НЕВЕРОВАТАН МЕЧ У ХУМСКОЈ: Партизан показао зубе моћној Ници

Александар Илић

15. 09. 2022. у 22:54 >> 22:55

ФУДБАЛЕРИ Партизана састали су се са Ницом у 2. колу Лиге конференција, а српски тим је пружио јак отпор реномираном противнику. Пред нешто више од 9000 навијача одигран је дуел без победника 1:1.

Није добро почело по Партизан. Већ у другом минуту леви бек гостију искористио је напад по боку и успавану реакцију одбране "парног ваљка" и изгубљену лопту Марковића да затресе мрежу већ у првом нападу Нице.

Играч који је појачао француски клуб овог лета из Фулама одложену лопту Лаборда је искористио да из срца шеснаестерца упути неодбрањив ударац десном, слабијом ногом и наплати лошу реакцију одбране црно-белих.

Након гола пробудио се домаћи састав. Два напада покушали су црно-бели да организују преко Рикарда, а одбрана је добро реаговала. Евидентно је било да су гости скаутирали састав из Хумске, те су добро маркирали Гомеша током целог меча.

Иако су контролисали посед гости озбиљну прилику чекали су све до 26. минута. Избегао је Лаборд офсајд замку и потом поред Марковића упутио ударац са око пет метара. Одличан покушај зауставио је голман домаћих. Два минута касније Данте је покушао након прекида, Поповић још једном сигуран.

Фантастичну прилику да изједначи имао је Партизан у 44. минуту. Одбијена лопта после ударца Рикарда стигла је до Натха који је упутио ударац са око 13 метара. Шмајхел је већ био савладан, али је лопту на путу до мреже и већ виђени гол зауставио алжирски бек Јусуф Атал, остало је 1:0 на полувремену.

Пробао је Пепе да шутира из прекида у 54. минуту, а покушај бившег фудбалера Реала и Арсенала отишао је далеко преко гола домаћих. Ипак, у 60. минуту ерупција одушевљења домаће публике.

Кроз брзу транзицију и низ одличних додавања Партизан је креирао прилику коју је на додавање Натха Дијабате преточио у изједначење. Дочекао је лопту на десној страни и неодбрањиво је пласирао у даљи угао.

Уследио је потом нови напад у којем је Андраде мучио одбрану, успели су да се одбране гости, а потом још једном у 70. минуту узбуђење. Проиграо је Дијабате Гомеша, а он са десетак метара успео је да промаши непромашиво.

Офанзивно је до краја заиграо Партизан, деловало је да пулени Гордана Петрића желе сва три бода, а чак су у моментима натерали ривала да се у потпуности повуче на своју полувину, међутим, мреже су мировале. Ток целог меча прочитајте у наставку:

ПАРТИЗАН - НИЦА 1:1 (0:1)

(Дијабате 60'- Брајан 2')

90' Четири минута продужено је друго полувреме.

88' Покушао је Лутовац по страни, био је блокиран.

85' Партизан се одлучио за иницијативу, контролише игру, али недостаје завршница.

78' Траоре је место уступио Самеду Баждару.

76' Спао је сада темпо игре, свесни су и гости да морају да успоре, јер управо спорији темпо више одговара француском тиму, а пулени Гордана Петрића везали су неколико сјајних прилика.

70' Ау, шта је промашио Рикардо Гомеш. Дијабате је успео скоро са центра да утрчи у шеснаестерац, одлучио се да проигра Гомеша, а он је са десетак метара шутирао преко гола!

67'  Добра лопта, још једна по левој страни, Урошевић је покушао главом, поред гола Шмајхела. Андраде је место уступио Александру Лутовцу.

64' Хитро крило црно-белих поново се нашло у првом плану, али га је овај пут Брајан зауставио непосредно пре него што је покушао да зада завршни ударац.

МАЈСТОРИЈА ДИЈАБАТЕА: Овако је фудбалер Партизана затресао мрежу Нице (ВИДЕО)

60' Ерупција одушевљења у Хумској. Дијабате је фантастичну акцију која је кренула са половине црно-белих крунисали голом. Андраде и Урошевић су фантастично комбиновали, а на другој страни стрпљиво је Дијабате чекао шансу, и дочекао ју је. Пласирао је лопту фантастично у гол ривала!

60' ГОЛ ЗА ПАРТИЗАН!

57' Несигурно Партизан делује у одбрани, често играчи црно-белих губе тло под ногама, што ствара додатни простор гостима, Лаборд се тако нашао испред Поповића, катастрофално је шутирао, промашио је цео гол.

56' Тренутни резултат меча Келн - Словацко је 3:2.

54' Опасан прекид извео је Пепе, далеко преко гола Поповића.

52' Траоре је добио жути картон због неопрезног старта испред шеснаестерца. Траоре је покушао да уђе у шеснаестерац, уследила је нова добра прилика за госте.

46' Настављен је меч у Хумској.

Према званичним подацима из ПР тима Партизана, на стадиону је присутно 9126 гледалаца.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 0:1

Громогласан аплауз добили су играчи Партизана приликом уласка у тунел стадиона у Хумској. Задовољна је публика црно-белих како играју њени љубимици, а овакво понашање не само најватренијих присталица, већ и осталих на стадиону, може само да охрабри изабранике тренера Петрића пред наставак овог европског дуела.

45+2' Наместио се на шут Андраде, снажно је распалио по лопти, а Шмајхел је спасао Ницу која није била кажњена због тога што је оставила играча домаћих самог по боку.

45' Два минута продужен је први део меча

44' Рикардо Гомеш је комбиновао са  Натхом, лопта по страни долази до Дијабатеа, а он улази у петерац, проиграо је Гомеша, а његов покушај био је блокиран, ипак из другог плана лопта долази до Натха, а он снажно шутира. На гол линији је лопту склонио Атал коме се потом указивала помоћ јер га је лопта погодила у главу.

40' После 39 минута игре статистика каже да је Партизан имао мање лопту у поседу (43% времена, наспрам 57% Нице), а само један шут мање (4:5). Црно-бели су нешто непрецизнији у додавањима, 77% их имају успешних (154 од 200), а француски клуб 84% (261 од 311).

39' Покушао је Урошевић да проигра Андрадеа, убацио је лопту, а испред офанзивног везисте црно-белих реаговао је штопер гостију.

37' Направили су Петрићеви пулени притисак на последњу линију црно-белих.

35' Помало неуједначен критеријум има судија Ендру Модли, делује да гостима дозвољава нешто грубљу игру на мечу.

29' Слична ситуација на другој страни, Живковић је пробао главом, само корнер, погодио је неког од дефанзиваца. За то време навијачи Партизана направили су бакљаду како би покушали да додатно мотивишу играче црно-белих.

28' Данте скаче након доброг центаршута, тукао је главом право у Поповића.

26' Нова опасна прилика за госте, искоса је иза леђа одбране изашао Лаборд, шутирао је, а Поповић је одлично затворио угао.

23' Одлично је Рикардо одузео лопту и побегао Дантеу, није нападач црно-белих имао подршку саиграча.

22' Добар центаршут црно-белих, до лопте је умало дошао Игор Вујачић, само аут за госте.

20' Андраде одличан у одбрани, додаје до Рикарда Гомеша, а види се да су гости одлично скаутирали црно-беле, Тодибо на нападачу домаћих игра фластер.

16' - Данте је проиграо Атала, а овај био блокиран. Треба истаћи фантастичну атмосферу на стадиону. Навијачи певају и покушавају домаће играче да пробуде након примљеног гола.

14' - Покушао је да побегне тројици чувара Гомеш, био је заустављен.

12' - Показао је несигурност у испуцавању Каспер Шмајхел, ипак није било казне за госта.

6' - Дијабате се пробио по десној страни, али није успео да центрира како је желео због тројице ривала који су били испред њега. Потом је пробао и Живковић, такође безуспешно. Али, и трећи пут су се опробали црно-бели, после лоб-додавања Андраде за Рикарда Гомеша, који је главом послао лопту тик покрај спољне ивице стативе гола Нице.

4' - Партизан покушава да борбеношћу што пре дође у посед лопте и, без оклевања, потом кренепо изједначење. Бодре га "гробари" врло гласно, свесни да је тек почетак меча и да и те како има времена за повољнији резултат.

ШОК ЗА ПАРТИЗАН: Ница дала гол после два минута (ВИДЕО)

3' - Невероватно како се лопта одбијала у одбрани црно-белих, дошла је до бека који је натрчао на лопту и с леве стране је ниско послао у даљи доњи угао гола црно-белих-

2' - Искористили су одмах гости грешку одбране Партизана. Брајан је био стрелац.

2' - Гол! Ница води!

Меч је почео минутом ћутања за преминулог композитора Корнелија Ковача, а са разгласа је пуштена химна Партизана коју је он компоновао.

УОЧИ МЕЧА

Данило Пантић одушевио је окупљене навијаче на западној трибини, везиста црно-белих који не наступа због повреде поздравио је навијаче и сликао се са најмлађима од њих.

В.М.П

Навијачи пристижу на стадион у Хумској. Тренутно их је по слободној процени око три хиљаде. Остало је 30 минута до почетка меча.

ПАРТИЗАН: Поповић - М. Живковић, Марковић, Вујачић, Урошевић - Фејса, Траоре, Натхо - Дијабате, Андраде - Рикардо Гомеш

НИЦА: Шмајхел - Врајан, Данте, Тодибо, Атал - Тирам, Лемина, Лил, Пепе, Боудаи, - Лаборд

Партизан је у првом колу ремизирао са Словацком (3:3), док је Келн против Нице такође ремизирао резултатом 1:1.

Занимљиво је да су црно-бели у други меч Лиге конференција ушли осокољени убедљивом победом у домаћем шампионату, савладана је Младост 6:0, те пулени Гордана Петрића у меч улазе са самопоуздањем.

Делегација Нице посетила је Партизанов стадион, а Ненад Бјековић, председник ФС Србије и легенда Партизана на поклон од некадашњег клуба добио је дрес.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА

Гордан Петрић био је јако речит пред меч.

–Не знам шта да вам кажем у вези меча. Гледали смо три утакмице Нице, гледали смо последњу утакмицу у првенству коју је Ница добила 3:1 и деловало ми је да то није најјача екипа са којом смо играли до сада. Мислио сам да је Звезда јача екипа од Нице, али сам мишљење променио гледајући снимак против Келна. У друге две утакмице смо видели да Ница има изузетно јак састав и да има играче који су технички добро потковани и брзи. Играмо против екипе која чини ми се тренутно спава, али може да се пробуди сваког тренутка. Морамо да одговоримо на њихов стил игре и да применимо наш стил и пробамо да извучемо повољан резултат. Данас ћемо видети како су играчи и да ли су сви здрави – рекао је Петрић

Тренер Партизана не може да рачуна на суспендованог Кристијана Белића док се Квинси Мениг тек опоравио од повреде.

РЕЧ ТРЕНЕРА НИЦЕ

Тренер Нице Лусијан Фавр истакао је да цени Партизан

- Гледао сам како игра Партизан и доста ценим ту екипу. Показали су се као екипа која има снажан карактер, то се могло видети на утакмици против Словацког. Вратили су се из заостатка са играчем мање, што нимало није лако - истакао је Фавр на конференцији за медије пред дуел који се игра у четвртак од 21 час з Хумској.

Добио је Швајцарац и питање о најновијој аквизицији Нице - Николасу Пепеу.

- Потребно му је време за прилагођавање, али игра са страшћу и има доста квалитета. Може да игра на више позициија, наравно, треба ту много да се ради, али оно што је потребно јесте време за прилагођавање. Пре свега заузима простор што је врло добро и то смо јасно видели у мечу против Ајачија, тада је створио пуно добрих прилика и надамо се да ће тако и да настави.

БОНУС ВИДЕО: Парни ваљак у Хумској