"АКО НЕ НАУЧИШ ИЗ ГРЕШАКА, ОНДА ГУБИШ ДВАПУТ": Дејан Станковић не губи наду, верује у чудо

Часлав Вуковић

14. 02. 2023. у 08:41

УСПЕО је Дејан Станковић да освоји бод (0:0) са Сампдоријом против "свог" Интера. Иако је ситуација на табели за тим из Ђенове далеко од идеалне, бивши тренер Црвене звезде не помишља на предају.

АКО НЕ НАУЧИШ ИЗ ГРЕШАКА, ОНДА ГУБИШ ДВАПУТ: Дејан Станковић не губи наду, верује у чудо

Фото: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Он се на крају утакмице најпре извинио представницима медија што није дошао на конференцију након меча са Монцом (2:2).

- Извињавам се што нисам дошао на конференцију после Монце, али сам био толико тужан и узнемирен због гола који су примили у надокнади за 2:2. И даље жалим што тад нисам изашао и јавно честитао играчима и навијачима на труду. Није нам лако, али ћемо се до крај борити - рекао је Станковић.

Надмудрувао се Деки се стратегом "неразура" Симонеом Инзагијем са којим је у Лацију делио терен као играч.

- Симонеу желим свако добро, стварно има моћан тим. Покушали смо да му направимо проблеме, а да смо били мало мирнији у појединим ситуацијама можда смо могли да реализујемо неку од контри. Имали смо шансе, било их је и за госте, мада чак и у ситуацијама кад пружиш све од себе срећа понекад окрене леђа.

Иако стање на табели није добро, Станковић не одустаје и верује да Сампдорија и наредне сезоне може да буде део Серије А.

- Верујем у напоран рад, понос и посвећеност. Неки људи зову то чудом. У реду, онда нека буде чудо. Мој посао је да охрабрим момке, научим их како да се радују и пате заједно, али да после сваке утакмице напусте терен уздигнута чела. Не желим да гледам у прошлост, нити подсећам како смо примали голове у последњим минутима мечева са Емполијем, Удинезеом или Монцом. Ако не научиш из грешака, онда губиш двапут - закључио је бивши тренер Звезде.

Подсетимо, тим са "Луиђи Ферарис" стадиона тренутно заузима 19. место на табели са 11 бодова, осам мање од Специје која је прва изнад црте.

БОНУС ВИДЕО: ЦРВЕНО-БЕЛИ НЕУМОЉИВИ: Иванић постигао шести гол за Звезду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХАОС У КОШАРЦИ! ФИБА доказала крађу, Никола Јокић је прави МВП НБА лиге!

ХАОС У КОШАРЦИ! ФИБА "доказала крађу", Никола Јокић је прави МВП НБА лиге!

Никола Јокић је НБА сезону завршио како није желео, елиминацијом коју је Денвер нагетс доживео већ на старту плеј-офа, а онда је чуо вест која је за многе неочекивана: МВП лиге је, други пут заредом, Шаи Гилџис Александер из Оклахоме. Светска кућа кошарке, међутим, решила да "докаже" да ствари не стоје тако како су гласали они који по Америци гласају за ово признање.

18. 05. 2026. у 17:00

Коментари (0)

НЕМА АЛБАНЦА КОЈИ НИЈЕ У НЕВЕРИЦИ! Овако су рукометаши Србије прославили пласман на Светско првенство! (ВИДЕО)