ПАРТИЗАН У ГРУПНОЈ ФАЗИ ЛИГЕ КОНФЕРЕНЦИЈА: Јефтине грешке нису коштале црно-беле (ВИДЕО)

Александар Илић

25. 08. 2022. у 21:54 >> 21:55

ФУДБАЛЕРИ Партизана изборили су се за место у групној фази Лиге Конференција. Они су за друго учешће у низу елиминисали Хамрун. Након победе 4:1 у првом мечу, реванш је завршен резултатом 3:3, а домаћин је до ремија дошао са два досуђена пенала.

Утакмица је била одиграна по лоше припремљеном терену, о његовом стању најбоље говори податак да није било дозвољено од стране делегата ниједном тиму да на њему тренира пред меч. Ипак, Партизан је успео да одради посао и оде у групну фазу.

Домаћин је био видно мотивисанији на почетку меча, имали су лопту играчи Хамруна у свом поседу. У првих 30 минута у неколико наврата претили су Поповићу Гуилаумјер је претио у неколико наврата, као и Додо, а онда је Пршо у 27. минуту шокирао црно-беле.

Роко Прша је искористио грешку Фејсе, распалио је по лопти и донео домаћину вођство. Радост је кратко трајала, Рикардо Гомеш је одлично реаговао на центаршут Марка Живковића, изостала је реакција Бонела, а нападач гостију је спретно пласирао лопту под пречку.

Није се Партизан наиграо у првом полувремену, али оно што је битније, већи део посла одрадили су кући, у првих 45 минута нису срљали, али су када је било то потребно умирили ривала.

Играо се 58. минут, Квинси Мениг је био у контри Партизана, али у ситуацији 3-на-2 решио је да предуго задржи лопту, иако му се Андраде отварао.

Лепу прилику Партизан је имао да поведе и у 62. минуту. Мениг је украо лопту, додао Рикарду који је имао једног играча испред себе и баш је њега успео да погоди.

Ипак, 10 минута касније Слободан Урошевић решио је свако питање око проласка у групну фазу.

Tekst potpisa

Лошу је лопту добио Рикардо, превише искоса, послао је лопту на другу страну, до ње је стигао Дијабате, проследио је Урошевићу који је индивидуалном мајсторијом успео да створи простор за гол и вођство црно-белих.

Гомеш је поново био стрелац, у 78. минуту. Само што је ушао у игру Натхо одлично је проиграо Андрадеа, а он је брзо упослио Гомеша за 3:1.

Уследило је невероватних девет минута. Прво је Бјелић направио пенал, који је Фреитас реализовао, а његово играње руком није била једина јефтина грешка у шеснаестерцу, само девет минута касније Андраде је оборио ривала у шеснаестерцу, а Федел је поставио коначних 3:3.

ХАМРУН - ПАРТИЗАН 2:3 (први меч: 4:1)

(Прша 29' Фреитас 81п', Федел 90п' - Гомеш 34', 78', Урошевић 72')

89' Фрејитас је убацио непријатну лопту, Андраде је нагазио играча Хамруна. Федел је извео најстрожу казну за 3:3

88' Из задње линије игра Партизан, граде гости прилике стрпљиво, а испред Рикарда је у два наврата добро реаговала дефанзивна линија Хамруна.

81' Белић је направио пенал, играо је руком у шеснаестерцу. Фреитас је био извођач најстроже казне, рутински је играч Хамруна послао лопту у мрежу

78' Партизан се разиграо, уласком Натха црно-бели добили су продорност, а управо је Израелац био зачетник одличне акције коју је Рикардо Гомеш крунисао другим поготком на мечу.

72' Какав гол Урошевића. Имао је прилику Гомеш, послао је лопту на другу страну, Дијабате шаље до Урошевића који је предриблао противника и готово решио питање пласмана у Лигу конференција.

67' Облећу црно-бели око гола ривала, али се Спартанци одлично бране.

59' - Опет Квинси Мениг у шанси, шутира из окрета, али није био прецизан.

58' - Каква штета... Квинси Мениг је био у контри Партизана, али у ситуацији 3-на-2 решио је да предуго задржи лопту, иако му се Андраде отварао. Мада, и Рикардо Гомеш је могао мало боље да "одвуче" одбрану, али, шта је ту је - "гробари" и даље певају, баш као и домаћа публика, сви на трибинама су прилично задовољни.

56' - После десетак минута препуштања иницијативе супарнику, Партизан је кренуо са пресингом на целом терену.

53' - Гости из Београда покушавају да, када одузму лопту супарнику, брзим додавањима "освоје терен", али не успевају да тако дођу до шансе за промену резултата

51' - Партизан не успева да задржи лопту дуже у свом поседу у овим тренуцима, а домаћа публика се баш забавља, уз оркестар пева и ужива. Подсетимо, велику предност имају црно-бели из првог меча, па не срљају и то је разлог што овако, без много ризика, наступају на Малти.

47' Прша је још једном "тукао" са дистанце, овога пута било је то јако траљаво, одлази лопта ван петерца у гол-аут.

46' настављен је меч.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА 1:1

45+2' Партизан је дозволио превише простора ривалу, али је када је било важно успео да унесе мир у своје редове.

45' Продужено је прво полувреме за два минута.

41' Након постигнутог гола Квинси Мениг је умало искористио грешку противника, али је голман Хамруна успео да се искупи за пропуст својих дефанзиваца.

34'  Рикардо Гомеш, када је тешко Партизанова хаубица крене да ради. Одлично је реаговао у шеснаестерцу домаћина и умирио је навијаче тима из Хумске.

31' Оно што тим из Хумске треба да забрине јесте што је Хамрун упутио за пола сата седам удараца ка голу црно-белих, док је једини ка голу домаћина упутио Рикардо.

29' Хамрун води! Хрватски фудбалер Роко Прша искористио је грешку одбране гостујућег тима да смањи заостатак у укупном резултату.

25' Сада је и Сов опробао ударац. Дефанзивци Партизана превише простора дозвољавају малтешком тиму, а Поповић је за сада на висини задатка.

21' Нови потенционално опасан напад за Спартансе, домаћин је претио по левој страни, а Гиломје је преко гола шутирао. Одмах у наредном нападу и Додо је опробао ударац, а Поповић је био поново сигуран.

18' Сада неколико минута игре у којима контролише посед Партизан, Дијабате је расположен за проигравање саиграча, али дефанзивци Хамруна у завршници осујете нападе гостију.

16' Први ударац ка голу противника имао је гост након што је Мениг упутио лопту у срцу шеснаестерца, где ју је главом захватио Рикардо Гомеш.

15' Партизан је у првом мечу имао убедљивих 4:1, те је јасно зашто црно-бели сада не срљају и прилику траже из контри.

11' Повукао је Мениг, имао доста простора, на крају је ривалу препустио лопту. Био је неодлучан.

10' Нова опасна ситуација по гол Партизана. Опробао је ударац Рока Прше, тукао је са двадесетак метара, било је близу гола Поповића.

7' Без много узбуђења за сада, лопта више у ногама домаћих фудбалера.

2' Метју Гиомије је након грешке Љубомира Фејсе дошао у прилику да шутира, имао је Поповић посла, али је добро реаговао.

1' Утакмица је почела.

• Црно-бели неће бити без подршке вечерас, на трибинама има навијача српског тима.
  •  Стање стадиона на коме се игра вечерашњи меч је јако лоше, а о томе најбоље сведочи податак да делегат меча ниједном од тимова јуче није дозволио да на њему тренира.
  •  Утакмица ускоро почиње, а ми вам доносимо атмосферу са стадиона Та' Qali.

УОЧИ МЕЧА

ХАМРУН - ПАРТИЗАН

Стадион: Ta' Qali

Судија: Јакоб Хелет (Данска)

Хамрун: Бонелио - Соу, Бјеличић, Емерсон, Колегари, Комензули - Гиломје, Прса, Монтебело, Мошик - Додо

Партизан: Поповић - Урошевић, Вујачић, Саничанин, Марковић - Дијабате, Фејса , Живковић - Андраде, Рикардо, Мениг

Партизан је у прошлом дуелу славио убедљиво, нови тренер на клупи, Гордан Петрић донео је свежину црно-белима који су заиграли полетно и славили убедљиво са 4:1. Меч је био решен већ у првом делу. Стрелци су били Гомеш у 15, Урошевић десет минута касније и Фусени Дијабате у 33. минуту.

У наставкуи меча почасни погодак за госте уписао је Метју Гиломје у 52. минуту, док је коначних 4:1 у 77. минуту поставио Патрик Андраде.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Гордан Петрић најавио је меч

- Добар је резултат 4:1, а ја очекујем од момака да се максимално концентришу и одраде посао на професионалан начин, да реагују како би требало. Значи, сурови професионализам. И тако од утакмице до утакмице: у недељу, па у четвртак, тако редом. Очекујем да се још више опусте у односу на претходни меч. На тренинзима су полако почели да се смеју и причају. Добар је то знак. Људи би требало да схвате да ће и сада бити такмичарска утакмица, можда неће бити лепоте игре, али у ситуацији смо да размишљамо само о скупљању бодова или проласку - јасан је Петрић, стратег црно-белих.

БОНУС ВИДЕО: Пикси добитник златне повеље ФС Републике Српске