ТОПОВСКИ УДАР НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Арсенал нанео болан пораз Челсију у дербију Лондона (ВИДЕО)

06. 11. 2022. у 14:05

ФУДБАЛЕРИ Аренала и Челсија у популарном "ручак термину" одмерили су снаге у великон дербију Лондона. Након 90 минута рововске борбе "топџије" су однеле цео плен са врућег гостовања резултатом 1:0.

ТОПОВСКИ УДАР НА СТАМФОРД БРИЏУ: Арсенал нанео болан пораз Челсију у дербију Лондона (ВИДЕО)

Иако резултат не говори тако Арсенал је данас бриљирао на Стамфорд Бриџу. Чета Микела Артете доминирала је 90 минута, стварала шансе, имала иницијативу, а колико је беспрекорно деловала њихова дефанзива говори и податак да је Арон Рамсдејл забележио само једну одбрану за цео меч.

Казна за бојажљиво издање екипе Грема Потера стигла је у 63. минуту, када је Букајо Сака заврнуо лопту из корнера, а Габријел одлично реаговао и испоставиће се поставио коначан резултат.

Арсенал је тако самоуверено наставио свој поход ка шампионској титулу и остао на челу Премијер лиге, а у наредном колу гостоваће посрнулим Вулверхемптон вондерерсима.

Грем Потер имаће тежак задатак да подигне екипу на тешком гостовању расположеном Њукаслу.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ