АМЕРИ, ЏАБА ВАМ СВЕ... Судије наљутиле Јокића, а онда су гледали експлозију Србина (ВИДЕО)

10. 11. 2022. у 06:22

Кошаркаши Денвер нагетса победили су Индијану као гости 122:119 уз још једну МВП партију Николе Јокића.

Србин је утакмицу је завршио са 24 поена за 21 минут, шест асистенција и четири скока и важно је рећи да је од чланова стартне петорке најмање времена провео у игри, због проблема са фауловима.

Јокић је са пет личних грешака искреирао преокрет у Индијани и серију 12:0 у последњој деоници, пошто је већи део времена провео на клупи. Наиме, од старта треће, па све до трећег минута последње деонице био је ван игре због проблема са фауловима.

Колико су Николу судије узеле на зуб говори податак да је имао већ четири фаула на половини друге деонице, пети је зарадио на старту треће, па је морао на клупу. А када се вратио у игру, био је једноставно незаустављив. За само два минута Јокић је нанизао седам поена, уз једну тројку, па је асистирао Портеру, па се надовезао новим поенима, па је потом и Мареј преузео део одговорности у нападу и очас посла Нагетси су "средили" Индијану.

До момента када је ушао Јокић Индијана је водила 105:98, а већ после неколико минута било је 105:110 у корист Нагетса после серије 12:0 коју је креирао српски центар!

Осим Јокића, за осму победу Денвера у 11 утакмица најзаслужнији су били Гордон и Мареј са по 18 поена, Портер са 17, Калдвел-Поуп са 15...

У пораженом тиму феноменалан је био резервиста Бенедикт Матурин са 30 поена (тројке 6/9), уз њега и Халибартон са 21.