МОРИЊО ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ СТАНКОВИЋУ: Први пораз српског тренера у Серији А

17. 10. 2022. у 20:57

У претпоследњем мечу 10. кола италијанске Серије А фудбалери Роме савладали су Сампдорију у гостима са 1:0.

Српском тренеру Дејану Станковићу био је ово други меч на клупи Сампдорије након окршаја са Болоњом у прошлом колу који је завршен нерешеним исходом.

Такође, био је то први тренерски дуел двојице пријатеља Дејана Станковића и Жозеа Муриња који су 2010. године освојили чувену Триплету са Интером.

Упркос томе што је играла у гостима, екипа из престонице била је благи фаворит у мечу против ''фењераша'', што је на крају и оправдала минималним тријумфом.

Гол одлуке постигао је Пелегрини голом у 9. минуту са беле тачке.

Станковић је већ на полувремену направио две измене, Томаса Аугела и Мехдија Лериса заменили су Никола Муру и Игнасио Пусето међутим, Сампдорија до краја меча није успевала озбиљније да угрози гол Руија Патрисија.

Српски фудбалер Филип Ђуричић играо је до 75. минута, док је у тиму Муриња Немања Матић одиграо последњих 20. минута.

Са нова три бода Рома сада заузима 4. место и од првопласираног Наполија удаљена је четири бода. Сампдорија ни после 10 кола не зна за победу и са три бода и даље заузима последње место на табели. Нема сумње да ће Станковић имати тежак посао да сачува клуб из Ђенове у елитном рангу.

Шансу за поправни Сампдорија ће имати у следећем колу када гостују екипи Кремонесеа.

БОНУС ВИДЕО: Митровићевих 50 голова за Србију: како погађа „Митро гол“?