РАДНИЧКИ ОВО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Самурај бриљирао на терену, Нишлије у судијској надокнади времена избегле пораз на Малти

21. 07. 2022. у 20:55

СУДБИНА је хтела да се Раднички из Ниша и малтешка Гзира поново сретну. Такмичење је другачије, овога пута у Лиги конференција, а и сам дуел био је доста узбудљивији.

Раднички је 2018. године славио у 1. колу квалификација за Лигу Европе на Малти 1:0, док се сада није најбоље провео - на крају је, у самом финишу, извукао реми (2:2) пред реванш на "Чаиру".

Иако је тим Томислава Сивића повео 1:0 и ту предност чувао до полувремена, Гзира је за три минута дошла до преокрета. Тек у судијској надокнади времена Раднички је дошао до поравнања.

Гост из Србије је од старта играо офанзивно, на моменте је ривалу дозволио да се истакне по боковима, али је било евидентно да нишки тим контролише игру. Крунисао је то голом Никола Штулић у 28. минуту.

Лазар Јовановић га је одлично проиграо, а бивши фудбалер Партизана мајсторски, из волеја донео је Нишлијама предност.

До краја полувремена претили су Петров и Марјановић, али је мрежа Раделића мировала.

Радничком евидентно није пријао одмор, а ни спарно време на Малти, уследио је пад концентрације у другом полувремену.

Невероватном грешком голмана Дробњака Раднички је допустио Гзири да изједначи. Лоше је проценио Марко Дробњак лет лопте, покушао да се искупи и ухвати је, она му је пак побегла из руку, а бразилски резервиста Самурај је хладно реаговао за 1:1.

Ту није био крај агонији, три минута касније Млађовић је са леђа срушио Дијаса - пенал за Гзиру. Куриозитет је да је ово трећи пенал Бојана Млађовића у свега недељу дана.

Стрелац првог гола за Раднички против Партизана потом је направио два једанаестерца на мечу са црно-белима, а на Малти наставио са том "традицијом".

Сигуран је са "беле тачке" био Максвел Самурај за тотални преокрет Малтежана. Ипак, у трећем минуту надокнаде Мака Гаку је дошао до одбитка и поравнао резултат за коначних 2:2.

Раднички ће 28. јула дочекати Гзиру на "Чаиру" тај меч игра се од 19 часова.

БОНУС ВИДЕО: Пикси добитник златне повеље ФС Републике Српске

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35