УСПЕЛА ПРОБА ЦРНО-БЕЛИХ: Партизан распуцан против руског Премијерлигаша

19. 01. 2023. у 16:59

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су руску екипу Ахмата из Грозног, члана Премијер лиге, са 3:1.

Српски тим је повео већ у петом минуту. Дијабате је прошао по десном крилу, преваривши тројицу противничких играча и проиграо Јовића на другој страни. Овај је имао времена да се лепо постави за шут и то је било 1:0 за црно-беле. Лопта је на путу до мреже захватила једног играча дефанзивне линије руског тима.

Мислим да смо првих 20 минута играли баш добро, да смо добро стајали. Не знам да ли се рачуна као мој гол, небитно. Главно је да смо добро истрчали и да смо били добри. Могао сам да дам још два гола, имао сам добре прилике, али то ће доћи кроз утакмице и тренинге. Имао сам мало повреду на тренингу, паузирао сам, боље да одморим него да се погорша, залечио сам је и то је то. – започео је Јовић.

Имао је Јовић ижприлику и у 15. минуту, када га је проиграо Натхо, али је тада знатно лошије шутирао млади нападач Партизана.

Пет минута касније одличан потез Натха. Сјајним пасом у празан простор је спојио са голом Јовића, али је овај лоше шутирао.

Средина првог полувремена у потпуности је припала екипи Ахмата. Стевановића, који је у 10. минуту имао једну сјајну одбрану, спасла је пречка у 23. минуту, а пре изједначења још неколико пута су играчи из Грозног бии испред њега, али нису успевали да се снађу.

Ахмат је потом преузео иницијативу, Партизан је у 23. минуту спасила пречка, а у неколико наврата су се играчи Ахмата ушепртљали испред гола Стевановића.

Партизан је у тим тренуцима претио из контри, а у једној од њих опет су главнер улоге имали Натхо као асистент и Јовић као несуђени стрелац који је могао да пита голмана Ахмата у коју страну да му шутира а он се определио да гађа право у њега.

Уследила је казна, као што то обично бива кад се пропусти зицер. Олејников је реализова муњевиту контру Ахмата па се на одмор отишло са 1:1.

Већи део другог полувремена играло се без изгледних прилика и надмноћи једне од екипа а онда се у последњих 15 минута Партизан разгоропадио.

Лутовац је у 78. минуту центрирао по земљи, а на правом месту је био Вања Влаховић за 2:1. Коначан резултат поставио је у 82. минуту Квинси Мениг који је лепим ударцем са 15 метара поставио, испоставиће се касније, коначан резултат.

А само два минута касније могао је Холанђанин да постигне још један гол, али је, нашавши се очи у очи са голманом Ахмата погодио стативу.