СРБИЈА НЕ МОРА ДА БРИНЕ ЗА БУДУЋНОСТ: Кадети "пали" након пенала против фаворизоване Холандије

Танјуг

29. 05. 2022. у 23:01

Кадетска фудбалска репрезентација Србије (играчи до 17 година) није успела да се пласира у финале Европског првенства у Израелу, пошто је вечерас у полуфиналу поражена од Холандије 2:2 - 5:3 пеналима.

СРБИЈА НЕ МОРА ДА БРИНЕ ЗА БУДУЋНОСТ: Кадети пали након пенала против фаворизоване Холандије

Пресудио је промашај Матеје Радоњића у другој серији.

У регуларном делу стрелци за Србију били су Јован Милошевић у 50, што је био његов пети гол на петој утакмици на турниру и Јован Мијатовић у 55. минуту, док су за Холандију погодили Џејсон Ван Дујвен у 47. и Жаден Слори у 73. минуту.

Изабраници Радована Кривокапића могли су раније да реше питање победника, пошто су у првом полувремену пропустили чак пет одличних прилика, а Мијатовић је два пута погодио пречку.

Холандија, бранилац титуле, у финалу ће играти против Француске, која је раније данас после пенала савладала Португалију 6:5, након што је после 90 минута такође било 2:2.

Финале се игра 1. јуна од 18 сати.

БОНУС ВИДЕО: Пикси добитник златне повеље ФС Републике Српске

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2024. у 19:16