КАКАВ "ЛУД" МЕЧ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Брентфорд шокирао Ливерпул, а о овом мечу ће се причати дуго!

02. 01. 2023. у 20:24

ФУДБАЛЕРИ Брентфорда још једном су извојевали победу против великог фаворита. показали су да убедљива победа над Манчестер јунајтедом није случајност (4:0). Савладан је данас и Ливерпул 3:1.

КАКАВ ЛУД МЕЧ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Брентфорд шокирао Ливерпул, а о овом мечу ће се причати дуго!

Танјуг/АП

Лудо и незаборавно, тако се може укратко описати дуел вечерашњих ривал. Брентфорд је ма старту ривалу препустио иницијативу. Прво је Дарвин Њуњез шутирао, ниско и по средини је распалио по лопти, а голман домаћих врхунски је реаговао.

Имали су и у наставку иницијативу црвено-бели, а на прву шансу чекали су до 19. минута. Брајан Мбеумо је шутирао, а Алисон је добро реаговао. Уследио је велики пех Ибрахима Конатеа. У покушају да избије лопту ван шеснаестерца након корнера, послао је лопту у своју мрежу.

Танјуг/АП

Већ у 27. минуту нови гол домаће селекције, постигао га је Јоан Виса, али је он тада поништен због офсајда. Потом је и Бен Ми у 39. минуту Брентфорду тресао мрежу. Међутим судија Стјуарт Атвел је погледао ВАР, ни тај гол није признат.

Упорни су били домаћи играчи, а "трећа срећа" била је на њиховој страни, Јоан Виса је у 42. минуту коначно повисио на 2:0.

Танјуг/АП

Да је "два нула најопаснији резултат већ у 48. минуту наговестио је Дарвин Њунез, постигао је гол, али је Атвел и њега поништио због офсајда.

Два минута касније Трент Александар Арнолд послао је одличан центаршут, а Алекс Оксклејд Чемберлејн смањује заостатак екипе која је на овом мечу наступала у зеленим дресовима.

Брајан Муембо постигао је гол у завршници меча након грешке одбране Ливерпула за коначних 3:1.