НАЈБОЉИ ПАРТИЗАН ОВЕ СЕЗОНЕ: Хет-трик Рикарда је порука Чесима пред европско гостовање!

04. 09. 2022. у 20:08 >> 20:02

ФУДБАЛСКИ клуб Партизан победио је екипу Колубаре у Лазаревцу резултатом 5:1 у оквиру 10. кола "Моцартбет" Суперлиге Србије.

Без икаквих проблема "парни ваљак" је освојио три бода и стигао до четврте победе у Суперлиги ове сезоне. Повели су пулени Гордана Петрића у 2. минуту голом Рикарда Гомеша.

Колубара је у осмом минуту постигла гол којим је изједначила резултат, али од тада је било јасно да ипак неће имати снаге за било какво изненађење.

Већ после пола сата игре је било 3:1 за црно-беле, уписали су се изнова Гомес и потом Натхо.

До краја полувремена Натхо је постигао хет-трик, а уписао се и Квинси Мениг.

Бољу увертиру за прво европско искушење ове сезоне, које црно-беле очекује наредног четвртка, Партизан није могао да приреди од данашње у Лазаревцу. До првог хет-трика у такмичењу је стигао Рикардо Гомеш, Бибарс Натхо и Квинси Мениг су додатно "подебљали петарду", а једини гол за домаћина постигао је Немање Милојевић, син бившег тренер Звезде Владана Милојевића, ублаживши катастрофу свог тима.

ТОК УТАКМИЦЕ:
90. минут - Крај меча! Без надокнаде времена!
83. минут - Игра се између два казнена простора. Потпуно је све стало у Лазаревцу.
74. минут - Излази Урошевић, улази Шеховић на беку за Партизан, а капитенска трака је отишла у руке Марка Живковића по први пут.

73. минут - Утакмица је практично одавно завршена и црно-бели не срљају да постигну још један погодак, док ни Колубара то и не може да учини са тренутним стањем на терену. Знатно мирније друго полувреме, за разлику од првог.

68. минут - Још једна измена у Партизану. Никола Терзић улази у игру уместо Дијабатеа.
64. минут - После дуго времена, прети Колубара. Након добре акција, лопта стиже до Вање Илића који шутем шаље лопту високо изнад гола.
62. минут - Трострука измена у Партизану. Љубомир Фејса уместо Рикарда, Патрик Андраде уместо Бибарса Натха, док Кристијана Белића мења Самед Баждар.
57. минут - Само је гол био тај који је промрдао ситуацију у другом полувремену, али се након тога  наставило са нешто мирнијом игром.

52. минут - ГОООЛ! Рапсодија Партизана се наставља и у другом полувремену! Квинси Мениг је погодио за 1:5, након одличне акције.

49. минут - Три промене је извршио тренер Ђурђевић. Колубара од старта полувремена није напала, али држи лопту претежно на својој половини. Спор улазак обе екипе у наставак
46. минут - Почело је друго полувреме. Остаје да се види да ли ће фудбалери Колубаре након паузе пронаћи решење за Партизанов сјајни напад.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА
45+1 минут - Крај првог полувремена! Играчи одлазе на заслужени одмор.

45. минут - Сабијена је Колубара у својих 16 метара, фудбалери из Лазаревца као да једва чекају да се чује пиштаљка која ће означити крај полувремена.
43. минут - Колубара се грчевито брани. Невероватно за тим који је 7. на табели да овако буде уништен. Партизан је већ упутио 10 шутева у оквир гола.
38. минут - ХЕТ-ТРИК РИКАРДА, офанзивац сјајно завршава главом након центаршута Живковића! Партизан води 4:1! Црно-бели играју феноменално у Лазаревцу.
34. минут - Жути картон за Белића! Везиста Партизана је оштро стартовао на Анти Вукушићу, због чека је кажњен од стране судије.
32. минут - И ГОООЛ! На другом гостовању за редом Натхо погађа. У Крагујевцу је донео победу а сада увећава вођство! Након шута који је упутио Урошевић лопта се одбила од пречку, па од Колубариног Бакића пала је тачно на ногу Израелца који је лопту претворио у сигуран гол!
29. минут - Опет Рикардо сам пред голом Колубаре! Ипак, након сјајног дриблинга Партизанов херој у досадашњем делу утакмице шаље лопту небу под облаке. Штета за црно-беле, могао је Гомес да постигне хет-трик већ у 29. минуту сусрета.
25. минут - Леп продор Менига по левом боку, центрирао је на другу стативу, где Дијабате шутира из волеја, а голман "рудара", Станивуковић прво одбија његов ударац, а потом хвата лопту у руке.
18.  минут - ПОНОВО РИКАРДО! 1:2 поново води Партизан! Офанзивац је једном финтом тела избацио Бакића и са осам-девет метара, са леве стране, погодио малу мрежу у супротном углу. Имала је Колубара брз одговор на први гол, али одмах је реаговао београдски "парни ваљак" и вратио резултатску предност на своју страну. Ово је четврти гол Рикарда ове сезоне, а толико је постигао и Натхо у шампионату Србије.
13. минут - Покушавају црно-бели и кратким пасовима и дугим лоптама, преузели су тотално контролу игре. До сада, голман Станивуковић у три наврата стиже први на лопту.
8. минут - Колубара одмах стигла до изједначења! Немања Милојевић је стрелац, какав шок за Партизан! Резултат је 1:1. Немања, је иначе син бившег тренера Црвене звезде, Владана Милојевића. Дуго се чекао ВАР снимак да се провери да ли је Вукушић претходно био у офсајду, али све је чисто и то је изједначење.

5. минут - Замало и други гол, Урошевић је погодио стативу након корнера.

2. минут - И ГООЛ! 0:1 Рикардо Гомес је стрелац! Неодбрањив ударац, нападач Партизана
је одлично шутирао од стативу гола Лазаревчана. Идеалан почетак меча за госте...
1. минут - Утакмица је почела!

ЦРНО-БЕЛИ У ИСТОМ САСТАВУ КАО И НА ДЕРБИЈУ!

Гордан Петрић је био задовољан виђеним против Црвене звезде па није желео да било шта мења у стартној постави за овај меч. Дакле, непромењених 11.

ПАРТИЗАН: Поповић - Живковић, Вујачић, Марковић, Урошевић - Белић, Траоре - Дијабате, Натхо, Мениг - Рикардо.

А ево и тима Дејана "Швабе" Ђурђевића за овај сусрет.

КОЛУБАРА: Станивуковић - Марјановић, Бакић, Кочовић - Јанковић, Николић, Милојевић, Петронијевић - Ђокић, Филиповић - Вукушић.

РЕЗЕРВЕ:

Ови играчи ће чекати своју прилику са клупе.

Партизан: Лукач, Андраде, Баждар, Фејса, Илић, Јовић, Петковић, Саничанин, Шеховић, Терзић, Влаховић.

Колубара: Поповић, Ћорковић, Илић, Кадрић, Лончар, Радовановић, Садиковић, Тумбас, Васиљевић, Великић, Вулин.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Шеф стручног штаба црно-белих Гордан Петрић истиче да не очекује лак меч, јер је у животу и фудбалу најтеже понављати се и доказивати се из утакмице у утакмицу.

- Сутрашња утакмица је најтежа за нас, јер су играчи у дербију показали шта и колико могу, а у животу и у фудбалу најтеже је понављати се и доказивати се. Тренер Ђурђевић добро води екипу, утакмица ће бити изузетно тешка за нас, али сам сигуран да су моји момци спремни, да су се одморили. Очекујем сличну утакмицу као у Крагујевцу, само уз квалитет који у овом тренутку Колубара има у односу на Крагујевац, морамо да будемо опрезни са игром без лопте. Очекује нас најтежа утакмица откад сам ја дошао - закључио је Петрић.

Шеф стручног штаба домаћег тима Дејан Ђурђевић изнео је пуно похвала на рачун ривала и најавио да ће се његови играчи потрудити да оставе добар утисак и стигну до изненађења.

- Партизан има добре играче, много боље него многи други тимови. Имао сам прилике да претходних недеља коментаришем њихове утакмице и тада сам рекао да њихови резултати нису адекватни квалитету, али са пар појачања одмах се видео напредак у дуелу са Црвеном звездом. Ово је најтежа утакмица која нас чека, јер су већ били отписани, а имају озбиљан потенцијал, најбољег стрелца лиге, новог тренера, нову филозофију. Били су у кризи и волео бих да смо се раније састали са њима, сада излазе из тог лошег периода. Трудим се да своје играче не оптерећујем тим стварима, наравно да их анализирамо, тражимо где су им слабе тачке, али бићу задовољан ако будемо играли на начин на који ми иначе играмо. То ће зависити наравно и од противника, колико нам дозволи. Апсолутни су фаворити, али ми смо своји, играмо пред својом публиком и трудићемо се да оставимо добар утисак - изјавио је Ђурђевић.

УОЧИ МЕЧА:

Црно-бели немају много времена за одмор после вечитог дербија са Црвеном звездом који је завршен ремијем, већ ће вечерас истрчати на терен у Лазаревцу на мегдан екипи Колубаре.

"Парни ваљак" би могао да буде мало и забринут пред овај дуел, јер се Колубара налази у прилично доброј форми. Екипа из Лазаревца је у претходних пет утакмица забележила три победе уз један реми (и то против Војводине), али и један пораз од екипе Вождовца.

Партизан је такође у солидној форми, с обзиром на то да у претходних пет мечева има три победе и два нерешена исхода.