СРНИЋЕВА ТРАГЕДИЈА: Црвена звезда надиграла Монако, али је због једне грешке доживела пораз

З. Ћоровић

08. 09. 2022. у 23:52

БАШ се не да црвено-белима ове сезоне на међународној сцени. Показали су и у тепким тренуцима да имају квалитетног европског барута у себи, само што су пуцали у празно и на крају незаслужено изгубили на премијери у ЛЕ. Једна грешка и неопрезност Славољуба Срнића, његов скривљен пенал у 72. минуту, били су довољни да Монако победи Црвену звезду у Београду – 1:0 (0:0).

Срнић је опет испао трагичар (пенале је скривио и против Ренџерса и Макабија),  а трагичан је био и немачки судија Осмерс, јер после тога није свирао најтрожу казну и за српски тим, када је срушен Бен.

Бесни навијачи су кандирали „УЕФА мафија“ у чуду што ВАР није интервенисао.  Иако је Звезда била боља, остало је 0:1, па ће поправни бити за недељу дана, против Трабзона у Турској.

У првих петнаест минута, црвено-бели су срчано кренули, ношени громогласном подршком са свих страна. Затечени  Французи су се мало стисли и штета је што тај почетни полет није награђен поготком. А могао је. У деветом минуту Родић је протутњао по левој страни и одлично центрирао и све би било идеално да је Пешић погодио како је требало. Слабо је захватио лопту главом и одлична шанса је отишла у неповрат. После тога су гости успели да се консолидују и да повежу редове и запрете.

Међутим, да Канга по ко зна који пут није погрешио тамо где не сме, „кнежеви“  у првом полувремену не би направили праву шансу. Габонац је нон стоп био под притиском, знали су ривали ко је највише склон киксу.  Пресекли су му пас и за тили час се Камара створио сам испред Борјана. Срећом, није погодио, шутирао је поред стативе. Много више за вођством жалили су Београђани, у 44. минуту Букари је као стрела излето на голмана Монака Нибела, који је некако успео да  одбрани зицер.

Нови Звездин тренер Милошу Милојевићу заслужује честитке за поставку и тактику. Брзи и снажни играчи Монака нису могли да рашире крила јер су бии добро покривени. Велику улогу имао је Саку Саногу као бритки задњи везни, деловао је испред штоперске тројке Милуновић, Ераковић у задњој линији. Срнић је био десно, као испомоћ Букарију, хитрим и најопаснијим играчем ове сезоне, као и овога пута. Катаи је опет био недеоречен, док је Пешић у нападу био одсечен.

Славољуб Срнић на мечу Црвена звезда - Монако / FOTO: FK Crvena zvezda

Звезда је губила дах у другим полувременима са  Макабијем, али са Монаком није било таквих падова. Напротив, црвено-бели су додали гас и у првх двадесет минута наставка сабили су Французе на њихову половину. Све је било добро, само што је противнички гол био зачаран  Кангаин пројектил  у 56. зауставила је пречка, Катаи после тога  главом не погађа из добре позиције. И онда хладан туш, Срнић непотребно гази и руши Головина, немачки арбитар је једва дочекао да покаже на белу тачку. Емболо погађа, Срнић пада у очај, плаче. Навијали су немилосрдни, звиждуцима га испраћају, као нешто касније и свог Магика Катаија.

Пред сам крај и Милуновић промашује из добре позиције, нема ни ремија. Штета, Французи су били надиграни и надјачани, а Београд напуштају као победници.

ЗВЕЗДА СЕ ВОЛИ И У НЕСРЕЋИ

НЕ МОРА  Маракана да буде крцата како би атмосфера била – топ. Око 35.000 навијача направило је сјајан штимунг на  овогодишњој премијери у Лиги Европе. Највернија северна трибина је била скоро пуна и она је, као то је то ред и обичај, дириговала осталима добро познат репероар. Пред сам почетак меча засијала је бакљада, раширили су се барјаци изнад великог транспарента на северу „Бој се бије, застава се вије“.

На полувремену, „делије“ су рашили велику паролу, и њом поручили да се на стадион не долази само када клубу цветају руже већ да је још важније бити ту када је тешко и када не иде:

„У срећи се не треба гордити, као ни у несрећи очајавати и увет треба волети Црвену звезду. Сви на стадион.“

Порука "делија" / FOTO: FK Crvena zvezda

Ц. ЗВЕЗДА – МОНАКО 0:1 (0:0)

СТРЕЛАЦ: Емболо у 73. из једанаестерца.  Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 40.226. Судија: Харм Осмерс (Немачка) 5.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 7 – Ераковић 7, Милуновић 7,5, Драговић 7 – Срнић 5 (од 77. Николић -), Родић 6,5, Саного 7 (од 88. Митровић -), Канга 6,5 – Катаи 5,5, Букари 7, Пешић 5 (од 54. Бен 6).

МОНАКО: Нибел 7- Дисаси 7, Маријапан 7, Бадијашил 7 – Вандерсон 7, Камара 7, Фофана 6,5 (од 57. Лукас 6), Кајо Енрике 6 – Минамино 6 (од 57. Диата 6) Головин 7 (од 83. Јакобс -) - Бен Једер 6 (од 66. Емболо 7).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Александер Нибел (Монако)