КАКАВ МЕЧ У НОВОМ ПАЗАРУ: Звезда сломила ривала и то на невероватан начин (ВИДЕО)

11. 09. 2022. у 18:55 >> 18:56

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде гостовали су на "Џаиз Коин Арени" фудбалерима Новог Пазара, а дуел првопласираног тима и шампиона Србије оправдао је епитет дербија, завршен је победом Звезде 1:2.

Утакмица која је обиловала такмичарским набојем и нервозом на обе стране, рано је првопласирани Нови Пазар дошао до вођства, а потом је у наставку чета Владимира Гаћиновића успела да одоли шампиону Србије.

Стрелац гола за домаће био је Стефан Лончар, док је Милан Родић поравнао је резултат. Ипак до победе је Звезда дошла тек у завршници и то невероватним голом Пешића готово са гол линије ривала.

Нови Пазар показао је у утакмици 12. кола Моцарт бет Суперлиге Србије да није случајно на првој позицији лиге. Већ после шест минута и након три везана корнера Пазарци су матирали Милана Борјана. Стефан Лончар одлично је реаговао након прекида, а црвено-бели су морали да ваде лопту из мреже.

У наставку је уследила иницијатива гостију, док је Пазар из контри, понајвише по левој страни покушавао да запрети.

Ређале су се полушансе Катаија, Митровића и Букарија, а Филип Кљајић одлично је реаговао током притиска гостију.

Мирно је било све до 34. минута када је Бен добро центрирао, а Милан Родић главом одлично захватио лопту за 1:1. Два минута потом Осман Букари је снажно тукао, погодио је стативу.

Динамично је почело и друго полувреме. Митар Ергелаш је након контре домаћих погодио стативу. А већ у наредном нападу Родић је покушао да проигра Катаија, а Филип Јовић ју је умало послао у свој гол.

Уследила је игра викторије пред голом Пазара. Александар Пешић је покушао са петерца, проиграо га је Бен, а потом и Катаи из прекида, а монотонију је у игри домаћег састава прекинуо Киковац у 66. минуту. Утрчао је иза леђа одбране, покушао да проигра Мајдевца који је шутирао тик поред стативе Милана Борјана.

Проиграо је Катаи Кангу, а Габонац није најбоље реаговао на спуштену лопту у 70. минуту, још једном је тукао преко гола. Четири минута касније добру прилику имао је Александар Пешић који је леђима окренут ка голу захватио лопту, одлично реагује Кљајић.

До победе је након теренске иницијативе дошла Црвена звезда и то голом у завршници.

Центаршут Канге у петерцу ривала дочекао је Пешић и постигао гол за преокрет у 87. минуту. Нападач Црвене звезде четврти пут се уписао у стрелце од повратка у клуб за коначних 1:2.

Комплетан ток меча можете да прочитате у наставку текста:

НОВИ ПАЗАР - ЗВЕЗДА 1:2 (1:1)

(Лончар 6' - Родић 35', Пешић 87')

90+6' КРАЈ МЕЧА

90+4' Отворена игра и у завршници, сада је Пазар све карте ставио у напад. Покушавали су плаво-бели да отворе ривала, али је уласком Александра Драговића одбрана гостију добила на чврстини.

90' Продужен је меч шест минута.

87' Центаршут Канге у петерцу ривала дочекао је Пешић и постигао гол за преокрет. Нападач Црвене звезде четврти пут се уписао у стрелце од повратка у клуб

86' Притиска гостујући састав, Нови Пазар се добро и организовано брани. Покушао је након центаршута Пешић, а Пешукић је отклонио опасност.

82' Исламовић је снажно шутирао са тридесетак метара, далеко од гола Борјана је ишла та лопта.

77' Кулибали је у скоку ударио играча Пазара, који је остао да лежи. Јовићу је пружена лекарска помоћ, а Калифа Кулибали је у наставку акције тукао главом по лопти. Нападач Звезде је коленом ударио Јовића по бубрегу.

75' Завршила су два играча Звезде на трави Катаи и Букари, гости су одлучили да наставе игру, а судија Милан Милановић урадио је све да страсти на терену смири без поделе картона.

73' Невероватна прилика за Пешића, Био је окренут леђима захватио је лопту, а Кљајић добро реагује.

72' Жути картон добили су Осман Букари и Филип Јовић. Играч Пазара направио је несмотрени старт, а гостујућег тима га је ударио у лице док су били на трави.

70' Катаи је проиграо Кангу, а Габонац није најбоље захватио лопту, која још једном иде преко гола.

66' Киковац је одлично утрчао иза одбрани, а Мајдевац је тукао тик уз стативе.

64' Нови прекид пред голом домаћина. Оборен је био Катаи, а са двадесетак метара тукао је Катаи, није ни он успео да погоди оквир гола.

62' Тотална офанзива на гол Пазара, црвено-бели играју викторије пред Кљајићевим голом.

59' Пешић се нашао у прилици, Бен је проиграо нападача црвено-белих, а Јоксимовић реагоује тик испред њега на петерцу, корнер.

55' Повредио се након старта Немања Милуновић, уследио је кратки прекид. Брзо се придигао дефанзивац гостију.

49' Одговорила је Звезда на другој страни, Родић је центрирао, а Јовић умало послао лопту у свој гол.

48' Опасна шанса за Пазар. Погодио је Ергелаш након одличне контре стативу

46' Почело је друго полувреме.

* Тренер домаћег састава Владимир Гаћиновић уочи меча добио је признање за тренера месеца .

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА 1:1

45' Ераковић је добро реаговао на покушај домаћих. Мајдевац је послао високу лопту на другу страну, а Родић је усмерио ка Борјану.

43' Бране се домаћи играчи одлично и дисциплиновано. Ипак, бен успева да побегне Пешукићу, али је Кљајић био сигуран.

42' Други корнер за Црвену звезду, лопту је из игре избацио Пешукић.

40' Нова прилика за Букарија, имао је чувара на леђима, лопта му је прешла преко ноге.

36' Букари је тукао ка голу ривала, статива!

35' Проиграо је Бен Родића, а овај постигао изједначујући погодак.

33' Катаи је искористио прилику у срцу шеснаестерца на проигравање Букарија, Кљајић одличан.

31' Мајдевац је одлично проиграо Исламовића који је био блокиран. На другој страни покушао је Катаи, ништа од гола.

27' Стефан Лончар је оштро стартовао на Букарија, добио је јавну опомену.

26' Корнер, извео га је Гаврић, овога пута спустио је на другу стативу, бране се гости, али Бен брзо губи лопту.

25' Поново напад за домаћина, који се није завршио реализацијом. Ипак, након притиска греши Звезда, те домаћин добија аут.

23' Спорадично након гола покушава домаћин дугим лоптама да покрене неку контру, док контролу лопте у већем делу игре сада контролише Звезда. Фаулиран је у углу Букари, а Канга је извео скраћени корнер, на одбитак је натрчао Гобељић, шутирао је далеко од гола.

20' Прети Звезда, углавном по десној страни, али сви ударци и покушаји центаршутева завршавају у сигурним рукама Кљајића.

17' Прекид је из опасне ситуације имао гостујући тим. Бен и Канга били су крај лопте. Ударац је упутио Бен, високо преко гола.

16' Опасан је могао да буде шут Митровића, брани се пак домаћин, до лопте на одбитак долази Родић који је био у офсајду.

15' - Родић је покушао да проигра Гобељића, није дефанзивац био прецизан, а и засметао му је Филип Јовић.

13' Митровић је имао прилику искоса, Пешукић добро брани гол домаћина, само корнер.

11' Храбро игра домаћин, сада је хитро прошао Станојловић по левој страни, шутирао је играч на позајмици из ТСЦ-а, а Борјан сигурно хвата лопту.

9' Након грешке одбране Бен је послао лопту до Катаија који је млако шутирао.

6' Стефан Лончар искористио је трећи корнер и главом је савладао Милана Борјана.

5' Два корнера имали су домаћи. Оба пута незгодно је могло да буде по Звезду.

4' Офанзиван старт Пазараца, корнер по левој страни за плаво-беле.

1'  Утакмица је почела!

УОЧИ МЕЧА

НОВИ ПАЗАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

Судија: Милош Милановић

Стадион: Цаиз Коин Арена

Нови Пазар: Кљајић - Пешукић, Јоксимовић, Рубежић, Јовић -Исламовић , Лончар, Никчевић - Станојловић - Гаврић, Мајдевац

Црвена звезда: Борјан - Гобељић, Ераковић, Милуновић, Родић - Саного, Канга - Букари, Катаи, Митровић - Бен

Улице Новог Пазара обојене су бојама клуба домаћина, а на сваком кораку осећа се фудбалска грозница.

Дуго се у домаћем првенству није десило да 11. коло домаћег првенства неко други чека на првом месту, а да нису Црвена звезда и Партизан, иако гост има две утакмице мање на табели, Нови Пазар важи за најпријатније изненађење првенства.

Након прве три утакмице у којима су плаво-бели уписали пораз, уследила је победа над Партизаном која је потом покренула невероватан низ за Нови Пазар. Везали су изабрнаици Владимира Гаћиновића чак седам победа у низу, а по најавама из клуба не намеравају ту да стану ни данас.

Тим Милоша Милојевића поражен је овог четвртка на стадиону Рајко Митић од Монака у првом колу Лиге Европе, а пре тога је ремизирао са Партизаном и ТСЦ-ом 1:1.

Нови Пазар и Црвена звезда играју у недељу од 17 часова на Џаизкоин арени без присуства публике.

РЕЧ ТРЕНЕРА НОВОГ ПАЗАРА

Тренер фудбалера Новог Пазара Владимир Гаћиновић рекао је данас да верује у свој тим.

- Најпре да захвалим овдашњој спортској јавности, грађанима и навијачима на срдачном дочеку по повратку из Крагујевца. И сад се најежим кад се сетим те ноћи. Жао ми је што ћемо против Црвене звезде играти без публике јер је еуфорија велика. И после седам победа у низу, са обе ноге смо чврсто на земљи. Оптимиста сам. Лига је изједначена и свако може свакога да победи, али је Црвена звезда два копља изнад. Најбољи су у региону. Могли би да саставе два тима кадра да се боре за титулу првака државе, па прича о њиховој истрошености због играња на домаћој сцени и у Европи не пије воду,

РЕЧ ТРЕНЕРА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ

Тренер Звезде Милош Милојевић истиче да увек има мотива.

- Мотив је увек ту, а играчи су схватили да смо на добром путу што се тиче игре и само нам недостаје резултат. За то нам је потребан исти или бољи однос, јер идемо на гостовање екипи која је у доброј форми и на врху табеле. Зато, ништа сем доброг односа, боље игре и веће ефикасности нам не преостаје. Они имају сјајну офанзивну транцизију, компактни су, полетни по боковима, имају одлицан прекид. Генерално, ту је доста добрих појединаца за овај ниво такмичења. Осећају се добро у систему који је посложио и уиграо колега Гаћиновић. Верујем да са добрим односном уз максимално залагање можемо до победе у Новом Пазару, рекао је Милојевић.

Признао је Милојевић да је на слатким мукама око састављања тима.

- Видећемо још када је реч о тактици, али размишљам о неким варијантама шта је најбоље. Морамо да задржимо наш интензитет и оно што хоћемо да радимо. Конкретно, имамо три најбоља штопера у лиги, и ''жртва'' је да Ераковић игра на десном беку. Зато морамо да играмо са три штопера или да их ротирамо, притом имамо још два добра централна бека у Панкову и Лековићу. Задатак је да играмо са најбољим играчима и да им направимо систем у ком се добро осећају. Треба нам екипа која је спремна да победи Нови Пазар и донесе три бода у Београд, рекао је Милојевић.

БОНУС ВИДЕО: ПИКСИ, ВИДИМО СЕ, БРАТЕ! Кад Драган Стојковић Пикси дође на меч Радничког из Ниша