ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал доминантан, Сити на потезу: Чекићари "посекли шуму", Лидс до злата вредна три бода, Евертон претрпео болан бораз

25. 02. 2023. у 18:13

ОДИГРАНЕ су четири утакмице у оквиру 25. кола Премијер лиге, а највећа пажња јавности била је на утакмици између Лестера и Арсенала у ком су "топџије" дошле до тријумфа резултатом 1:0.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал доминантан, Сити на потезу: Чекићари посекли шуму, Лидс до злата вредна три бода, Евертон претрпео болан бораз

Арсенал је у овај сусрет ушао као благи фаворит, али су имали апсолутну доминацију током целог сусрета и велико је чудо да је утакмица завршена минималном победом од 0:1.

Прво полувреме завршено је без голова иако су Артетини изабраници успели да постигну гол. Тросар је постигао прелеп погодак, али је поништен због прекршаја Бен Вајта над домаћим голманом.

На самом отварању другог полувремена виђен је једини гол на овој утакмици. Тросар је сјајно асистирао, а Мартинели је постигао гол за победу "топџија" на овом сусрету.

СНИМАК ГОЛА МОЖЕТЕ ВИДЕТИ КЛИКОМ ОВДЕ.

Овом победом Арсенал сада има пет бодова предности у односу на Манчестер Сити, те су ставили додатни притисак на своје противнике.

Сјајну утакмицу одиграли су Вест хем и Нотингем форест. Иако је прво полувреме завршено без голова, у другом делу утакмице виђена су чак четири гола.

Ингс је прво у 70., а затим у 72. минуту постигао голове, те је тако домаћа екипа имала предност од два гола против популарних шумара.

Рајс је у 78. минуту постигао гол за 3:0, а коначан резултат од 4:0 на овој утакмици поставио је Антонио у 85. минуту.

Доста тврду утакмицу одиграли су Лидс и Саутемптон, а ни на овом сусрету није виђен нити један гол у првом полувремену.

Једини гол, који је на крају одлучио победника, а то је била екипа Лидса, постигнут је у 77. минуту утакмице, а стрелац је био Фирпо.

Евертон је након две домаће победе, против Арсенала и Лидса, доживео пораз на свом терену од Астон Виле са 0:2.

Прво је у 63. минуту Воткинс са беле тачке погодио за 0:1, а коначан резултат утакмице поставио је Буендиа у 81. минути утакмице.

БОНУС ВИДЕО: АНКЕТА - Питали смо Београђане да ли Драган Стојковић треба да остане селектор?

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48