ЛИГА ШАМПИОНА: Немци сурово распршили украјинске снове, Шкоти доживели бродолом у Шпанији

02. 11. 2022. у 20:39

РАНИ вечерњи термин донео је расплет у групи Ф овогодишње Лиге Шампиона

Фаворити су оправдали своје улоге, па су тако Реал и Лајпциг забележили убедљиве тријумфе против Селтика, односно Шахтјора.

Шпански тим је на свом "Сантјаго Бернабеу" однео победу резултатом 5:1. Лука Модрић је начео мрежу Шкота већ у 6. минуту. Родриго је у 21. повисио на 2:0 са беле тачке. Потом зелено-бели промашују пенал, а Марко Асенсио то кажњава у 51. минуту и доноси убедљивих 3:0.

Винисијус Жуниор је наставио расподију тима из Мадрида у 61. минуту, а Валверде доноси огромних 5:0. Почасни гол за Селтик у бродолом који су доживели на пропутовању иберијским полуострвом био је дело Жоте у 84. минуту.

У другом мечу групе Ф Шахтјор је због рата у Украјини у Варшави као домаћин дочекао немачки Лајпциг у мечу у коме су три бода доносила украјинском тиму пролазак у нок-аут фазу.

Ипак све наде су им експресно распршене, прво је Нкунку у 10. минут већ довео Лајпциг у предност са којом се отишло у свлачионице на полувремену.

А онда, Андре Силва у 50. минуту дуплира предност, потом мађарски супер-талент Доминик Шоболжаи повећава на 3:0, а Дани Олмо, некадашњи играч Динама из Загреба поставља коначних 0:4.

Лајпциг се тако са позиције два пласирао у елиминациону фазу, док ће Реал као победник групе Ф отићи у осмину финала најелитнијег такмичења Европе.

Шахтјор ће свој европски пут наставити у Лиги Европе, док у Глазгову неће бити европског пролећа.

Standings provided by Sofascore

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45