ПАРТИЗАН ЧЕКА ИСХОД ИЗ ЛАРНАКЕ: Мидтјиланд није успео да победи, одлука пада за седам дана

19. 07. 2022. у 21:57

ОЧИ навијача Партизана овог уторка биле су упрте ка утакимци другог кола квалификација за Лигу шампиона измеђи Мидтјиланда и АЕК-а из Ларнаке.

Пре него што је почео овај дуел много веће шансе даване су тиму из Данске, али ситуација се променила у великој мери после ремија у Хернингу - 1:1.

Овај дуел је посебно интересовао све којима је црно-бела боја у срцу пошто ће славији из овог двомеча на мегдан клубу из Хумске у трећем колу квалификација за Лигу Европе.

Био је Мидтјиланд бољи ривал и видело се да је квалитетнија екипа, но резултат није онакав какав је вицешампион Данске желео да буде. На крају одлука о томе ко ћа играти против Паритзана знаће се за седам дана након реванша на Кипру.

Упркос што је тим са стадиона "МЦХ" Арене био бољи гости су први стигли до предности. Играо се 81. минут када је Мађар Адам Ђурчо из првог ударца у оквир гола успео да савлада Елијаса Олафсона.

Ипак, домаћин није клонуо духом, па је већ после три минут на семафору стајало 1:1. Капитен Мидтјиланда Ерик Свјатченко је после корнера искористио лошу процену голмана АЕК-а Кенана Пирића и главом затресао мрежу.

До краја утакмице није било промене резултата. Гости морају да буду задовољнији крајњим исходом јер нису изгубили од квалитетнијег ривала.

БОНУС ВИДЕО: Радоњић запевао, одушевио саиграче