ГРОБАРИ У НЕВЕРИЦИ: Партизан са играчем мање поражен од Новог Пазара пред европско гостовање

Александар Илић

29. 07. 2022. у 20:50 >> 20:50

ФУДБАЛЕРИ Партизана у 4. колу Суперлиге Србије гостовали су Новом Пазару где је домаћин славио резултатом 1:0 (1:0). Стрелац јединог гола био је Мијић са "беле тачке".

Офанзивно је Партизан отворио меч, Квинси Мениг је у петом минуту запретио домаћем тиму, а недуго потом ослободили су се играчи Владимира Гаћиновића.

Велику прилику имао је Рикардо у 18 минуту, изашао је пред голмана домаћих, а Кљајевић је већ деловало да је савладан. Ипак, нападач црно-белих послао је лопту далеко од стативе на супротној страни.

Кључни моменат првог полувремена одиграо се у 23. минуту када је Саничанин оборио Мајдевца и добио други жути картон на мечу, а домаћи су након тог старта у шеснаестерцу добили пенал.

Извео га је Мијић, а Стевановић је био немоћан - 1:0 за Партизан. Натхо је у 43. минуту имао изгледну прилику да изједначи, али је са 17 метара шутирао тик изнад гола.

Наставио је тим Пазара у истом ритму, Ергелеш је по левој страни проиграо Исламовића, а он атрактивно покушава петом, заиста потез који се ретко виђа на нашим стадионима.

Дијабате је унео живост уласком у игру, претио је два пута Партизан по левој страни, али су играчи плаво-белих успевали да се одбране.

Имао је Мијић у 72. минуту фантастичну прилику. Никчевић га је проиграо, а он погађа спољни део мреже.

Само пет минута касније запретио је Гомеш, шутирао је са петнаестак метара,а Кљајић добро реагује.

До краја меча мреже су мировале. Партизан у четвртак игра са АЕК Ларнаком у првом мечу 3. кола квалификација за Лигу Европе.

НОВИ ПАЗАР - ПАРТИЗАН 1:0 (1:0)
(Мијић 23')

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

93'Вујачић је утрчао по денсој страни. Лутовац је пред Кљајићем пао, нема пенала.

90' Четири минута продужен је меч.

83. Нови добар напад за домаће. Након што су Дијабате и Рикардо комбиновали на малом простору Никчевић се нашао један на један са Фејсом, фудбалер Партизана је стигао да блокира његов покушај.

77' Имао је прилику Рикардо Гомеш да угрози Кљајића, проиграо га је лепо Самир Баждар, а голман Пазара био је још једном на висини задатка.

76' Жути картон добио је Илија Столица након кратког разговора са судијом.

72' Никчевић је фантастично проиграо Мијића који погађа спољну мрежу Стевановића.

71' Чинило се да домаћи тим има добру прилику из контре два на један, ипак, срећом по госте на почетку напада један од играча домаћих нашао се у офсајду.

62' Показује још једном Дијабате квалитет, покушао је са десне стране да угрози Кљајића, а он хвата лопту без проблема.

60' Хусеин Дијабате је покушао да у шеснаестерцу проигра Менига на малом простору, нису се снашли ни он ни Кристијан Белић.

52' Андраде и Мениг су покушали да угрозе Пазар, блокирали су те покушаје домаћи дефанзивци.

49' Ергелеш је одлично проиграо Исламовића који је петом, на атрактиван начин покушао да матира Стевановића, потез који се заиста ретко виђа на нашим стадионима.

46' Настављен је меч у Новом Пазару.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' у првом полувремену може се рећи да је Пазар био конкретнији, поред гола, домаћи су погодили и стативу. Подсетимо, Партизан игра са играчем мање. У 22. минуту искључен је Саничанин.

43' Натхо је опробао ударац. Израелац је шутирао тик изнад пречке

42' Опасна ситуација пред голом Пазара, Рубежић га је оборио испред шеснаестерца,

40' Лак плен је био за Филипа Кљајића покушај Вујачића.

37' Одлично реагује Рубежић испред голмана Кљајића, Марко Живковић је шутирао, само корнер.

Tekst potpisa

35' Како је фантастично Милош Мијић нанизао четворицу играча Партизана, шутирао је кроз ноге Вујачићу, статива спасла Партизан.

33, Покушава Партизан да пронађе рупу у одбрани тима Владимира Гаћиновића, али се бело-плави одлично бране.

30' Судија Марко Ивковић послао је играче на хлађење због велике врућине

24' Извео је најстрожу казну Милош Мијић. Води Нови Пазар.

22' Саничанин је оборио Мајдевца након фантастичне контре. Пенал за домаће.

21' Неко на клупи црно-белих добио је директан црвени карто нзбог негодовања.

19'Лончар са друге стране након контре тукао је по лопти, Стевановић сигуран. Пао је пре тог покушаја Мајдевац, негодовали су домаћи, нема пенала.

18' Невероватно, Партизан је имао најбољу шансу, претио је из петерца Рикардо Гомеш, најбољи стрелац црно-белих прошле сезоне промашио је цео гол.

16' Мијић одлично изводи прекид, а Лончар је каснио у покушају да угрози гол гостију.

15' Мајдевац се добро заградио, а Саничанин га је ударио у лице. Жути картон добио је дефанзивац црно-белих.

14' Опробао је ударац Стефан Лончар након мало конфузне реакције одбране, срећом по госте, лопта одлази крај петерца.

10' Нови покушај Менига, био је блокиран. Холанђанин знатно расположенији од осталих колега на старту. Пробао је након корнера Живковића главом Рикардо, није било опасности по Кљајића.

8' Ослободили су се домаћи сада притиска и покушавају да врше притисак на задњу линију тима из Хумске, али Партизан успева да нађе решења и изнесе лопту на половину ривала.

7' Штопер домаћих Јовић неспретно је реаговао и у лице ударио Натха. Уследио је краћи прекид.

5' Филип Кљајић одлично реагује. Квинси Мениг је из ничега створио прилику, распалио са двадесетак метара, а бивши голман црно-белих сачувао је мрежу Пазараца.

3' Офанзиван Партизан на почетку меча. Имају црно-бели лопту у свом поседу. Рикардо је у једном од напада повукао контру, а Натхо покушао да проигра Петковића, међутим, одбрана добро реагује.

1' почео је меч у Новом Пазару. Први напад има Партизан.

УОЧИ МЕЧА

Оба тима су лоше ушла у нову сезону у домаћем шампионату - Партизан је забележио једну победу и два ремија, а спортски директор клуба Ивица Илиев је поднео оставку, док је Нови Пазар последњи на табели са три пораза.

Нови Пазар - Партизан

Игра се без присуства публике

Судија: Марко Ивковић

Нови Пазар (4-1-4-1): Кљајић – Пешукић, Рубежић, Јоксимовић, Јовић – Лончар – Ергелаш, Исламовић, Мијић, Никчевић – Мајдевац. Тренер: Владимир Гаћиновић.

Партизан (4-2-3-1): Стевановић – Живковић, Марковић, Саничанин, Урошевић – Андраде, Фејса – Мениг, Натхо, Петковић – Рикардо. Тренер: Илија Столица.

ИЗЈАВЕ ТРЕНЕРА

Тренер Партизана Илија Столица најавио је гостовање Пазару.

- Нови Пазар је за нас тешко гостовање после два везана ремија, притисак је, као и увек, на максимуму. Поента је да видимо реакцију свих нас, играча и стручног штаба, и да се што пре вратимо у прави ритам и почнемо са победама. Познато је колико је неугодно гостовање у Новом Пазару и какав је противник. Овога пута су у хендикепу и они и ми, јер ће се играти без публике. Јако волим атмосферу у Пазару, без обзира на све, јер је то део Србије који воли и традиционално подржава фудбал. Увек знају аплаузом да награде фудбалску представу. Верујем да ћемо се и ми и Нови Пазар адаптирати на такву ситуацију, као и услове на самој утакмици. Њихова позиција на табели је незавидна, али то не сме да нас завара. Референца је утакмица са Чукаричким, где су показали да могу добро да играју и буду много боље позиционирани него што јесу. Максимално смо концентрисани и у меч улазимо са здравом дозом поштовања, али са јасном идејом да идемо по три бода. Главни фокус свих нас је на сутрашњој утакмици и да победама кренемо ка следећим циљевима и новим изазовима који нас чекају, рекао је Столица.

Са оптимизмом у дуел улази и Владимир Гаћиновић.

- У претходним колима показали смо да знамо и можемо, али то нисмо наплатили. Идемо да се сударимо с Партизаном, јер другачије не умемо. Учим момке да раде на афирмације игре, а не на декаденцији. Што се тиче црно-белих, у најбољој или најгорој форми, то је Партизан. Индивидуални потенцијал је велики, пре свега напред са Рикардом Гомешом, Квинсијем Менигом, Фусенијем Дијабатеом и Патриком Андрадеом, а и Слободан Урошевић игра високо. На неким местима су мало слабији, али брзина је европска. Свако може да реши и грешке против њих су скупе. Иако неке ствари мењамо из кола у коло, не смемо да одустанемо од себе. Гледамо у своје двориште и са позитивне стране. Другачије не може. Имамо квалитет и преточићемо га у резултат, али боле наше ланчане грешке из претходних кола. Не волим да причам колико смо заслужили бодова, реалност је да смо на нули. Сигурно ће бити две или три промене у односу на прошло коло у Ивањици, имам и две дилеме. Реално, нисмо се још наместили како желимо. Поготово то важи за напад, где опет немамо Ратковића, он нам много значи, рекао је Гаћиновић.

БОНУС ВИДЕО: ДИБАЛА ГРОЗНИЦА: Спектакуларан дочек за новог фудбалера Роме

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17