КАКАВ ПЕХ СРПСКОГ АСА: Сергеј Милинковић Савић не може да верује да му се ово догодило

30. 10. 2022. у 19:49

СЕРГЕЈ Милинковић Савић је скроз другачије замишљао ову недељу и меч Лацио - Салернитана.

Имајући у виду да после те утакмице за његове "небеско-плаве" следи емотивно далеко важнији првенствени дуел, градски дерби с Ромом, фудбалски репрезентативац Србије је испрва био остављен на клупи. А међу резервама се нашао јер се мислило да ће се лако изаћи на крај са аутсајдером, те он баш "није био неопходан на терену", а све то да случајно не би добио жути картон и, због оних ранијих, пропустио окршај са "вучицом".

Међутим, планови су били једно, а оно што се десило нешто сасвим друго.

Прво Лацију резултатски није ишло како је, као четвртопласирани, желео против екипе која је била 12. на табели уочи ове утакмице 12. кола Серије А. Јесте домаћин повео, голом Закањија у 41. минуту, али је Салернитана добру игру крунисала изједначењем у 51, када је Кандрева био прецизан.

Маурицио Сари, тренер Лација, решио је недуго затим да ипак убаци Сергеја Милинковића Савића у игру, како би својим креативним способностима у везном реду погурао небеско-плаве ка тријумфу.

Међутим, недуго након што је "СМС" ушао уместо Луиса Алберта добио је, на потпуно невероватан начин, жути картон.

Наиме, српски ас је водио лопту у једној брзој акцији домаћих, а играч Салернитане, Брон, му се нашао на путу и дошло је до судара.

Судија Мангањело је, на запрепашћење свих на Олимпијском стадиону, показао Милинковићу Савићу јавну опомену, што значи да он неће моћи да игра против Роме, тренутно шесте на табели.

Да ствари по Лацио буду још горе, Салернитана је не само изједначила, већ и дала потом још два гола у другом полувремену, те преко Фација и Дие дошла до изненађујућих 1:3.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ