СРБИН ЗАДИВИО ИТАЛИЈУ: Сергеј Милинковић Савић наставио са чаролијама, "жртва" постао и Лука Јовић (ВИДЕО)

10. 10. 2022. у 22:54

СЕРГЕЈ Милинковић Савић наставио је у клубу да ради оно што фантастично ради и када обуче дрес фудбалске репрезентације Србије.

СРБИН ЗАДИВИО ИТАЛИЈУ: Сергеј Милинковић Савић наставио са чаролијама, жртва постао и Лука Јовић (ВИДЕО)

Screenshot / TV Arena sport

Фудбалери Лација победили су у гостима екипу Фиорентине са 0:4 у 9. колу италијанске Серије А, а "српски окрашај" (наспрам њега је био Лука Јовић као стартер "виоле", те Никола Миленковић као резерва) припао је "СМС"-у.

И то не само по бодовима, већ и по личном учинку.

Наиме, након што је у 11. минуту Закањи изванредно извео корнер, а Већино главом само "проследио" лопту у мрежу Фиорентине, четири минута доцније Милинковић Савић је асистирао асистенту код првог гола.

Угледао је тада српски ас са десне стране напада како се Закањи сјајно креће у нападу, па док се његов колега извлачио из офсајд замке, збунивши маршутом чувара, yпутио му је Сергеј Милинковић Савић савршено додавање, које је омогућило лак погодак за недостижних 0:2.

- Тренутак генијалности! - узвикнуо је коментатор ТВ Арена спорт после ове асистенције репрезентативца Србије, али та асистенција је била малтене "ништа" наспрам оне у 91. минуту.

"СМС" није био актер код наредног гола на мечу (0:3 је донео Луис Алберто у 86. минуту, на додавање Имобилеа), али јесте код последњег.

Играо се први минут судијске надокнаде времена, када је српски ас фантастично утрчао у казнени простор већ нокаутираног ривала, а утрчао је решен:

Сергеј Милинковић Савић је проигран, а онда маестрално, петом, одиграо иза себе за Ћиру Имобилеа, који је поставио коначних 0:4.

Он је тако додатно поправио своју фантастичну статистику новим сјајним наступом:

У девет овосезонских наступа на мечевима Серије А дао је три гола и већ остварио седам асистенција.

Статистика српских фудбалера

На мечу са Фиорентином Сергеј Милинковић Савић имао је 28 успешних додавања од 42 упућених, три су била за обећавајуће нападе, а два за велику шансу, које су и претворене у поготке. Од четири дугачка додавања, три је упутио тачно где треба, од девет дуела "на земљи" три је добио, а ниједан од три "ваздушна". Трипут је фаулиран, пет пута је прекинуо напад ривала, од тога једном одузео лопту, а једном је и блокирао шут "лацијала".

Лука Јовић, који је такође одиграо свих 90 минута, шутирао је четири пута, од тога једном у мету. Лопту је додирнуо само 13 пута на мечу, услед одличне одбране коју су играли Додо, Лукас Мартинез Кварта, Игор Жулио и капитен Лација Кристијано Бираги, а од три дуела у којима се нашао, добио је један. Двапут је ухваћен у офсајду.

БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49