) - Дијабате (од 61. Јовић), Пантић (од 61. Натхо), Мениг - Рикардо (од 78. Павловић).

Раднички 1923 (4-2-3-1): Раичевић - Влајковић, Митровић, Миличић, Пецељ - М. Видовић, Зорић - Чоловић (од 90+4. Крајишник), Видосављевић (од 90+6. Видовић), Евандро (од 75. Максимовић) - Милуновић (од 75. Ђурић).

Крај утакмице: Партизан - Раднички 1:1

90+6' - Крај утакмице!

90+2' - Добро је Јовић промашао одбрану Радничког, но завршница акције је била веома лоша.

90' - Одлучено је да се друго полувреме продужи за пет минута.

84' - Нова велика прилика за госте. Сам испред Поповића је изашао један играч Радничког, но голман црно-белих је добро интервенисао и спречио потпуни преокрет.

83' - Последња измена Гордана Петрића. Хамидуа Траореа је заменио млади Самед Баждар. Јасно је да сада тренер Партизана баца све карте на напад.

80' - Шок у Хумској. Појачавао је Раднички ритам и то му се исплатило. Сјајан гол постигао је Милутин Видосављевић који је сјајно тукао са 17 метара. Бацио се Поповић, али није могао ништа да уради.

78' - Још две измене у црно-белом тиму. Колорада и Рикарда су заменили Андрија Павловић и Љубомир Фејса.

77' - Опасан напад гостију. Распалио је по лопти Василије Ђурић са неких 20 метара, но опет је добро интервенисао Поповић.

74' - Коначно добар напад. Добро је центрирао Живковић, маказицама је покушао Јовић, али није закачио лопту како је желео.

71' - Нема никаквих узбуђења у другом полувремену. Ниједна права прилика није виђена у овом делу сусрета.

61' - Прве измене у Партизану. Немања Јовић и Бибарс Натхо ушли су у игру, а утакмица је завршена за Фусенија Дијабатеа и Данила Пантића.

53' - Сигурно је да се очекивало више погодака на овом сусрету. Било је шанси, али за сада је виђен само гол Квинсија Менига.

49' - За сада нема прилика у наставку сусрета. Раднички покушава да запрети и дође до изједначења, док црно-бели траже други гол за мирнији наставак меча.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској.

Прво полувреме: Партизан - Раднички 1:0

45+2' - Завршено је прво полувреме у Хумској. Стрелац јединог поготка био је Квинси Мениг.

45+1' - Прво полувреме је продужено за два минута.

38' - Тражили су гости пенал. Живковић је повлачио Евандра. Ипак, донета је одлука да се не покаже на белу тачку.

33' - Добро су комбиновали Колорадо и Мениг, на крају је шутирао Колумбијац, али није то урадио добро.

26' - Први жути картон на утакмици добио је десни бек домаћег тима Марко Живковић, а после њега и млади Михајло Илић.

19' - Добар напад гостију. Чоловић је изашао сам испред Поповића, но погодио је стативу. Судија је сигнализирао недозвољену позицију. Ипак, на успореном снимку се чинило да офсајда није било.

18'  - Затресао је мрежу Крагујевлана и Рикардо, али нападач црно-белих је био у офсајду, па гол није признат.

12' - Андрес Колорадо је уписао прву асистенцију у Партизану. Избацио је Менига који је изашао сам испред Раичевића и није му било тешко да затресе мрежу ривала.

10' - Игра се нападачи ба обе стране. Запретили су и црно-бели, али одбрана је добро реаговала после центаршута Менига.

3' - Велика прилика за Раднички. Евандро је сјајно шутирао, али још боље је интервенисао Поповић који је одличном парадом обио лопту у корнер.

1' - Почела је утакмица у Хумској.

Уочи меча:

Дуел у Хумској је првобитно требало да буде одигран јуче, али је он померен за данас због лошег времена, тачније снега који је падао у Београду.

Изабраници Гордана Петрића су фаворити у овом дуелу, но у утакмицу не улазе у добром расположењу, с обзиром на то да су изгубили од Шерифа (1:3) у реванш мечу Лиге конференција и завршили учешће у Европи.

Ипак, Партизан жели да дође до друге победе у низу у шампионату, док ће Крагујевачни покушати да прекину серију од три меча без тријумфа.

У првој утакмици ових ривала црно-бели су славили са 1:0 голом Бибарса Натха у 88. минуту.

Састави:

Партизан (4-2-3-1): Поповић - Живковић, Илић, Вујачић, Урошевић - Траоре, Колорадо - Дијабате, Пантић, Мениг - Рикардо.

Раднички 1923 (4-2-3-1): Раичевић - Влајковић, Митровић, Миличић, Пецељ - М. Видовић, Зорић - Чоловић, Видосављевић, Евандро - Милуновић.

БОНУС ВИДЕО: ПОДРШКА КАД ЈЕ НАЈПОТРЕБНИЈЕ: Навијачи Партизана пред почетак меча против Шерифа