ДРАМА НА У-19 ЕП: Орлићи повели па једва спасили бод у надокнади времена

З. Ћ.

19. 06. 2022. у 19:33

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије до 19 година одиграла је нерешено Израелом на старту Европског првенства у Словачкој. Орлићи су рано повели па дозволили противнику да преокрене, али је у завршници утакмице фудбалска правда задовољена - Србија - Израел 2:2.

Први гол на мечу постигао је у осмом минуту нападач Милана МАрко Лазетић после лепе асистенције фудбалера Црвене звезде Немање Мотике.

Само осам минута касније изједначио је Глоха, а потпуни преокрет десио се у 74. минуту после поготка Ибрахима.

Србија је у међувремену остала без капитена Петковића али је и тако ослабљена стигла до бода и то у трећем минуту надокнаде.

Када се чинило да ћемо стартовати поразом, Лековић је у самом финишу успео да постигне гол за изједначење. Очекивали смо и више против, на папиру најслабијег тима Групе Б, па ће изабраници Александра Јовића покушати да поправе утисак у среду (20.00) са првим фаворитом Енглеском, док их у суботу чека и меч са Аустријом. Прве две екипе пласираће се у полуфинале, док пет најбољих са турнира иде на Светско првенство.

За Србију су играли: Лукић - Лазић, Илић, Лековић, Крсмановић - Петковић (од 61. Милетић), Гордић (од 46. Кнежевић), Станковић (од 64. Ајдер) - Мотика, Миладиновић (од 81. Јојић), Лазетић (од 46. Ратков).

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00