ХОЛАНД ЈЕ ВЕЋ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ: Норвежанин сада напада рекорд који се чини недодирљивим за све

04. 09. 2022. у 14:33

НОРВЕШКИ фудбалер Ерлинг Холанд потпуно је срушио стари клише о томе да фудбалеру треба времена да се прилагоди на нову лигу, тако што је оборио већ два рекорда.

Нападачу Манчестер ситија било је потребно само 38 минута да постигне свој други узастопни хет-трик у Премијер лиги против Нотингем Фореста у прошлом колу, док је Сити стигао до победе од 6:0.

У претходном мечу против Кристал Паласа, постигао је три гола за 19 минута. Холанд је већ постигао више голова у пет утакмица него што је Норич постигао прошле сезоне у првих 20 и има више шутева на гол у актуелној сезони 2022-2023 од 15 тимова из Премијер лиге, укључујући Челси и Манчестер јунајтед.

Норвежанин је почео сезону са два гола против Вест Хема и само једном није успео да затресе мрежу противника, против Борнмута. Холанд већ има девет голова и оборио је два рекорда против Фореста: стрелац је највећег броја голова у августу у историји Премијер лиге, надмашивши рекорд који су заједно држали Мики Квин и Серхио Агуеро, који су обојица постигли по осам. Демба Ба је до среде држао рекорд за најмање утакмица потребних за два хет-трика у Премијер лиги са 21. Халанду је било потребно само пет.

У свом првом месецу у Енглеској, Холанд је већ оборио два рекорда Премијер лиге и, слаже се већина посматрача, врло је вероватно да ће и оне срушити и остале ако остане у Ситију довољно дуго.

Навијачи Манчестер ситија примили су к срцу Холанда, чији је отац Алф-Инге, такође играо за овај клуб.

У међувремену, коментатори у Енглеској посежу за похвалама, а чак и рекорд Алана Ширера у Премијер лиги од 260 голова изгледа рањив, ако Норвежанин остане у форми и остане у Манчестеру.

- Овај момак ће оборити скоро сваки рекорд што се тиче голова. Превелик је, пребрз и савршено завршава испред гола. И игра у тиму који ствара десетине шанси. Све што му треба је да избегне повреде - написао је на свом "твитер" профилу легендарни Мајкл Овен.

Други чувени енглески нападач, Гари Линекер, приметио је током полувремена утакмице против Фореста, да је Холанду требало само 90 минута да постигне шест голова, односно, дао је три гола током других 45 минута против Паласа и првих 45 против Фореста.

- Холанд је постигао хеттрик у последња 2 полувремена која је играо - написао је Линекер, а још раније је сугерисао да Норвежанин овим темпом може достићи Ширера, док за нападача Тотенхема, Харија Кејна то није сигуран.

Иначе, Кејн се са 188 голова, тренутно налази на трећем месту на вечитој листи стрелаца Премијер лиге, иза поменутог Ширера који има 260 и Вејна Рунија који их је постигао 208.

БОНУС ВИДЕО: Гол Натха из пенала у дербију