КОСОВО ЈЕ СРБИЈА, НЕМА ПРЕДАЈЕ! Капа доле, Холанђани: Навијачи Твентеа дошли у Београд и послали моћну поруку планети

05. 08. 2022. у 15:25

ФУДБАЛЕРИ Чукаричког претходне ноћи су на стадиону Партизана угостили фаворизовани Твенте. Поражени су резултатом 3:1, али поред дешавања на травнатом терену, један детаљ са трибина привукао је велику пажњу.

КОСОВО ЈЕ СРБИЈА, НЕМА ПРЕДАЈЕ! Капа доле, Холанђани: Навијачи Твентеа дошли у Београд и послали моћну поруку планети

FOTO: Printskrin/Tviter

Наиме, упркос званичној државној политици "земље лала и ветрењача", навијачи клуба из Еншедеа пружили су снажну подршку територијалном интегритету и суверенитету Србије, пошто су развили заставу са поруком исписаном на ћирилици  – "Нема предаје".

На северној трибина стадиона у Хумској било је смештено неколико стотина припадника најватренијих присталица Твентеа, који су овим гестом одушевили Србију и послали јасну поруку целом свету.

Подсетимо, ово није први пут да су учинили нешто овог типа, па су тако фебруара 2017. године развили транспарент током недељне утакмице свог клуба против Фејнорда, са натписом "Косово је Србија", због чега је клубу претила оштра казна, с обзиром на то да УЕФА забрањује изражавање било каквих политичких ставова на стадионима.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (6)

ПРЕКО НОЋИ ЈЕ НЕСТАЛО Боби пропао бизнис