ОДЕ ЗВЕЗДА НА ПЛУС СЕДАМ: Радник испраћен у Сурдулицу са шест голова у мрежи Ранђеловића (ФОТО/ВИДЕО)

О. М.

29. 07. 2022. у 20:29 >> 23:15

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде одиграли су солидно прво и спектакуларно друго полувреме утакмице пртотив Радника и са шест голова испратили госте назад у Сурдулицу - 6:0 (1:0).

ОДЕ ЗВЕЗДА НА ПЛУС СЕДАМ: Радник испраћен у Сурдулицу са шест голова у мрежи Ранђеловића  (ФОТО/ВИДЕО)

Звезда је са нова три бода и уз нестварну гол разлику од 17:1 стигла до плус седам бодова предности над вечитим ривалом Партизаном већ после четири кола у Моцарт бет Супер лиги Србије.

Раднику се о глааву обило што има мали број играча у ротацији, што је после утакмице и потврдио тренер гостију.

- Добро смо ушли у утакмицу, онда имали неких 15 минута релапса. У другом полувремену смо појачали ритам. Са другим делом сам презадовољан, хвала навијачима за амбијент, а у среду ће нам требати огромна подршка - рекао је Дејан Станковић после утакмице, додавши да ће тек од сутра размишљати о наредном противнику Пјунику.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ 6:0 (1:0)

84' - Букари као шлаг на торту бриљантним продором постиже шести гол. Потпуно се распала игра Радника у другом делу, гости су сасвим солидно одиграли у првих 45 минута.

83' - Пенал за Звезду! Хоџић је срушио Мустафу који је био у налету. Најстрожу казну извешће Канга.

81' - Радник пропушта једину шансу за гол у другом делу.

78' - Излазе стрелци другог и трећег гола за Звезду. Катаија мењња Саного, а Кангву Мустафа.

4:0 - Павков! Акцију је са леве стане започео вечерашњи слављеник Родић. Послао је лопту иза леђа одбране гостију, Иванић је паметно утрчао и затим упутио милиметарски прецизан центаршут којим Павкова доводи до петог поготка у сезони.

71' - Коначно је Катаи крунисао добру игру. После две пречке погодио је и мрежу. Лопта је до њега стигла после новог шута Кангве и одбијања од стативе.

63' - Какав гол Кангве! Наговестио је овако нешто почетком утакмице, када је већ после првог корнера покушао са дистанце, али сада је био много прецизнији. Добио је лопту на ивици казненог простора од расположеног Иванића, направио два дриблинга а онда распалио по лопит и закуцао је у мрежу. Ранђеловић ништа није могао да уради.

61'- У игру је ушао Милан Павков и приликом првог контакта са лоптом прописно се обрукао. Заправо, није ни било контакта са лоптом јер је Панков "промашио цео фудбал".

58' - Пешић са ивице петерца покушава, али Ранђеловић уз помоћ једног дефанзивца Радника спречава гол.

56'- Катаи и Иванић комбинују а покушај Магика прослеђује Ранђеловић у корнер.

55' - Покушао је Милуновић после корнера и подсетио на свој први мандат у црвено-белом када је често знао да погоди мрежу после прекида. Овај пут шутирао је право у руке вечерас одличног Ранђеловића.

52'- Свашта се дешавало испред гоал Ранђеловића, неколико пута су опасно угрозили његову мрежу играчи Звезде, опет се затресла и пречка (Опет Катаи), али мрежа је остала мирна.

50' - Жути картон добио је Стефан Митровић због симулирања у петерцу Радника. Делује да је Делибашић био у праву када је казнио младог фудбалера.

46'- Почело је друго полувреме, Звезда је кренула са центра и биће то пети корнер за домаћине. Уследио је нови ударац из угла за црвено-беле али без опасности по гол Радника.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

После првих 45 минута Црвена звезда заслужено води. Једини гол постигао је Иванић на феноменалну асистенцију Пешића. Могао је у завршници првог дела да удвостручи предност Катаи који је погодио пречку, а имао је и Радник своје прилике.

Звезда са 62 одсто поседа лопте и 8:4 у шутевима на гол доминанта у првом делу који је, подсетимо, каснио због нестанка струје на "Рајку".

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 1:0 (Иванић 12')

45' - Играће се три миинута надокнаде...

44' - Катаи погађа пречку, након што се лепожм варком ослободио Стојановића, а Кангву је одбијена лопта изненадила па није успео да је најбоље захвати главом.

38' - Борјан је био принуђен на параду али је сјајно интервенисао. Штопер Радника Јокић одлично је искористио центаршут из корнера. С друге стране је изведен нови ударац из угла и опет је Борјан био на мукама, после покушаја Богдановића, али остало је 1:0.

36' - Жути картон добија Игњатовић.

31' - Ранђеловић је крајњим напором, ногом, успео да заустави покушај КАтаија, али и да је лопта ушла у мрежу гол сасвим сигурно не би био признат јер је нападач Звезде био у офсаду у зачетку акције.

29' - Родић је по земљи са левог крила пронашао Пешића, али Јокић је засметао нападачу црвено-белих па и даље нема другог гола.

28' - Хоџић је погрешио, додао лопту до Иванића који је био у изгледној позицији, али на време је истрчао Ранђеловић и спречио нови гол.

24' - Митровић центрира са десног крила а Пешић "прима" лопту руком, што се Делибашић приметио и досудио слободан удфарац за Радник.

23' - Трећи корнер за Звезду извео је Канга, а Пешић је покушао са прве стативе, али није довољно добро захватио лопту главом.

ИПАК ЈЕ ГОЛ! Звезда води голом Иванића на асистенцију Пешића. Успорени снимак показује да је ВАР донео исправну одлуку.

12' - Затресла се мрежа гола Радника, али Делибашић је дигао руку и то је офсајд. Ипак ће ВАР одлучивати...

10' - Катаи шутира веома близу леве стативе. Пронашао је једину путњу лопти кроз шуму Радникових играча, али остаје непромењен резултат.

7' - Пешић је пао у казненом простору, али Делибашић само одмахује руком.

5' - Покушали су да искомбинују Катаи и Родић, али Ранђеловић хвата лопту.

2' - Први корнер на утакмици извела је Звезда. Лопта се одбила до Кангве који је покушао из велике даљине, без опасности по гол Ранђеловића.

1' - Почео је меч. Са центра су кренули гости, али брзо је домаћи тим дошао до поседа.

Милан Павков је пре почетка утакмице добио награду од 50.000 динара коју је нападач Звезде проследио у хуманитарне сврхе.

Црвена звезда - Радник 4:0

/Иванић 12', Кангва 63', Катаи 71', Павков/

Стадион: Рајко Митић, 6.000 гледалаца

Судија: Марко Делибашић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Милуновић, Драговић, Родић - Канга, Кангва - Митровић, Иванић, Катаи - Пешић (од 61' Павков).

РАДНИК (4-2-3-1): Ранђеловић - Хоџић, Игњатовић, Јокић, Стојановић –Орешчанин, Медић – Богдановски, Бабић, Спасић – Богдановић.

СТРУЈА СЕ ВРАТИЛА

Поново има струје, очекује се да утакмица ускоро почне. Фудбалери Радника нису излазили на терен пре нестанка струје па ће пауза вероватно потрајати још десетак минута.

НЕСТАЛА СТРУЈА НА "РАЈКУ"

Непуних 15 минута пре почетка утакмице, на стадиону Рајко Митић несталла је струја. Можемо само да чекамо и да видимо колико ће ово утицати на почетак утакмице.

САСТАВИ - Милуновић и Пешић "поново дебитују"

Тренер црвено-белих Дејан Станковић у четвртак је најавио да ће се у тиму наћи повратници Милунов ић и Пешић, а то се и остварује, потшо су обојица у првих 11. Поред њих ту је и један прави новајлија, Стефан Митровић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Милуновић, Драговић, Родић - Канга, Кангва - Митровић, Иванић, Катаи - Пешић.

УОЧИ МЕЧА

"Црвено-бели" ће желети да се реванширају Сурдуличанима за прошлу сезону, у којој су једини пораз доживели управо од њих, а укупно им је Радник у два меча "откинуо" пет бодова.

- Радник је прошле сезоне играо организован фудбал, доста чврсто иза лопте, са феноменалном офанзивном транзицијом где су искористили све врлине које су имали. Нису задовољни како су почели сезону, дошло је до промене тренера, што вероватно доста тога ремети у њиховим редовима. Ипак, очекујем организовану игру иза лопту и покушај да нас кроз контре и полуконтре угрозе. То је нешто на шта наилазимо у првенству стално, поготово кад играмо на Маракани - рекао је уочи меча тренер Звезде Дејан Станковић.

Клуб из Сурдулице је у досадашњем делу сезоне освојио само један бод, док Звезда у досадашњем току првенства има максималан учинак од девет бодова.

Имајући у виду да је Партизан доживео пораз у Новом Пазару, црвено-бели имају прилику да се победом одвоје на плус седам вечитом ривалу.