ЛИГА ШАМПИОНА У ПУНОМ СЈАЈУ: Јувентус и ПСЖ приредили спектакл, Мбапе чудесан, Костићу асистенција, Сити на крилима Холанда, Реал шампионски

06. 09. 2022. у 22:52

ВЕЧЕРАШЊИМ утакмицама стартовало је ново издање УЕФА Лиге шампиона коју су љубитељи фудбала са нестрпљењем ишчекивали. Епитет дербија кола са правом је однео меч између француског ПСЖ-а и италијанског Јувентуса који је завршен резултатом 2:1 за првака Француске.

Само пет минута је било довољно фудбалерима из Париза да пробију одбрану "старе даме". Прелепо додавање Нејмара, и страшан волеј Килијана Мбапеа завршава у самом углу голмана Перина, који је успео само врховима прстију да закачи снажан ударац.

Већ у 22. исти играч дуплирао је предност домаћина. Страшни француски голгетер комбиновао је на малом простору са Хакимијем, и онда маестрална завршница за прави делиријум на "Парку принчева".

Бродолом у најави потпуно је разбудио изабранике Масимилијана Алегрија. Кренуо је бруталан темпо фудбала, шансе су се низале на обе стране као на траци, али је тим из Торина био конкретнији.

Награда за добро издање Јувеа стигла је у 53. минута када је Вестон Мекени на сјајну асистенцију и милиметарски прецизан центаршут српског репрезентативца Филипа Костића матирао голмана Донаруму.

До краја меча, виђен је огроман притисак првака Италије, али је Душан Влаховић био непрепознатиљив. Нажалост наш голгетер није успевао да се избори са сјајним штоперским триом - Рамос, Маркињос, Кимбепе, који је "у џеп" ставио момка који носи "орловско рухо".

Али, зато је Филип Костић био тај који је био мотор свог тима, сјајни продори брзоногог крила и доскорашњег члана Ајнтрахта стварали су велике проблеме ПСЖ-у до последњег судијског звиждука.

Меси са друге стране данас није постигао гол, али је поново имао неколико себи својствених потеза и показао магију коју крије у ногама, па је у 83 минуту када је напустио терен испраћен овацијама домаћих присталица.

Сјајна атмосфера, прегршт лепих потеза голова, све је ове ноћи прштало у Паризу, а два фудубалска гиганта у правом спектаклу оправдала су епитет дербија кола.

Прошлогодишњи шампион Европе, Реал Мадрид силовито је ушао у нову сезону Лиге шампиона, барем резултатски.

Шпански тим гостовао је у гротлу "Селтик парка", домаћем Селтику који је очарао начином на који је парирао великом фавориту. Храбри Шкоти надигравали су се са Мадриђанима, и извојевали 0:0 на полувремену.

Ипак уследио је "блицкгир краљевића" који су у размаку од 20 минута решили питање победника. Посебно ће их чинити срећним чињеница да се заборављени Азар вратио у пуном сјају у редове Реала, и све то крунисао голом и асистенцијом на данашњем мечу.

Вредно помена ове вечери, свакако је и издање нестварног Ерлинга Холанда који је у још једном убедљивом издању Манчестер ситија, са два гола поново показао да свет тренутно нема бољег финишера од чудесног Норвежанина, који се спрема да обори све фудбалске рекорде.

Подсетимо, изненађење дана приредио је хрватски Динамо, који је на свом "Максимиру" изненадио лондонски Челси.

Лига шампиона, 1. коло, резултати:

Динамо Загреб - Челси 1:0 (Оршић 13.)

Борусија Дортмунд - Копенхаген 3:0 ( Ројс 35, Гереро 42, Белингем 83)

Бенфика - Макаби Хаифа 2:0 ( Рафа Силва 50, Грималдо 54)

Селтик - Реал Мадрид 0:3 (Винисијус Жуниор 56, Лука Модрић 60,  Еден Азар 77)

Лајпциг - Шахтјор 1:4 ( Швед 16, Симакан 57, Швед 58, Мудрик 76м Траоре 85)

Салзбург - Милан 1:1 ( Окафор 28, Саелмејкерс 40)

Севиља - Манчестер сити 0:4 ( Холанд 20, Фоден 58, Холанд 67, Диаш 92)

Бонус видео: Свемирско светско првенство: Спектакл какав фудбал не памти

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49