ИЗНЕНАДИО ИХ ЈЕ СВЕ! Александар Митровић је урадио ово када су хтели да га замене (ВИДЕО)

03. 01. 2023. у 21:11 >> 22:42

АЛЕКСАНДАР Митровић је поново у центру пажње у енглеској фудбалској јавности, и то само што се вратио утакмицама после Светског првенства у Катару.

Званично најбољи фудбалер Србије у 2022. је ту годину је завршио тако што је против Саутемптона промашио једанаестерац у 96. минуту, мада то није донело велику жалост навијачима Фулама чији су љубимци већ имали предност и тих 2:1 сачували, а онда је нову годину "Митар" почео - голом.

И то након велике стрепње коју је управо српски ас донео присталицама свог клуба.

Наиме, утакмица Лестер сити - Фулам није се ни захуктала, а Митровић је остао да лежи на трави, држећи се за ногу.

Пауза је трајала скоро два минута, стручни штаб је послао резерве на загревање и многи навијачи су помислили да ће голгетерски рекордер српских "орлова" можда морати да напусти терен већ тада.

Тим пре што је у децембру кубурио с повредом, с којом је и отишао на шампионат планете.

Ипак, наш репрезентативац је стиснуо зубе, поручио тренеру Марку Силви и остатку стручног штаба да ће наставити да игра, а недуго затим - затресао је мрежу "лисица" за 0:1.

Играо се 18. минут када с леве стране, у полуконтри, идеално центрирао Вилијан а Александар Митровић прихватио лопту и постигао гол за вођство Фулама (ВИДЕО).

Био је то 11. премијерлигашки гол Митровића у овој сезони, чиме је изједначио свој рекорд у елитном рангу тог такмичења.

Утакмица је и решена поменутим поготком, Фулам је победио са 0:1, иако је и Лестер имао своје шансе, мада и гости из контранапда.

Што се "Митра" тиче, он је свом учинку придодао и један жути картон, али по многима било је то незаслужено. Погледајте и сами снимак контакта због ког је санкционисан српски нападач, који је одиграо свих 90, односно 97 минута, када се урачуна у судијска надокнада времена:

БОНУС ВИДЕО: МИЛИОНИ НА УЛИЦАМА: Погледајте славље Аргентинаца у Буенос Ајресу на дочеку светских шампиона