ЛИГА НАЦИЈА: Немци и Енглези поделили плен у дербију , Мађари недовољно тврди ван Будимпеште

07. 06. 2022. у 22:44

ОВЕ ноћи на програму су биле утакмице фудбалске Лиге нација, а дерби вечери играо се у Немачкој где је домаћа селекција дочекала репрезентацију Енглеске.

Након што су мреже мировале у првом полувремену, успаванку је прекину везиста Борусије из Менхегладбаха Јонас Хофман, који је на асистенцију Џошуе Кимиха матирао Пикфорда.

Гол у 50. минуту. деловало је да ће бити једини на сусрету, јер су један на једна шансе са голманима у завршници промашили и једни и други. Прво је Тимо Вернер био деконцентрисан, да би касније и сјајни реализатор "гордог албиона", Хари Кејн био непрецизан.

Ипак, најбољи центарфор са острва, добио је поправни испит, па је голом са беле тачке у 88. минуту поставио коначних 1:1.

Он је освојио казнени ударац и рутинском реализацијом у доњи десни угао донео златан вредан бод Енглеској.

На другој страни неугодни Мађари су гостовали у Италији и још једном показали да њихов скалп нико неће лако скинути.

Италија је повела голом Никола Бареле у 30. минуту, а пред сам крај првог дела предност је дуплирао Лоренцо Пелегрини.

Мађарска ни једног момента није била инфериоран противник на терену, а пламичак наде упаљен је када је киксирао штопер "азура", Ђанклука Манћини и затресао сопствену мрежу.

Италија је на тај начин заселе су на чело групе три и са четири бода за један су испред наших комшија, док су Немци са два и Енглези са једним бодом јако лоше стартовали за фудбалски реноме карактеристичан за ове земље.

Бонус видео: Катар - обилазак необичног стадиона за Светско првенство