ГОРИ ЗАГРЕБ: Динамо приредио сензацију на старту Лиге шампиона! Челси пао у гротлу "Максимира"

06. 09. 2022. у 20:41

УТАКМИЦАМА Динамо-Челси и Борусија Дортмунд-Копенхаген стартовало је ново издање фудбалске Лиге шампиона.

ГОРИ ЗАГРЕБ: Динамо приредио сензацију на старту Лиге шампиона! Челси пао у гротлу Максимира

Уз сво поштовање према гиганту рурске области који је савладао великана Данске убедљивим резултатом 3:0, шоу је дефинитивно однео првак Хрватске.

Наиме, Динамо је у гротлу свог "Максимира" успео да изненади славни Челси, првака Европе који је и по вечерашњем, а и гледајући издања у Премијер лиги у озбиљној кризи.

Ако се изузме посед лопте који је био на страни Енглеза, Динамо нити једног тренутка није био у подређеном положају, а најава великог изненађења дошла је већ у 13. минуту.

Мислав Оршић, звезда тима из Загреба повукао је лопту са своје половине након асистенције Бруна Петковића, нестварно ју је вукао све до противничког гола и онда потез генија, невероватно интелигентно је брзоного крило протурило лопту поред немоћног голмана Мендија.

"Модри" су потом заиграли компактно у одбрани, затворили све путеве ка голу не дозволивши противнику нити једну изгледну прилику која би могла добити епитет гол-шанса све до 86. минута када је Рис Џејмс погодио оквир гола.

Горостасни Дино Перић и Јосип Шутало оформили су тандем који је ове вечери у престоници Хрватске деловао беспрекорно, па је тако тим из Лондона упутио сам два шута у оквир гола несавладивог Ливаковића.

Нестварна атмосфера коју су направили "Бед блу бојси" носила је шампиона наших комшија у надокади која је трајала чак осам минут до коначног тријумфа и праве сезације на отварању најелитнијег талмичења Европе.

Лига шампиона, 1. коло, резултати:

Динамо Загреб - Челси 1:0 (1:0)

(Оршић 13.)

Борусија Дортмунд - Копенхаген 3:0 ( Ројс 35, Гереро 42, Белингем 83)

Бонус видео: Свемирско светско првенство: Спектакл какав фудбал не памти

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49