ПУН СТАДИОН У ТУРСКОЈ СКАНДИРАО "ВЛАДИМИР ПУТИН"! Украјинци дошли да играју фудбал, а тамо... (ВИДЕО)

27. 07. 2022. у 22:40

РАТ Русије и Украјине одражава се и на свет спорта, о чему сведочи и један пример - из Турске.

ПУН СТАДИОН У ТУРСКОЈ СКАНДИРАО ВЛАДИМИР ПУТИН! Украјинци дошли да играју фудбал, а тамо... (ВИДЕО)

Динамо из Кијева, украјински фудбалски клуб, има дозволу УЕФА да игра међународне мечеве, док је свим руским тимовима то забрањено. Неправда коју је европска кућа фудбала показала на делу изнервирала је многе љубитеље фудбала, али... Свакако не само због тога, цео један турски стадион скандирао је име и презиме председника Руске Федерације.

Наиме, кијевски Динамо је, после меча на неутралном терену с Фенербахчеом, на старту квалификација за Лигу шампион (резултат је био 0:0), гостовао у Турској у реваншу.

Плашили су се турски навијачи да ће УЕФА "погурати" мало Украјинце у тој утакмици, па им је нарочито тешко пало када је у 53. минуту играч турског клуба, Јуксек, добио црвени картон, што су Кијевљани искористили да само четири минута касније преко Бујалског дођу до изненађујућег вођства.

Тај погодак је водио Динамо у претпоследњу рунду квалификација за Лигу шампиона, а бурна прослава стрелца водећег гола натерала је цео стадион "Улкер" у Истанбулу да скандира: "Ла-ла-ла-ла... Владимир Путин!".

Фенербахче је, иако бројчано слабији, у 89. минуту преко Салаија изједначио, а како од прошле сезоне више не важи правило већој важности гола датог у гостима, услед укупног резултата од 1:1 на ред су дошли продужеци.

Динамо је у 114. минуту дао и други гол, Каравејев је био стрелац, али иако су Кијевљани тако елиминисали бројчано слабијег ривала, могли су да на делу виде - на чијој страни је турска јавност у украјинско-руском сукобу.

Наредни ривал Динама из Кијева биће Штурм из Граца.

Поред Динама, у среду су даље прошли Бодо Глимт (победом од 8:0 над Линфилдом, који је добио први меч с 1:0), Жалгирис (тријумфом од 0:2 против Малмеа, за укупних 0:3), Карабаг (ремијем од 2:2 са Цирихом, који је изгубио први дуел са 3:2), Ференцверош (1:4 против Слована, за укупних 3:5) те Макаби Хаифа, који је са чак 0:4 тријумфовала у Атини против Олимпијакоса, након 1:1 у Израелу.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера