ОВО МОГУ САМО СРБИ: Пикси имао шта да види пред Катар, Влаховић ућуткао критичаре, а причаће се и о Милинковић-Савићу (ВИДЕО)/ФОТО)

Александар Илић

15. 10. 2022. у 19:52

ПРШТАЛО је све од фудбала у 10. колу италијанске Серије А. Дуел Торина и Јувентуса који је у потпуности оправдао је очекивања навијача. Славио је гост 1:0, а једини гол постигао је Душан Влаховић.

Одличан дуел одигран је на "Олимпијском стадиону" у Торину, а можемо слободно да кажемо да су га обележили српски фудбалери. Душан Влаховић успео је да затресе мрежу у 75. минуту, био би резултат још убедљивији да није било Вање Милинковић-Савића, голман Торина је бранио као да је у њега ушао дух легендарног Лава Јашина.

Селектор Драган Стојковић Пикси присуствовао је мечу јер су поред голмана Торина, у редовима "бикова" били и Саша Лукић, као и Немања Радоњић, док су дрес Јувентуса у име Србије представљали Душан Влаховић и Филип Костић. Нема сумње да је након данашњег меча Пикси на слатким мукама пред пут у Катар на Светско првенство 2022. године.

Управо је Душан Влаховић имао одличну прилику у 34. минуту, примио је одличан пас у дубини шеснаестерца Србин, изашао сам пред голмана Торина, а Вања је у том дуелу изашао као победник.

У наставку напада Мануел Локатели је шутирао са ивице шеснаестерца, а поново је  голман репрезентације Србије маестрално реаговао.

У другом полувремену иста прича. Мануел Локатели је са ивице шеснаестерца волејем распалио лопту под пречку. Његов покушај зауставио је српски чувар мреже на голу Торина, лопта је ишла тик под пречку.

Одговорио је Никола Влашић у 58. минуту искоса је успео да побегне свом чувару, и упути шут ка голу Војчеша Шчешњија који је одлично реаговао и сачувао мрежу мирном.

Вања Милинковић-Савић наставио је са сјајним одбранама. Добио је Душан Влаховић одличну лопту по десној страни, само корнер за госте.

Управо је ударац из угла био пресудан за први гол на мечу. Одлично је скочио Данило након корнера, а Влаховић је на фантастичан начин обрадовао навијаче црно-белих.

СВЕ НАЈБОЉЕ ПОТЕЗЕ СА МЕЧА ТОРИНО-ЈУВЕНТУС ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

Standings provided by Sofascore

БОНУС ВИДЕО: Митровићевих 50 голова за Србију: како погађа „Митро гол“?

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44