МЛАДОСТ ПОКАЗАЛА ЗУБЕ ШАМПИОНУ: Звезда с играчем више тешком муком до +10 у односу на Партизан

06. 11. 2022. у 17:24

ФУБАЛЕРИ Црвене звезде данас су склопу 18. кола МоззартБет Суперлиге Србије дочекали на стадиону "Рајко Митић" Младост из Лучана. Изабраници Милоша Милојевића нису бриљирали, али су на крају резултатом 2:0 однели три бода са највећег српског стадиона.

Изабраници Милоша Милојевића силовто су ушли у меч упркос густој магли која се надвила над највећим српским стадионом и  која је правила велике проблеме смањујући општу видљивост на терену.

Букари је прво пропустио лепу шансу већ у другом минуту, а потом је и затресао мрежу Самчовића, али је главни арбитар поништио гол због офсајда.

Уследила је прилика Пешића, да би затим Александар Катаи крунисао велику иницијативу шампиона.  Звездин "магико" се практично ушетао у гол ривала након што му је Александар Пешић одлично асистирао.

У наставку је опао почетни темпо који је Звезда наметнула од првог судијског звиждука.

Тим из Љутице Богдана држао је посед, али није стварао конкретније шансе.

Најбољу су пропустили управо гости, када су искусни Мирић, па потом и Бојовић претили Борјану из изгледних позиција, али је блок Звезде одрадио сјајна посао.

Младост је "показала зубе" шампиону, али је на самом старту другог полувремена Милошевић неопрезно стартовао и покосио Кангу, након чега му је Момчило Марковић показао црвени картон.

Овај тренутак деконцентрације био је уједно и тренутак када су гости потписали капитулацију испоставиће се, али су и са играчем мање у потпуности парирали екипи која је у овај меч ушла са ореолом великог фаворита.

Звезда је била безопасна у наставку, али је моменат инспирације и бомба Мирка Иванића са дистанце из 77. минута одвела тим из Љутице Богдана на +10 у односу на Партизан и сломила отпор гостију на данашњем мечу.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ Црвена звезда - Младост 2:0

88. минут - Велика Шанса за Мирића! Умало да Младост изједначи. Сам је изашао пред борјана, али ситуацију 1 на 1 не решева и шаље лопту поред гола Борјана.

77. минут - 2:0 за Звезду! Мирко Иванић лепотицом са 20 метара оверава победу. Прецизно, снажно и од стативу лопта у мрежи Самчовића.

71. минут - Баш се мучи Звезда са играчем више. Потпуно је опао темпо, шампион безопасан од када има бројчану надмоћ на терену.

67. минут - Милојевић одлучује да одмори Османа Букарија пред згуснут распоред. Мирко Иванић је у игри.

60. минут - Кингси Кангва је пробао са дистанце, али јако непрецизан ударац још једном. Није у свом препознатљивом ритму данас Кангва.

54. минут - Катаи постиже гол! Ипак Момчило Марковић показује да је Пешић претходно направио прекршај у нападу. Остаје 1:0 за црвено-беле.

50. минут - Црвени за Младост! Оштар старт Ивана Милошевића који је покосио Кангу и заслужено мора раније на туширање. Ово ће потпуно променити ток меча.

47. минут - Кингси Кангва је опробао ударац са 16 метара, али изузетно лош ударац је упутио везиста. Лопта одлази далеко од гола Младости.

46. минут - Утакмица се наставља, тренери излазе са истим саставим и у друго полувреме. Звезда изводи почетни ударац након повратка са одмора.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Црвена звезда - Младост 1:0

45. минут - Крај првог полувремена. Звезда је одлично отворила меч, али су потом изабраници Милоша Милојевића били непрепознатљиви. Отворен меч, сјајан ритам, Младост је лако могла до изједначења које не би било незаслужено. Момци из Лучана губе, али су "показали зубе" шампиону Србије.

43. минут - Умало да Младост изједначи! Највећа шанса меча након гола, зицер за госте сада. Бојовић је из волеја шутирао, али лопта након разорног ударца одлази преко гола Борјана. Звезда непрепознатљива након почетног вођства.

33. минут - Ау каква је ово прилика била за Младост. Прво Бојовић, па Мирић са неких 10 метара покушавају, али пожртвован блок Звезде ради сјајан посао.

31. минут - Одличан сентаршут Ираклија Азарова, Пешић се добро позиционирао, али лопта одлази поред гола након његовог ударца главом.

26. минут - Нова претња гостију. Реџис Баха шутира на гол Борјана са неких 30 метара, али голман Звезде сигурно хвата лопту у наручје.

21. минут - Катаи је сада био у изгледној позицији, након што му је Пешић сјајно одложио лопту, сјајно комбинују њих двојица данас. Шутирао је стрелац првог гола, али одличан блок одбране Младости га спречава да стигне и до другог поготка.

20. минут - Умирила је Звезда темпо након почетне офанзиве. Држе посед изабраници Милоша Милојевића и чекају нову пукотину у одбрани ривала.

13. минут - Гол, гол, гол! Александар Катаи тресе мрежу Младости, пре тога је Букари погодио стативу, а у наставку акције Пешић шаље сјајну лопту када Звездином "магику" који рутински савладава Самчовића.

ЗВЕЗДИН ПОЧЕТАК ИЗ СНОВА: Александар Катаи је овако постигао први гол против Младости (ВИДЕО)

12. минут - Гости први прете. Мирић је пробио по левом боку Звезде, млади Јојић прихвата лопту, шутира поред Драговића, али и поред гола Милана Борјана.

9. минут - Агилан почетак тима из Љутице Богдана. Сада је Пешић покушао главом, али непрецизан ударац голгетера Звезде.

5. минут - Букари тресе мрежу! Ипак главни арбитар показује да се крило Звезде активирало из офсајда. Остаје 0:0.

2. минут - Букари је покушао са неких осам метара, али одлична реакција Самчовића.

Пред почетак меча Срнић, Милуновић и Борјан добили су урамљене дресове од клуба због јубиларног броја мечева у црвено-белом дресу. Тренутно је видљивост јако лоша, једва да се виде мреже у Београду. Густа магла прави огромне проблеме.

15.25 - На стадиону је тренутно око 2.000 - 3.000 гледалаца.

Црвена звезда - Младост

Судије: Момчило Марковић (главни), Ненад Радоичић и Новак Новаковић (помоћни), Ђорђе Максимовић И Милован Ристић (ВАР).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-4-1-1): Борјан - Ераковић, Милуновић, Драговић, Азаров - Кангва, Срнић - Букари, Канга, Катаи - Пешић.

МЛАДОСТ ЛУЧАНИ (4-1-4-1): Самчовић - Ћирковић, Милошевић, Лековић , Баха - Веснић - Јешић, Јојић, Мирић, Радивојевић - Бојовић.

УОЧИ МЕЧА

Завршио се сан о пролећу Европи, а исто тако се завршила и овогодишња одисеја "црвено-белих" у такмичењима на старом континенту. Фудбалери Црвене звезде су доживели пораз од Монака у шестом, последњем колу групне фазе Лиге Европе од Монака са 4:1, чиме су се од пролећа претплатили само на играње у домаћим такмичењима. Гол наде за Звезду је био дело Гелора Канге, док je на другој страни Кевин Воланд постигао хет-трик уз аутогол Милана Родића.

Тим Милоша Милојевића се налази на лидерској позицији у Супер лиги Србије и после 16 одиграних утакмица "црвено-бели" су освојили 44 бода, уз гол разлику 44:6. Домаћин има низ од седам првенствених победа, а последњи тријумф био је против Колубаре у Лазаревцу резултатом 0:2, када су погађали Александар Пешић и Калифа Кулибали.

Што се тиче гостију, Младост је одиграла утакмицу више у односу на Звезду и освојила 15 бодова уз гол разлику 24:35, и заузима 12. позицију на табели националног шампионата. У претходној утакмици, Лучанци су одиграли без голова на домаћем терену против крагујевачког Радничког.

Црвена звезда је против Младости до сада одиграла 36 утакмица у свим такмичењима. Клуб из Љутице Богдана је успео да победи на 29 сусрета, пет пута је било нерешено, док је Младост славила у два наврата, уз гол разлику у корист Звезде 86:28.

Уколико би Младост направила подвиг у престоници данас, био би то кикс какав Звезда није још доживела у 21. веку.

Занимљив податак је да дд 2000. године па до дан данас, "црвено-бели" су играли 27 мечева против ривала из Лучана и на сваком сусрету остали непоражени. Звезда је славила на 22 сусрета, док је у пет наврата утакмица завршена без победника, а гол разлика износи 62:22.

Последњи дуел између Црвене звезде и Младости одигран је 24. јула 2022. године када су фудбалери са стадиона "Рајко Митић" славили у Лучанима резултатом 1:2. Стрелци за тим из Љутице Богдана на том мечу били су Милан Павков и Стефан Митровић.

Актуелни шампион је прилично разочарао своје навијаче поразом од Монака и пропуштеном шансом за наставак европске прича. Фудбалерима Милоша Милојевића само победа може да залечи ране.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Тим уз Љутице Богдана данас од 15.30 часова дочекују Младост из Лучана, а стратег црвено-белих уверен је да ће уз помоћ "делија" вратити свој тим на победнички колос

- У мислима нам је само тај меч против Младости, јер је то први следећи. О осталим утакмицама ћемо разговарати кад прође ова која је пред нама. Ужелели смо се домаћег терена и надам се да ће нам то бити предност, поред навијача, који ће дати момцима потребну дозу енергије, након психолошког пада после Монака. Добро је опет играти код куће - изјавио је тренер "црвено-белих".

Додао је да његова екипа игра сутра са искусним противником.

- Имају најбољег стрелца лиге и знају како да играју суперлигашки фудбал. Имају и два, млада и атрактивна играча, који имају енергије. Одани су свом систему који играју већ годинама, један на један, плус један у дефанзиви. То је нешто што њих краси. Добри су на прекидима, како офанзивним, тако и дефанзивним. Међутим, до нас је. Ако ми будемо били прави и ако момци буду мотивисани, мислим да се ми питамо, што се тиче резултата - закључио је Милојевић.

Црвена звезда је тренутно прва на табели СЛС са 44 освојена бода, док је Младост на 12. позицији са 15 освојених бодова.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ