ПАРТИЗАН ИЗГУБИО У ХУМСКОЈ: Спартак стигао до тријумфа у самој завршници

Александар Илић

10. 11. 2022. у 18:25 >> 18:25

ФУДБАЛЕРИ Партизана поражени су у одложеном мечу 7. кола Моцарт бет Суперлиге Србије од Спартака 1:0.

Партизан и Спартак одиграли су једну некарактеристичну првенствену утакмицу. Посебно ако се узме у обзир да је претходни дуел ових тимова у Хумској завршено победом домаћина 5:0.

У првом полувремену није било превише узбуђења. Нападао је Партизан и већи део времена контролисао игру. У неколико прилика полушансе имао је Рикардо Гомеш, претио је из даљине и Самед Баждар.

Најбољу прилику након 45 минута игре приредио је Александар Лутовац који је у 38. минуту након корнера и одбитка снажно распалио по лопти, а дефанзивац црно-белих погодио је стативу.

Узбудљиво је почело друго полувреме. Срђан Хрстић је у 50. минуту имао велику прилику за Спартак. Избио је сам пред Александра Поповића, који је при шуту закачио лопту, а она потом погодила пречку. Лопта се одбила поново до фудбалера гостију, који је главом шутирао, али преко гола.

Припретио је и Партизан из коренера. Бибрас Натхо извео је корнер у 61. минуту, Светозар Марковић је био највиши у скоку, покушао је главом, погодио је право у голмана гостију.

Поново је Марковић био у прилици пет минута касније, одлично је реаговао на центаршут из слободног ударца, али није најбоље захватио лопту, која је још једном пролетела крај гола гостију.

Домаћи су имали нови корнер у 73. минуту, трећи пут Натхо је спојио Марковића са лоптом, главом је распалио са петерца, али преко гола. Играо се 84. минут, виђена је тотална конфузнија. Саничанин је умало послао лопту у мрежу, Поповић је ипак био луцидан и стигао је пре него што је прешла мрежу.

Стигао ју је голман домаћих. Ипак, два минута касније Лука Бијеловић шокирао је домаће играче и навијаче, шутирао је по земљи за вођство гостију. .

Припретио је у 90. минуту и Рикардо Гомеш, а потом и Натхо, одбранили су се црно-бели. Поново је Беловић у 91. минуту имао контру, овог пута одбранио му је Поповић.

ПАРТИЗАН - СПАРТАК 0:1

(86' Бјеловић)

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

89' Натхо је шутирао, одбранио се гостујући тим. Није Крстић искористио потом контру.

86' Чекали су гости своју прилику и искористили је. Лука Бјеловић је затресао мрежу Поповића.

84' Тотална конфузија у одбрани Партизана. Саничанин је неопрезно послао лопту ка Поповићу, а она је умало завршила у голу домаћина. Крајњим напорима стигао је пре линије да је укроти Поповић.

79' Поново је из прекида Добру лопту послао Натхо, а овога пута Саничанин је покушао, но ни он није најбоље захватио лопту.

73' Нови одличан корнер Натха, спојио је поново Марковића са лоптом, дефанзивац домаћег тима тукао је још једном преко гола.

Tekst potpisa

66' Поново је Марковић био у прилици, одлично је реаговао на центаршут из слободног ударца, али није најбоље захватио лопту, која је још једном пролетела крај гола гостију.

61' Најбоља прилика за Партизан у наставку. Извео је Натхо корнер, Светозар Марковић је скочио, али је погодио голмана гостију.

50' Каква шанса за госте. Хрстић је избио сам пред Поповића, голман Партизана је закачио лопту и одбио је у пречку. Лопта се вратила Хрстићу, који је главом шаље преко гола.

46' Настављен је меч у Хумској.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Најбоље прилике у првих 45 минута утакмице испратите у наставку.

45' Продужено је прво полувреме један минут.

41 - Поново је Лутовац био главни актер напада, није овог пута погодио оквир гола.

38' СТАТИВА! - Александар Лутовац је на одбитак натрчао након корнера фантастично је шутирао, а статива је била савезник гостију.

37' Самед Баждар је одлично искористио простор, покушао да дође до гола, а одлично га је блокирао Богићевић.

29' - Заломио је искоса Рикардо у срцу шеснаестерца, а лопта је прошла крај гола Манојловића.

24' Траоре и Павловић су комбиновани, други је покушао петом да отвори простор за Рикарда који је био доста удаљен од лопте.

21 ' Имао је Натхо лепу прилику, превише је чекао и изгубио лопту, потом је Баждар шутирао, погодио је Милоша Остојића који је завршио на трави.

17' Намештао се предуго Урошевић, био је блокиран.

16' Павловић је покушао да проигра Натха, а он је шутирао, високо преко гола.

14' Добро је Спартак затворио шеснаестерац, покушава да пробије Партизан по боковима, али за сада то не успева.

10' Рикардо је припретио, али не довољно добро, Спартак се брзо трансформише из одбране у напад, прети Срећковић, шутирао је искоса.

3' - Јако добро Спартак изгледа на терену на старту меча. Притискају небеско плави домаћина који се добро брани.

1' - Припретио је гост одмах на старту, добро је реаговао Поповић, а Радаковић је показао да је играч Спартака био у офсајду.

УОЧИ МЕЧА

ПАРТИЗАН - СПАРТАК

Стадион: Партизана

Судија: Никола Радаковић

ПАРТИЗАН (4-4-2): Поповић – Лутовац, Марковић, Саничанин, Урошевић – Траоре, Натхо, Пантић, Баждар – Павловић, Рикардо.

СПАРТАК (4-2-3-1): Манојловић – Танасин, Остојић, Богићевић, Виторовић – Ђурасовић, Тумбасевић – Бијеловић, Станић, Срећковић - Хрстић.

Партизан је тренутно на другом месту табеле Суперлиге Србије, за Звездом заостаје седам бодова, те се црно-бели надају да ће у случају победе и евентуални кикс ривала успети да пред последње коло, које се игра за викенд, додатно смање заостатак.

Партизан доминира у међусобним дуелима ових екипа на свом терену, у претходних шест обрачуна на стадиону Партизана уписали су пет победа, док је Спартак сва три бода однео у Суботицу 2019. У прошлом сусрету "парни ваљак" је славио са 5:0.

Спартак се налази у јако лошем ритму након одличног отварања првенства. У уводна четири кола забележили су две победе и два ремија, али од тада имају само једну победу, против Колубаре у 15. колу. За викенд су у дербију против Војводине повели голом Николе Срећковића у 49. минуту, али је Чумић поравнао резултат и остало је 1:1.

Реч тренера Партизана - Гордан Петрић: "Спартак се још тражи, меч против Суботичана нам значи много"

- Спартак је екипа која се још тражи, мењали су тренера, није иста форма као прошле године, мало су успавани. Сутрашња утакмица за нас значи много, причамо да смо уморни, постоји објективан разлог за пад форме у неким утакмицама. Тренер Реала Анчелоти је недавно потенцирао да су играчи емотивно и физички уморни, кад они на том нивоу дају такве изјаве, можете да схватите нас. Понекад су играчи преуморни за ове утакмице, али надам се да ће се одморити. Надам се да ћемо сутра одрадити ту утакмицу, као и још једну у недељу, па да се лепо одморимо и спремамо. Гости у сваком тренутку имају квалитет да одиграју добро. Поново долазе растерећено, јер их чека тешка утакмица у недељу са Вождовцем. Морамо да се концентришемо, да извучемо ове две утакмице. После ТСЦ-а сам рекао да се дивим играчима како налазе енергију, био сам у њиховој кожи, немам ниједну примедбу на залагање, некад су техничке ствари слабије, али поправићемо и то. Нама је свака као куп утакмица, у таквој смо ситуацији. Неко може да каже да смо претходни сусрет добили на мишиће, али то је индивидуално квалитет код слободног ударца. ТСЦ је играо добро, заслужио је бод, али радује ме атмосфера на стадиону и игра обе екипе. Ми смо то на мишиће добили, али смо већ заборавили. Да смо изгубили било би компликованије за нас, али идемо даље, утакмица је већ сутра, рекао је Петрић.

Реч тренера Спартака - Љубиша Дунђерски: "Не треба да се плашимо"

- Не бих трошио превише речи о играчком кадру Партизана и тренеру Партизана Гордану Петрићу који је успео да подигне екипу на феноменалан ниво. Имамо неколико повређених играча и неколико њих који имају проблем са картонима и који, ако добију још један, неће моћи да наступе у наредном сусрету. Још нисмо одлучили ко ће бити у саставу за сутрашњи меч. Ја сам већ рекао да на списку имам 30 играча и за мене су сви исти, тако да не треба нико да се плаши да ће кадровски проблеми ослабити екипу. Могу само да је ојачају јер сви ови момци чекају неку своју шансу, а што се тиче атмосфере која се примети на утакмицама, то је све захваљујући њима, они су почели да схватају да један без другог не могу. Даћемо све од себе да одиграмо једну добру такмичарску утакмицу, сваки бод нам је битан, јер смо у ситуацији каквој јесмо, рекао је Дунђерски.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ЕТИХАД: Међутим, ако неко може да је покори, то је онда краљевска чета Карла Анчелотија

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ''ЕТИХАД'': Међутим, ако неко може да је покори, то је онда ''краљевска чета'' Карла Анчелотија

НОВИ фудбалски спектакл на програму је вечерас на ''Етихаду'' где ће Манчестер сити у реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона угостити Реал Мадрид (21.00).

17. 04. 2024. у 07:45

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14