ЗВЕЗДА ПРЕГАЗИЛА ВОЖДОВАЦ! Црвено-бела рапсодија на крову (ФОТО/ВИДЕО)

11. 02. 2023. у 13:38 >> 15:00

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде прегазили су Вождовац са 6:0 као гости и тако су се искупили за реми са Војводином пред својим навијачима на старту другог дела првенства.

Максимално озбиљно су изабраници Милоша Милојевића ушли у овај меч и такав приступ им се вратио убедљивим тријумфом.

Гости су до предности дошли у 15. минуту када је Гелор Канга погодио са беле тачке. Ипак, тада је дефанзивац домаћег тима Матеја Ђорђевић добио црвени картон, па је црвено-белима посао додатно био олакшан.

Звезда је до одласка на одмор постигла још два гола, а стрелци су били Осман Букари и Александар Катаи који се сада по броју погодака изједначио са Миланом Бојовићем и Рикардом Гомешом (сви постигли по 11).

Ништа се није променило у наставку утакмице. Шампион Србије је наставио да напада, па се мрежа Вождовца још три пута затресла. Четврти гол био је дело Аргентинца Алекса Вига који је на тај начин постигао првенац у црвено-белом дресу.

До краја меча голове за госте постигли су Кингс Кангва и Мирко Иванић који је одиграо одличан меч.

Звезда сада има 57 бодова, 11 више од Партизана, који данас од 18.30 дочекује Младост ГАТ.

Друго полувреме: Вождовац - Црвена звезда 0:6

90' - Крај утакмице!

82' - Заслужио је Мирко Иванић да постигне гол. Нашао се сам на другој стативи и спољним делом стопала матирао Крунића.

77' - Наставља Звезда да меље. Пети пут се затресла мрежа Вождова, а у стрелце се уписао Кингс Кангва. Поново је заустављен ударац Иванића, на лопту је натрчао репрезентативац Замбије који је постигао пети гол у првенству.

73' - Повредио се голман "змајева" Катић, па ће уместо њега гол Вождовца до краја утакмице чувати Милош Крунић.

67' - Не да се Иванићу да постигне гол на данашњој утакмици. Добро је тукао главом после центаршута Вељка Николића, али је пречка била савезник домаћег тима.

63' - Мирко Иванић је сјајно шутирао, Катић је интервенисао, но лопта је дошла до Алекса Вига који је био на правом место и постигао првенац на званичним мечевима у црвено-белом дресу.

46' - Почело је друго полувреме на крову Тржног центра Стадион.

Прво полувреме: Вождовац - Црвена звезда 0:3

Завршено је прво полувреме, на радост фудбалера Вождовца који су још и добро прошли у првих 45 минута. Три призната гола су примили, можда још толико могли. Посед лопте од 27:73, 0:11 у шутевима, играч мање... све то указује да ће Вождовац тешко и до почасног гола, а о нечем више могу само да саљају домаћи.

45+ - Буакри је погодио мрежу, али је гол поништен јер је асистент Иванић био у офсајду кад је примио лопту. ВАР је опет био упослен, и потврдио одлуку помоћног судије Новака Новаковића да подигне заставицу.

42'- Слободан ударац за Звезду са 25 метара од огла Катића изнудио је Канга. ЛАтали је шутираодиректноали је лопту зауставио живи зид. Одбила се лопта до Канге, који је вратио Катаију, али је Катић интервенисао.

35'- Два узастопна корнера за Звезду, Канга је извео оба. Андрија Катић је на крају успео да дође до лопте и то после центаршута који је из друге прилике добио Букари.

33' - Катаи је имао прилику, али је превише ноншалантно захватио лопту. Вождовац се мало ослободио притиска, мада ће пре ити да је то зато што је Звезда мало отпустила гас него што су домаћи поправили своју игру.

Кратко је трајала неизвеснот хоће ли бити признат гол али је ВАР проценио да није било офсајда.

24' - 0:3! Искупио се Иванић асистенцијом, а стрелац је Катаи. Ово је 11. гол Звездиног Магика у сезони.

23'- Нова прилика, у гол шанси нашао се Иванић који је са пет метара главом покушао, али КАтић је интервенисао. Ипак, досуђена је офсајд позиција, иако је утисак да ИВанић није био у недозвољеној позицији.

22'- Лако Звезда до гола Вождовца, сада је покушао КАтаи са леве стране, лопта је очешала пречку.

19' - ГООЛ!!! Гости воде са 2:0. Голу је претходила невероватна трострука прилика за Звезду. Покупавали су редом Буакри, Катаи и Пешић, ли су се дефанзивци Вождовца волшебно одбранили. Ипак, већ у следећем нападу Катић је капитулирао после акције Канге и Букарија.

18' - Иванић је упутио шут у оквир гола, али више је то била пласирана лопта, па је КАтић лагано ухватио.

15' - Канга погађа са беле тачке. Прочитао је Катић нападача Звезде, али ударац је био прејак.

10' - Пенал за Звезду! Пешић је био у гол прилици. Судија Дејан Трифковић показао је прво жути картон Ђорђевићу, али га је после реаговања ВАр собе преиначио у ццрвени па ће Вождовац од 1. минута играти са десеторицом.

5' - Виго се повредио приликом покушаја главом, али је на крају све у реду са Аргентинским беком. Наставља се притисак гостујућег тима.

4' - Први корнер на утакмици. Изборио га је Иванић који је на шест утакмица против Вождовца постигао исто толико голова. Извео га је Гелор Кнга,  одбранио се Вождовац само на кратко. После центаршута Азарова по левом крилу покушао је главом Виго, али лопта је завршила у рукама голмана домаћих Катића.

1' - Почела је утакмица, Вождовац је кренуо са центра. Пре почетка одржан је минут ћутања за жртве катастрофалног земљотреса који је захватио Турску и Сирију.

Уочи меча:

Тренери оба тимаобјавили су саставе. Милош Милојевић није много комбиновао, само је Родића заменио Азаров на левом беку:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Виго, Ераковић, Драговић, Азаров – Мијаиловић, Канга – Букари, Иванић, Катаи – Пешић.

Тренер домаћих Никола Пуача определио се за ових 11:

ВОЖДОВАЦ (4-2-3-1): Катић – Мијаиловић, Дамјановић, Ђорђевић, Даничић – Матић, Ивезић – Нешковић, Новевски, Теодоровић – Пантовић.

Звезда је кикснула на старту "пролећнпог" дела првенства што је Партизан искористио и спустио разлику на осам бодова заостатка за вечитим ривалом.

Црвено-бели не би смели да дозволе још једно изненађење и дозволе губитак нових бодова, а ко је веровати статистици шансе да се то и деси заиста су мале. Јер, Звезда "на крову" није изгубила од маја 2017, када је било 3:2 за "змајеве".

Тај је пораз црвено-беле коштао губитка титуле.

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48