МАКАБИ ИЛИ АПОЛОН? Ево ко је ближи "Маракани" , Звезда већ може да почне са скаутовањем ривала

03. 08. 2022. у 20:56

ЈЕДНИМ оком руководство и фудбалери Црвене Звезде данас су гледали на дешавања из Израела, где су копља укрстили потенцијални ривали црвено-белих у следећој рунди квалификација за Лигу шампиона - Макаби Хаифа и Аполон.

МАКАБИ ИЛИ АПОЛОН? Ево ко је ближи Маракани , Звезда већ може да почне са скаутовањем ривала

Кладионице су рекле своје и сигурне су биле да ће се Израелци "дочепати" завршне рунде квалифкација, а крајњи резултат оправдао је изузетно ниску квоту на шампиона Израела, који је прегазио ривала резултатом 4:0.

Са ореолом фаворита ушли су у данашњи меч играчи Макабија, али далеко од тога да су оправдали улогу квалитетнијег ривала, барем када је реч о првих 45. минута.

Мучио се домаћин да пробије гранитну одбрану противника све до 38. минута, а онда је уследио корнер и невероватан кикс француског дефанзивца Аполон, Пејбернеса који је главо сместио лопту у сопствену мрежу.

А од тог момента, као кула од карата распала се одбрана Аполона...

Момак из Нигера, Али Мохамед повисио је на два 2:0 већ у 54. минута, дочекао је одбитак и силовито закуцао лопту у десну страну гола Кипрана.

Исти играч убрзо је повисио на 3:0, чему је у великој мери кумовао и други жути картон златног орлића са Новог Зеланда, Вукашина Јовановића.

Дрогирани противник потпуно је нокаутиран у 79. минуту, када је Долеб Хазиза, сјајно скочио и поставио коначних 4:0.

Свакако јасно је да је Црвена звезда фаворит да прође потенцијалне противнике у плеј-офу, уколико се такав суд базира на вредности играчког кадра.

Специјализовани сајт "Трансфермаркт" црвено-беле је проценио на чак 54,65 милиона евра, што је вишеструко више у односу на могуће противнике. Вредност играчког кадра првака Израела износи 19,45 милиона европских новчаница, док Кипрани вреде тек 16,15 милиона.

Што се тиче утакмица плеј-оф фазе квалификација, оне ће бити одигране 16. или 17. августа у Израелу или Кипру, а реванш меч биће заказан за 23. или 24. август.

Црвена звезда сазнала је и потенцијалне ривале у жребу за Лигу Европе, уколико испадне од Пјуника, а то су Шериф или Викторија Плзењ (поражени).

Бонус видео: Катар - обилазак необичног стадиона за Светско првенство

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00