"ПАРНИ ВАЉАК" ПОНОВО МЕЉЕ! Црно-бела рапсодија у Хумској, Партизан коначно заблистао на свом стадиону

11. 09. 2022. у 22:04

ФУДБАЛЕРИ Партизана данас у оквиру 11. кола МоцартБет суперлиге Србије дочекали лучанску Mладост и стигли до убедљивог тријумфа резултатом 6:0.

ПАРНИ ВАЉАК ПОНОВО МЕЉЕ! Црно-бела рапсодија у Хумској, Партизан коначно заблистао на свом стадиону

Нека лепша времена за навијаче Партизана. Изгледа да је кризи и дефинитивно дошао крај, а да је Гордан Петрић већ добрано имплементирао своје тактичке замисли у игру "парног ваљка". Поново вице-шампион Србије делује као екипа која може да нападне трон, цео наратив око клуба се мења, а момци на терену изгарају до последње капи зноја и гину за црно-бели дрес.

Кренуо је домаћин силовито у данашњем мечу против Младости. Убитачан темпо од првог судијског звиждука ломио је момке из Лучана, гол је "висио у ваздуху" првих 15 минута, низале су се шансе и опасни напади, али се почетни притисак није рефлектовао и на резултат, па је на семафору и даље било 0:0.

Уследио је период игре у коме је гост консолидовао своје редове, показао да није дошао са белом заставицом у Хумску, и баш када је деловало да ће пресинг по целом терену и жеља да се надигравају са фаворитом дати своје резултате, Младост пропушта велику шансу.

А онда... како то обично и бива у фудбалу, уследила је сурова казна. И то каква, она најстрожа.

Играч из Лучана је играо руком у свом казненом простору, а први судија меча показао је на белу тачку. У 39. минуту одговорност је преузео Рикардо Гомеш и донео предност црно-белима разорним ударцем са 11. метара.

Исти играч дуплирао је предност Партизана, након што је поново показао свој "њух" за гол и "предаторски" инстинкт. Шутирао је млади Терзић након што се са десног бока стуштио ка голу противника, а са много осећаја и искуства Рикардо је главом променио лет лопте и матирао голмана Самчовића за миран одлазак на одмор.

А онда, још бољи Партизан је изашао под рефлекторе другог највећег стадиона у Србији. Од првог минута се осетило да су црно-бели гладни голова, али су упркос великом броју шанси "гробари" чекали на наредни гол све до 59 минута.

Очигледно се радило добрано на прекидима у Хумсој. Изгледа да је Петрићево искуство играња у Шкотској, познатој по јакој прекид игри, донело нову снагу у нападачком арсеналу Београђана. Живковић је маестрално извео корнер, у осртвском стилу, а оштру лопту у гол је спровео штопер Партизана Игор Вујачић.

Већ пет минута касније Рикардо после хет-трика у претходном колу, стиже и до другог узастопног. И то каквог! Показао је голгетер са Зеленортских острва какав је мајстор и ударцем из колена на асистенцију агилног Дијабатеа који је плесао по трави у престоници матирао голмана Самчовића.

Петрић је потом промешао карте, одморио своје главне адуте за европске хоризонте и увео црно-белу младост.

А своју шансу на најбољи могући начин искористио је Самед Баждар који је у 78. минуту постигао свој првенац на домаћем терену, након што је ове године већ тресао мрежу Јавору у Иваљици.

"Тачку на И", ставио је Александар Лутовац у 81. минуту.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Младост (6:0)

90. минут - Крај утакмице! Није било потребе за надокнадом времена, па је главни судија меча по истеку 90. минута означио крај сусрета.

87. минут - Лутовац је одигроа повратну лопту ка Урошевићу, али је ударац капитена Партизана изблокиран.

81. минут - Илић убрзо по уласку са клупе добија жути картон.

80. минут - Црно-бела рапсодија! Лутовац повећава предност на 6:0.

76. минут - Партизан меље, пуче петарда у Хумској! Баждар се на најбољи могући начин одужио за поверење Петрићу. Само што је ушао, овај талентовани клинац тресе мрежу. Ово ће заувек памтити. Првенац на домаћем терену у Хумској.

73. минут - Време је да и Рикардо оде на заслужени одмор. Пут клупе са њим ће поћи и Вујачић, а у игру ће Баждар и Илић.

72. минут- Умало да Рикардо и четврти пут ове ноћи затресе мрежу. Поново је Партизан био опасан из прекида, ударац из угла завршава на глави рекордера парног ваљка, али са свега неколико метара удаљености лопта одлази преко гола.

70. минут - Одбрана Младости на великим мукама. Као на траци се нижу шансе домаћина. Лутовац и Белић су пропустили изгледне прилике за црно-беле.

66- минут - Немања Јовић је у игри, излази Дијабате, поново је бриљирао на терену и заслужено добио овације "гробара" и публике на стадиону у Хумској. Петрић чува своје адуте за европска надметања.

64. минут - 4:0! Дијабате проиграва Рикарда Гомеша, а овај прелепим ударцем из колена стиже до свог хет-трика. Хируршки прецизан ударац за одушевљење малобројне публике на стадиону Партизана.

58. минут - 3:0 за Партизан! Милиметарски прецизан центаршут Живковића из корнера а Вујачић оштру лопту шаље у мрежу Младости.

54. минут - Нова велика прилика за парни ваљак. Рикардо је умало постигао хет-трик, искористио је кикс одбране Младости, нашао се најбољи стрелац домаћег шампионата очи у очи са голманом Самчовићем, али је голман Младости изашао као победник из овог дуела.

53. минут - Статива! Партизан не користи још једну прилику. Поново је Урошевић креирао шансу, Терзић је примио лопту, страшним лажњаком избацио противника и онда његов шут завршава на стативи.

50. минут - Андраде показује своју агилност и страшан дриблинг. Младост мора да га сече оштрим фауловима, последњи је био на самој ивици казненог простора. Остала је дилема да ли је пенал, али судија одмахује и показује само на слободан ударац за црно-беле.

49. минут - Мешавина уздаха и аплауза на стадиону у Хумској. Андраде је покушао искоса са неких 20 метара, али његов снажан ударац је прозујао тик поред стативе гостију.

46. минут - Одмах прети Партизан. Белић је пробао са далекометним шутем, лопта одлази далеко ван оквира гола.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Младост (2:0)

45. минут - Гол! 2:0 за Партизан, Поново тај чудесни Рикардо, шутирао је Терзић али је Рикардо сјајно проценио лет лопте и спровео је у мрежу ривала.

42. минут - Филиповић ипак не може да настави. Велики хендикеп за Петрића, Марко Живковић је у игри.

40. минут - Гол за Партизан! Рикардо је преузео одговорност и извео најстрожу казну. Партизанова гол-машина страховитим ударцем савладала је голмана Самчовића.

39. минут - Пенал за Партизан! Лоша интервенција одбране Младости, играо је руком један од дефанзиваца гостију, судија показује на белу тачку. Све је било чисто.

38. минут - Терзић је извео корнер, ишла је лопта на главу Рикарда али одбрана Младости отклања опасност. Нови корнер за црно-беле.

35. минут - Делује да је све у реду са десним беком домаћина, Петрић може да одахне, Филиповић је поново у игри.

33. минут - Филиповић не може да устане. Доктор Петковић је на терену како би му указао неопходну помоћ. Видљиво је да пролази кроз велику бол, храмљући напушта терен. Остаје да се види да ли ће моћи да се врати након интервенције медицинског особља.

30. минут - Потпуно се регенерисала Младост. Пресинг по целом терену, препуштен посед противнику свесно. Партизан не личи на ону екипу из увертире меча, али не својом кривицом, импонује начин на који играју момци из Лучана у протеклих 20-ак минута.

24. минут - Прва велика шанса за госте. Слободан ударац са стране завршио је у срцу казненог простора домаћих, а онда Јешић небрањен из волеја шутира. Лопта одлази високо преко гола Поповића. Гости су први пут запретили, и то како! Мало концентрације играча Младости је недостајало да дође до промене резултата.

23. минут - Након почетне офанзиве Партизана екипа Младости је консолидовала своје редове. Рововска борба на средини терена за сваку лопту.

22. минут - Први жути картон на мечу показан је Филиповићу, дефанзивац Партизана је на "танком леду", мораће да буде и те како обазрив, остало је још много до краја меча.

17. минут - Филиповић је покупио лопту, одлично додавање ка младом Терзићу он се стуштио са десног бока и проиграо Андрадеа који је из прве шутирао, али без веће опасности по голмана Самчовића.

14. минут - Нешто мирнији период игре, црно-бели плету мрежу око гола ривала који се сабио у свом казненом простору и вреба шансу из контри.

10. минут - Урошевић се већ порадовао и видео лопту у голу! Сјајно је капитен парног ваљка проиграо Рикарда, овај се зналачки заградио, пуцао из окрета, али, недостајало је мало боље реализације да Партизан поведе. Лопта од одбране гостију завршава у корнеру.

8. минут - Партизан делује надахнуто, све пршти од енергије и темпа у табору вице-шампиона Србије на старту утакмице. Нова прилика, овога пута је након центаршута Белић покушао главом са свега неколико метара удаљености, али лопта је отишла изнад гола.

5. минут - Каква шанса за црно-беле! Урошевић је одиграо сјајну лопту у простор за Дијабатеа који је остао немаркиран, и са свега 6,7 метара нови миљеник гробара шутирао је право у голмана гостију.

2. минут - Сада је јасно, Партизан дефинитивно у формацији 4-2-3-1, Патрик Андраде ће играти истуренији у везном реду и покушати да у офанзивним задацима помогне сународнику са зеленортских острва Гомешу.

1. минут - Капитен и најбољи стрелац Младости Милан Бојовић је остао на трави и уплашио клупу гостију, срећом искусни голгетер се брзо придигао и моћи ће да настави меч.

18:35 - Гордан Петрић је поново одлучио да промеша карте, у саставу црно-белих су чак тројица централних везиста. Остаје питање да ли ће стратег Партизана са 3-4-2-1 прећи на 4-3-3 или ће Андраде играти офанзивније у систему 4-2-3-1.

САСТАВИ: Партизан - Младост Лучани

Стадион: "Стадион Партизана"

Партизан: Поповић, Филиповић, Вујачић, Марковић, Урошевић – Белић, Фејса, Андраде – Дијабате, Терзић, Гомеш.

Младост: Самчовић, Ћирковић, Веснић, Дунђерски, Удовичић – Бабић, Јојић, Гордић, Мирић, Јешић – Бојовић.

УОЧИ МЕЧА

Уз чињеницу да је Црвена звезда у претходном колу кикснула против ТСЦ, и са мишљу да у Хумској црно-бели још нису осетили сласт победе нема сумње да мотива изабраницима Гордана Петрића сигурно неће мањкати.

Просто невероватно звучи чињеница да после осам одиграних утакмица Партизан још није уписао прва три бода у свом храму фудбала. Руку на срце, европски изазовили утицали су на то да на свом стадиону одиграју само два меча, реми са највећим ривалом - Црвеном звездом и подела бодова са екипом из Бачке Тополе, када је још на клупи био Илија Столица означили су дуг пост вице-шампиона Србије.

Много тога се у редовима Партизана променило, тим поново одише шампионским менталитетом, Гордан Петрић је својим доласком улио нову дозу оптимизма међу навијаче београдског тима, па ће гостовање најлошије гостујуће екипе бити идеална прилика да се Натхо и дружина поново радују са најватренијим присталицама свог клуба.

Са друге стране у престоницу екипа Младости долази на крилима великог тријумфа од 4:1 у прошлом колу против Јавора у потрази за прва три бода на страни ове сезоне, а за то ће им бити потребно да "скину скалп" великана нашег фудбала.

Младост важи за екипу која игра допадљив фудбал, игра за гол више и не преза од тога да изврши висок пресинг и нападне и екипе које важе за изразите фаворите, па би љубитељи најважније споредне ствари на свету могли да уживају у правој голеади на некадашњем стадиону ЈНА.

Овај дуел биће и својеврстан обрачун два најбоља стрелца домаћег шампионата, црно-беле гол-машине, Рикарда Гомеша и убојитог голгетера момака из Лучана, Милана Бојовића.

Рикардо је дао Младости три гола на пет утакмица. На прве две кад је дошао из Португала није затресао мрежу, на последње три сваки пут јесте. Бојовић по клуб чије је млађе категорије прошао, али никад за први тим није дебитовао, кобан је био четири пута на 16 мечева у каријери. Од тога три као члан Лучанаца, док је премијерни ауторизовао у Војводини.

Standings provided by SofaScore LiveScore

РЕЧ ТРЕНЕРА

Тренер фудбалера Партизана Гордан Петрић рекао је да би све осим победе у предстојећем мечу против Младости било неуспех и истакао да његов тим мора да искористи то што ће у осам од наредних 11 утакмица бити домаћин.

- Ми смо сутра фаворити. Све осим победе била би катастрофа и лош резултат за нас, онда бисмо се вратили на старо. Гледао сам уживо Лучане против Чукаричког. Искусна екипа, имају Нешка Миловановића у стручном штабу који зна да се такмичи, зна да игра. Ми се питамо сутра - изјавио је Петрић на данашњој конференцији за медије.

Гордан Петрић уочи меча истакао је и један занимљив податак, а који сигурно радује све у табору тима из Хумсе.

- Оно што је битно, од 11 утакмица до паузе, осам играмо код куће и то треба да искористимо и да скупљамо максималан број бодова.

"Фергусон ми причао о балансу"

Искусни стручњак је потом открио да тежи томе да му екипа буде избалансирана и да је тај савет добио од легендарног тренера Манчестер јунајтеда Сер Алекса Фергусона.

- Кад дођете на то да узимате играча, немате велики избор. Не бих волео да погрешимо у избору. Волео бих да направим баланс. Ја сам стално причао о балансу, али раније као играч нисам знао шта је то. То сам питао Фергусона. Питао сам зашто му је О'Шеј играо десног бека. Он ми је рекао: "Баланс". Кад играш Премијер лигу, треба ти шест високих играча да би бранио прекиде. Ја бих волео да имам тај баланс. Ако имам три играча слична - Белић, Траоре, Фејса, треба ми различитост. У том балансу бих волео да не погрешим - закључио је Петрић.

Младост из Лучана је после два неуспеха укњижила другу првенствену победу и тренутно заузима 11. место са девет бодова. Мада су били у негативној серији резултата, напад је био ефикасан (16 голова), али се одбрана није прославила са 20 примљених погодака. Победа над Јавор Матисом унела је спокој у редове суперлигаша из Лучана пред дуел са Партизаном и репрезентативну паузу.

- После најбоље игре у првенству и убедљиве победе над Јавор Матисом, што нам је био циљ да, са нова три бода, мирније гледамо према наставку првенства. Све нам је функционисало са и без лопте, у дефанзиви. Нисмо дозволили ривалу да створи шансе, могла је победа бити убедљивија да смо искористили бар неку од 4-5 прилика - каже тренер Драгиша Жунић у осврту на претходни дуел и све мисли су усресређене ка наредном ривалу Партизану.

- Имају одличне индивидуалце, Дијабате и Рикардо одскачу и од њих нам прети највећа опасност. На свим позицијама су покривени са бар по два квалитетна играча. Одлазимо комплетни уз ограду оптерећени картонима и ситним повредама. Покушаћемо да пружимо што већи отпор реномираном противнику, неће нас заварати њихов умор од пута у Словачку. Имају велики ростер И за сваку позицију имају алтернативу. Уколико се укаже прилика да дођемо до позитивног резултата даћемо све од себе да у томе успемо - каже Жунић свестан снаге и квалитета великог ривала. Наглашава да ће репрезентативна пауза добро доћи јер после Партизана следе дуели са ТСЦ-ом и гостовање Новом Пазару.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44