ЗВЕЗДА ЈОШ СИЈА НА ЕВРОПСКОМ НЕБУ! Турци пали на Маракани, драма у групи пред последње коло

Александар Илић

27. 10. 2022. у 22:53 >> 22:53

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде су у групи Х Лиге Европе, у оквиру петог кола дочекали Трабзонспор и славили против Турака 2:1 (1:1) , а голове за српског представника постигли су Катаи и Пешић.

Невероватну фудбалску представу приредили су српски шампион и трећепласирани тим првенства Турске, након нешто мирнијег почетка у коме је Црвена звезда контролисала игру виђена је велика драма у првом полувремену.

Гелор Канга је већ у другом минуту проиграо Османа Букарија, а он је упутио лопту у шеснаестерац, где ју је дочекао Стефан Митровић који је није најбоље захватио.

Фантастичну је прилику имао Александар Пешић који је побегао својим ћчуварима и искоса, одбранио му је Угурчан Чакир. Ипак, био је том приликом и офсајд.

Поново је 12 минута касније велику прилику имао Домаћин. Ераковић је лепо проиграо Александра катаија, а он шутирао директно у голмана Трабзона.

Покушао је Букари у 27. минуту. Чакир још једном брани. Одговорио је турски тим Хамшик је шутирао, са велике удаљености лопту је послао директно у Милана Борјана. Након лошег додавања Гелора Канге Хамшик је проиграо Трезегеа, а Звезда је успела да се одбрани.

Срећа је још једном погледала Црвену звезду. Барди је шутирао јако ка голу Милана Борјана, голман Звезде је таман толико преусмерио лопту врховима прстију да заврши на стативи.

Прекинуо је иницијативу ривала Александар Катаи у 36. минуту. На прву је шутирао, а његов пројектил завршио је у мрежи Турака.

Трабзон је изједначио непуна два минута после Катаијеве магије. Стрелац је Бакасетас из слободног ударца са преко 25 метара. Лопта је прошла кроз зид у којем су се играчи Звезде лоше поставили и на путу ка мрежи погађа Митровића у леђа.

Због тога је преварила Борјана који је кренуо на једну, а лопта отишла на другу страну. Капитен Црвене звезде је љут на Митровића и показује му да није смео да се окреће бочно у скоку, већ да је требало да остане према лопти. Због тога је лопта тако лако прошла кроз зид...

На старту другог полувремена знатно је опао темпо игре. Прву озбиљнију прилику имао је Александар Катаи тек у 53. минуту након центаршута Канге, послао је лопту преко гола.

Тек два минута касније погрешио је Милан Родић, лоше је примио лопту, а Мухамед Трезеге непрецизно је шутирао, пропустивши прилику да казни његову грешку. Потом је Хамшик након лепе акције погодио пречку. Доста среће имао је Милан Борјан.

Поново је од 63. минута водила Црвена звезда. Мајсторски је Осман Букари протрчао по десној страни, још лепше убацио лопту у петерац, а Нишлија Александар Пешић је у трку закуцао лопту у мрежу турског тима.

Трабзонспор дочекује Ференцварош у наредном колу, док Црвена звезда гостује Монаку где ће се коначно знати може ли српски тим да обезбеди европско пролеће.

ЗВЕЗДА - ТРАБЗОН 2:1

(Катаи 36', Пешиж 63' - Бакасетас 39)

КРАЈ МЕЧА

90 +2' Повукла се Звезда, покушавају гости да пробију, добро се брани домаћин. Ераковић је одлично затворио Елмалог који је покушао по десној страни.

90' продужен је меч четири минута

86' Иванић се нашао у зони шута, одбрана је добро реаговала. Фантастично га је проиграо Ибрахим Мустафа.

85' добро је чета Милоша Милојевића затворила свој гол, те Бешикташ покушава са центра да пробије ка голу Милана Борјана, али за сада неуспешно.

80' Нападала је Црвена звезда упркос вођству, црвено-бели су покушавали преко Мирка Иванића да пробију

75' Кингси Канвга заменио је Александра Катаија.

69' Александар Драговић показао је класу у дефанзиви. Одлично је блокирао Трезегеа коме је дозвољено више простора.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ТРЕНЕР ТРАБЗОНА САД ИМА РАЗЛОГ ВИШЕ ДА КУПИ ЊЕГОВ ДРЕС: Александар Пешић и гол за друго вођство Звезде против Турака (ВИДЕО)

63' - Ућуткао је Александар Пешић своје критичаре. Фантастично је реаговао на проигравање Букарија. Везиста је на фантастичан начин побегао свом чувару и проиграо високог Нишлију.

63' ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

60' - Мирко Иванић је ушао на терен, а напустио га је Славољуб Срнић.

56' Марек Хамшик показао је након прелепе акције због чега је био легендарни фудбалер Наполија. Искористио је простор и шутирао ка голу Милана Борјана, погодио је пречку. Срећа за домаће.

55' - Погрешио је Милан Родић, лоше је примио лопту, а Мухамед Трезеге непрецизно је шутирао, пропустивши прилику да казни његову грешку.

53' - Прву озбиљнију прилику имао је Александар Катаи након центаршута Канге, послао је лопту преко гола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРСТИО СЕ И СТРЕЛАЦ ЗА ТУРКЕ: Овако је Црвена звезда примила гол против Трабзона одмах после мајсторије Катаија (ВИДЕО)

48' - На лош начин покушао је да проигра Митровић Букарија, треба истаћи да је био покривен од стране чувара.

46' Наставља се меч на стадиону Рајко Митић.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Катаи је Звезди донео вођство које је трајало свега неколико минута. Треба истаћи да смо гледали готово уједначену утакмицу. Турци су имали 51 посто поседа лопте, уз 10 наспрам шест шутева гостију. Четири пута реаговао је голман Црвене звезде а једном Трабзона.

45 - Митровић је хитро прошао по левој страни, а потом убацио лопту покушавајући да нађе Букарија којем је мало недостајало да је стигне.

39' - Бакасетас је извео прекид са тридесетак метара, преварила је лопта Милана Борјана погодивши Стефана Митровића  на путу ка голу.

ГОЛ ТРАБЗОН

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МА-ГИ-КО! Александар Катаи и фантастичан гол на утакмици Црвена звезда - Трабзон који је распаметио "делије" (ВИДЕО)

36' Александар Катаи је невероватно распалио по лопти и послао је у мрежу голмана Трабзона.

36' ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

34' Барди је снажно шутирао, погодио је стативу, уз малу асистенцију Борјана, потом је и Бакасетас шутирао, још једном брани голман Звезде, на другој страни Канга још једном непрецизан.

27' Букари је припретио, још један корнер за Звезду. Извео га је Канга, погрешио је потом Букари, уследио је контра напад Трабзона. Хамшик је био усамљен, Борјан брани ударац Бакасетаса.

25' Урчан Чакир је одбранио невероватну прилику. Катаи је распалио по лопти са петнаестак метара, а фантастично је реаговао голман гостију.

23' Велика прилика за Звезду. Изненадила је лопта Букарија, прошла је кроз цео шеснаестерац, а омалени везиста пропустио ју је до Страхиње Ераковића, а штопер Звезде шутирао је преко пречке.

20' - Хамшик је био у зони шута, Словаку нико није затворио простор, али је шутирао право у Милана Борјана.

17'- Већ други пут Канга греши у предаји лопте. Треба истаћи да Звезда има контролу поседа у овим тренуцима, али све до шеснаестерца Турака, ту је пролаз играчима домаћег тима затворен.

Tekst potpisa

16' - Није успео Катаиј да добро реагује из прекида.

15' - Доста је нервозан Бартра. Направио је фаул над Пешићем, а потом ушао у расправу са судијом из Португала Жоаом Пињеиром. .

12' - Лепу је прилику имао Александар Пешић, био је иза леђа одбране, наместио се на шут искоса, а Угурџан брани. Срећа за навијаче домаћих, претходио је том нападу офсајд, али свеједно, велики промашај искусног нападача.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СРПСКИ ВИТЕЗ: Овако је изгледала кореографија "делија" за меч Црвена звезда - Трабзонспор (ВИДЕО)

7' Лоше је Милуновић покушао да проигра саиграча, аут за госте на средини терена.

6'- Игра се превасходно на средини терена за сада, у уводним минутима лопта је била у ногама Звездиних играча, како време тече отвара се Трабзон и покушава по боковима да запрети.

3' - Подсетимо, отежана је видљивост на терену, као у доба када је гостовао славни Милан, али овога пута није у питању магла која се спустила на "Маракану", већ последица велике бакљаде.

2' - Канга је проиграо Букарија на другу стативу, он је покушао да пронађе Стефана Митровића.

1' - Утакмица је почела. Први напад има турски тим, а од бакљаде делија видљивост је доста смањена на тереену.

20.40 - Атмосфера пред стадионом Рајко Митић пред почетак меча:

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МНОГИ ОСТАЛИ ЗАТЕЧЕНИ: Овако је Црвена звезда "пребачена" у Лигу шампиона (ФОТО)

18.30 - Свлачионица црвено-белих спремна је и чека играче Звезде.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЗВЕЗДА ОВО НЕЋЕ ОПРОСТИТИ ТУРЦИМА: Трабзон пред меч на Маракани поручио оно што се не поручује пред меч на Маракани

УОЧИ МЕЧА

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ТРАБЗОН (састави)

Стадион: Рајко Митић

Судија: Жоао Пињеиро (Португал)

Црвена звезда: Борјан - Ераковић, Драговић,  Милуновић, Родић - Канга, Срнић, Букари, Катаи, Митровић - Пешић

Трабзон: Угурџан - Стригер Ларсен, Бартра, Витор Уго, Ерен Елмали - Хамшик, Гбамен - Барди, Бакасетас, Трезеге - Умут Бозок

Фудбалери Црвене звезде у меч улазе након тешком муком извојеване победе над Радничким на Чаиру (1:2), где је дошло до великог емотивног и психичког трошења пулена Милоша Милојевића.

Са друге стране, трећепласирани тим турског првенства савладао је Сиваспор резултатом 1:0.

Ференцварош је првопласирани тим групе са девет поена, шест имају Трабзон, на другој и Монако на трећој позицији. Док је српски представник четвртопласирани са три бода.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Милош Милојевић: Желимо да будемо офанзивни

- То је Европа, све екипе су квалитетне, очекујем добру утакмицу, снажну подршку са трибина и добар резултат, изјавио је Милојевић на конференцији за медије. У бољој су форми у последње време, добили су и Монако, а верујем да ће се кључна битка водити на средини терена. Знали смо да су квалитетни, али верујем да имамо квалитета да им се супроставимо и да их добијемо. Хоћемо да будемо офанзивни, али нећемо да будемо наивни, навео је Милојевић и додао да му је једина жеља да Звезда сама одлучује о својој судбини.

РЕЧ ТРЕНЕРА ТРАБЗОНА - Абдулах Авџи: Купићу Пешићев дрес

–Црвена звезда је врхунски клуб у УЕФА такмичењима, добро постављен. Сваки тим жели да победи у међународним утакмицама. Знам да ће изаћи са жељом да победе. Купићу Пешићев дрес, који је играо у Турској. Мој син скупља дресове. Од прошле године 19 нових играча је дошло. Упркос томе, нисмо примили гол на шест од 11 утамица у лиги. За време репрезентативне паузе у новембру чекају нас тренинзи. Играћемо са најбољим играчима у свим линијама. Причало се у ротацији у земљи, играли смо три меча у последњих седам дана, путовали смо, изашли смо из тешке ситуације на најбољи начин, закључио је Авџи.