БАЈЕРНУ ДЕРБИ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Кризи Ливерпула се не назире крај, Барса поново плеше, хет-трик Левандовског, лудница у финишу меча у Мадриду

07. 09. 2022. у 23:04

ДРУГИ дан првог кола Лиге шампиона која је стартовала јуче донео је прегршт узбуђења, а дерби кола играо се у Милану, где је Интер на "Ђузепе Меаци" дочекао силни Бајерн из Минхена.

Меч сам по себи није оправдао очекивања, па су два гиганта светског фудбала одиграли утакмицу без много изгледних шанси, лепих голова и потеза, а коначан резултат био је 2:0 за тим из Баварске.

Кључан тренутак меча догодио се у 25. минуту, Кимих је послао дубинску лопту у простор ка Лироју Санеу, а његов сународник и колега из репрезентације маестрално ју је примио и послао је иза леђа голмана Онане.

Била је то платформа за све што је уследило, а био је то тактички "мастерклас" Јулијана Нагелсмана који је зналачки неутралисао тандем Џеко-Лаутаро Мартинез, и вребао и најмањи кикс противника. То се десило у 66. минуту када је Дамброзио неспретно реаговао и постигао ауто-гол, поставивши коначан резултат и разочаравши плаво-црну страну "града моде".

Меч измећу Ливерпула и Наполија обиловао је головима и узбуђењима, мада се питање победника нити једне секунде није постављало.

Фудбалска планета још једном је добила потврду да је нешто труло у редовима екипе са "Енфилда", која је наставила своју катастрофалну форму.

Рано скривљен пенал реализовао је Пјотр Зиелински у 5. мунуту меча, а занимљиво већ у 18. главни судија меча још једном је показао на белу тачку.

Наполи је имао прилику да удвостручи предност, а уследила је чудна одлука стратега домаћих, па Пољак који је претходно конвертовао најстрожу казну није био извођач овога пута. Одговорност је преузео Виктор Осимен, али је његов ударац одбранио голман Алисон.

То није поколебало Наполитанце, па је Замба Ангуиса на асистенцију Зиелинског повисио  на 2:0, док је син Дијега Симеонеа, Ђовани у 44. минуту поставио је коначних 3:0 пре одласка на велики одмор.

А по повратку, опет чудесни Зиелински тресе мрежу екипе са Мерсисајда и то већ у 47. минуту.

Трачак наде, барем у том тренутку донео је сјајни Луис Диаз, који се на себи својствен начин са левог бока стуштио ка голу противника и онда БУМ!

Прелеп ударац десницом са ивице казненог простора завршава у самом углу голмана Наполија.

Вредно помена ове вечери је и издање препорођене Барселоне која је прегазила Викторију Плзен резултатом 5:1, а Роберт Левандовски је стигао до хет-трика и подсетио на своје партије у дресу тима из Баварске.

Лига шампиона, 1. коло, резултати:

Ајакс - Ренџерс 4:0

Ајнтрахт Франкфурт - Спортинг Лисабон 0:3

Атлетико Мадрид - Порто 2:1 ( Хермосо 90+2, Урибе 90+5, Гризман 90+11)

Барселона - Викторија Плзен 5:1 (Левандовски 34, 45+3, 67, Кеси 13, Торес 71, Сикора 44)

Клуб Бриж - Бајер Леверкузен 1:0 (Сила 42.)

Интер - Бајерн 2:0 (Сане 25, Дамброзио АГ 66)

Наполи - Ливерпул 4:1 (Зиелински 5,47, Ангуиса 31, Симеоне 44, Диаз 49)

Тотенхем . Олимпик Марсеј 2:0 (Ришарлисон 76,81)

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре одбио да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре "одбио" да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

Никола Јокић и Денвер нагетси елиминисали су Лос Анђелес Лејкерсе са 4:1 у победама у првом колу НБА плеј-офа, и то после истинске драме у Бол арени у Колораду.

30. 04. 2024. у 06:34

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49