РЕЗЕРВЕ УЛЕТАЛЕ У ТЕРЕН ЗБОГ СРБИНА: Филип Костић бриљирао у "Дербију Италије" (ВИДЕО)

06. 11. 2022. у 22:20

ФУДБАЛЕРИ Јувентуса за које наступају српски репрезентативци Филип Костић и Душан Влаховић играли су велики дерби италијанског фудбала са миланским Интером.

РЕЗЕРВЕ УЛЕТАЛЕ У ТЕРЕН ЗБОГ СРБИНА: Филип Костић бриљирао у Дербију Италије (ВИДЕО)

Влаховић због повреде није био у саставу торинске "старе даме", али зато јесте Филип Костић.

Брзоноги Србин у 52. минуту сјајно је повукао лопту по левом боку и потом у свом стилу одиграо једну лопту у казни простор ривала. Њу је Прихватио Адријен Рабио и рутински је послао иза леђа голмана Онане за вођство од 1:0 Јувеа. Настао је делиријум у Торину, а цела клупа црно-белих завршила ја на травнатој површини.

Бивши играч Ајнтрахта потом је још једном био у улози асистента и то само 10 минута касније. Извео је Пиксијев "орао" сјајно један корнер, Данило је на његов центаршут из угла затресао мрежу, али је главни арбитар поништио гол због наводног играња руком.

Костић је плесао по травнатој површини велелепног здања у Торину, а круна његове нестварне иге у којој је био главни мотор свог тима дошла је у 85. минуту, када је чудесни Србин још једном спојио саиграча са голом.

Костић је поново пробио у контри одбрану противника, и несебично проиграо младог Никола Фађолија, који доноси велика три бода посрнулој чети Масимилијана Алегрија.

Подсетимо, Јувентус се тренутно налази у великим проблемима. Елиминисани су из групне фазе Лиге шампиона, а пред овај меч имали су императив победе, с обзиром да су се налазили тек на 9. месту италијанског шампионата.