РЕАЛ МАДРИД ОСВОЈИО ЛИГУ ШАМПИОНА: "Краљевићи" покорили Европу, Ливерпул пао у спектакуларном финалу (ВИДЕО)

28. 05. 2022. у 19:41 >> 23:43

ЗАВРШЕНА је Лига шампиона. Трофеј није остао у Енглеској, пошто је Реал Мадрид у сјајном финалу одиграном у Паризу пред крцатим трибинама стадиона "Француска" победио Ливерпул са 1:0.

РЕАЛ МАДРИД ОСВОЈИО ЛИГУ ШАМПИОНА: Краљевићи покорили Европу, Ливерпул пао у спектакуларном финалу (ВИДЕО)

Дуго ће се причати о овој сезони и ономе што су постигли "краљевићи". Шампион Шпаније је до трофеја дошао на спектакуларан начин. У свакој утакмици нокаут фазе "краљевићи" су били практично у безизлазној ситуацији. ПСЖ је био близу да их елиминише, потом доскорашњи власник "ушатог" пехара, екипа Челсија, па и Манчестер сити кога су елиминисали на нестваран начин, али тим великог Карла Анчелотија је успео све те препреке да прескочи и окити се 14. трофејом намењном победнику најелитнијег фудбалског такмичења.

Увод у ово финале није било лепо. Почетак меча је каснио 36 минута због тога што је велики број навијача "црвених" остаo испред стадиона због лоше организације. Дуел је почео тек када су они ушли на трибине.

Француски судија Клемон Турпан је након кашњења дао знак да утакмица почне и кренуло је жестоко. Ређале су се прилике испред гола Реала. Салах и Мане су највише претили, али увек их је чекала препрека звана Тибо Куртоа који је зачарао мрежу и зауставио сваки ударац који је ишао ка њему. Белгијанац је без икакве дилеме био играч ове велике утакмице.

Био је тим Јиргена Клопа бољи ривал и у првом, али и почетком другог полувремена. "Краљевићи" практично нису ни запретили како ваља ривалу, но онда се десио 59. минут који ће сваком навијачу великана из Мадрида вечно остати у мислима.

Федерико Валверде је прошао по десној страни, упутио савршен центаршут, а на другој стативи је Тренту Александер-Арнолду умакао Винисијус Жуниор и довео Реал до вођства.

Ливерпул је на све начине покушао да изједначи. Било је прилика, али као хоботница на голу "краљевског клуба" је све бранила и омогућила екипи са стадиона "Сантијаго Бернабеу" да освоји 14. трофеј Лиге шампиона из 18 финала.

Овај меч ће сигурно дуго памтити и Карло Анчелоти који је четврти пут као тренер освојио најелитније европско такмичење. По два пута је био најбољи са Реалом и Миланом. Треба рећи и да је једном поражен у финалу са "росонерима".

Иначе, клуб из Мадрида је освојио "ушоњу" први пут од сезоне 2017/2018. И тада је у финалу пао Ливерпул.

Ливерпул - Реал Мадрид 0:1 (0:0)

Стадион: "Француска" Судија: Клемон Турпан (Француска). Стрелац: Винисијус у 59. минуту

Ливерпул (4-3-3): Алисон - Александер-Арнолд, Конате, Ван Дајк, Робертсон - Хендерсон (од 77. Кеита), Фабињо, Тијаго Алкантара (од 77. Фирмино) - Салах, Мане, Дијаз (од 65. Жота).

Реал Мадрид (4-3-3): Куртоа – Карвахал, Милитао, Алаба, Менди – Каземиро, Крос, Модрић (од 90. Себаљос) - Валверде (од 86. Камавинга), Винисијус (од 93. Родриго), Бензема.

Друго полувреме: Ливерпул - Реал Мадрид 0:1

90+5' - Крај утакмице! Реал Мадрид је шампион Европе.

90' - Судија Клемон Турпан је одлучио да продужи утакмицу за пет минута.

87' - Тек сада прву измену прави Анчелоти. Асистента Валвердеа је заменио Едуардо Камавинга.

84' - Реал је пропустио велику прилику да реши финале. "Краљевићи" су имали контру три на један. Бензема је желео да проигра Винисијуса, то није урадио како је желео и ова шанса је отишла у неповрат.

82' - Шта је сада одбранио Белгијанац. Побегао је Салах чувару, шутирао десном ногом, но још једном је маестрално интервенисао један од најбољих чувара мреже данашњнице.

Куртоа зауставља ударац Салаха/ФОТО: АП

80' - Хобтотница звани Куртоа. Голман Реала је уписао осму одбрану. Сјајно се бацио и скренуо у корнер лопту коју је ка голу послао Жота.

77' - Покушавају "црвени" на све начине да изједначе резултат. У игру су ушли Наби Кеита и Роберто Фирмино, док је ово финале завршено за Тијага Алкантару и Џордана Нехдерсона.

71' - Опет шанса за Ливерпул и опет Куртоа. Салах је поново био у прилици, но Белгијанац као да је зачарао мрежу и прети да постане играч утакмице без обзира на то што је за сада јеидни погодак постигао Винисијус.

67' - Морао је да мења Клоп. Немац је на терен послао Диога Жоту, а утакмицу је завршио Луис Дијаз.

64' - Замало 1:1. Салах је унео лопту у средину, сјајно шутирао левом ногом, али је још једном фантастично интервенисао Куртоа и сачувао мрежу.

59' - Реал је повео. Валверде је центирао са десне стране, а Винисијус Жуниор је умакао Александер-Арнолду и из непосредне близине савладао земљака Алисона.

РАДОСТ Дани Карвахал/ФОТО: АП

55' - За сада је једна од првих фигура утакмице Тибо Куртоа. Опет је белгијски чувар мреже правовремено реаговао и избоксовао лопту после центаршута Александер-Арнолда.

49' - Велика борба на сваком делу терена се води од старта друго дела утакмице. Уједно и публика се пробудила, па се кренуло са гласном подршком.

46' - Почело је друго полувреме великог финала Лиге шампиона.

Прво полувреме: Ливерпул - Реал Мадрид 0:0

45+3' - Одлично прво полувреме је окончано. Било је неколико сјајних прилика и један гол који није признат.

43' - Невероватно шта се десило у овом тренутку. Реал Мадрид је повео преко Карима Бенземе. Погодак ипак неће признат пошто се Француз нашао у офсајду. Но, чека се одлука судија из ВАР собе. У малом офсајду се нашао сјајни напада, па до промене резултата није дошло.

Тренутак док се чекала одлука судија из ВАР собе/ФОТО: АП

41' - Није било пријатно навијачима Реала када је Хендерсон ухватио волеј са неких 30 метара. Ипак, било им је много лакше кад су видели да ће лопта отићи далеко поред гола.

39' - Не нападају више изабраници Јиргена Клопа жустро као у последњих неколико минута. Како се ближи крај првог дела игре тако је и темпо игре мало опао.

34' - Нова опасност пред голом Реала. Александер-Арнолд је центрирао левом ногом. У казненом простору ривала се добро снашао Салах, шутирао је главом, но то није урадио довољно добро да савлада Куртоу.

30' - Чини се да је прекид меча више утицао на "краљевиће" који се муче на старту меча. Не успевају да се ослободе притиска ривала. Ливерпул је имао две одличне прилике, но срећа за шампиона Шпаније је та да им је мрежа још увек нетакнута.

26' - Запретио је и Реал Мадрид. Не тако опасно као ривал, али тестиран је Алисон. Са леве стране је лопту убацио Винисијус Жуниор. Он је покушао да проигра Карима Бензему, ипак Бразилац је пратио развој ситуације и покупио је лопту без већих проблема.

Садио Мане и Лука Модрић/ФОТО: АП

21' - Атомски фуднал игра Ливерпул у овим тренуцима. Мане је одлично шутирао са ивице шеснаестерца, Мадриђане је уз помоћ Куртое спасила статива.

18' - Нова одбрана Белгијанца. Мане је оставио повратну лопту Салаху, а Египћанин је тукао из прве, но опет је чувер мреже Реала добро интервенисао.

16' - Прва велика прилика. Лопта је стигла до Салаха који је после центаршута Александер-Арнолда шутирао петом из непосредне близине, али сјајно се бацио Тибо Куртоа и доказао зашто га многи сматрају најбољим голманом планете.

13' - Чини се да је одлагање почетка меча утицало на играче који још увек покушавају да покушавају да пронађу прави ритам.

Карим Бензема и Трент Александер-Арнолд/ФОТО: АП

8' - Реал се мало ослободио притиска. "Краљевићи" покушавају да пребаце тежиште игре на половину ривала. Још увек нема озбиљних прилика. Делује да се још увек опипава пулс и чека се да се крене са жестоким нападима.

4' - Ливерпул је мало боље отворио утакмицу. Изабраници Јиргена Клопа су кренули нешто жустрије ка голу ривала, но ниједном нису направили проблем Тибу Куртои.

1' - Почело је велико финале Лиге шампиона. Париз је домаћин завршне борбе у елитном такмичењу.

Уочи меча:

21.17 - Последње најаве су биле да ће меч почети у 21.30. Ипак, објављено је сада да ће утакмица кренути у 21.36.

20.49 - Почетак утакмице ће каснити. Разлог је тај што навијачи Ливепрула касне са уласком на стадион.

20.06 - Познати су и коначни састави тимова. Ево за кога су се одлучили Јирген Клоп и Карло Анчелоти.

20.00 - Навијачи Ливерпула кренули су ка стадиону "Француска". Нема сумње да ће Џордан Хендерсон и другови имати велику подршку са трибина.

19.42 - Екипа "Новости" налази се на лицу места. Улице престонице Француске се пуне навијача што једног, што другог клуба и они се надају трофеју.

Париз и стадион "Сен Дени" су поприште завршне борбе најелитнијег фудбалског клупског такмичења. Тренер "краљевића" Карло Анчелоти је изненадио све објавом састава сат и по пре почетка дуела.

За Реал ће играти: Куртоа – Карвахал, Милитао, Алаба, Менди – Каземиро, Крос, Модрић, Валверде – Винисијус, Бензема.

Српски фудбалер Лука Јовић ову утакмицу ће гледати са трибина, пошто га италијански стручњак није уврстио ни међу резерве.

Стратег "редса" Јирген Клоп још увек није открио којих 11 играча ће се супротставити најтрофејнијем клубу Старог континента.

Састави:

Ливерпул (4-3-3): Алисон - Александер-Арнолд, Конате, Ван Дајк, Робертсон - Хендерсон, Фабињо, Тијаго Алкантара - Салах, Мане, Дијаз.

Реал Мадрид (4-3-3): Куртоа – Карвахал, Милитао, Алаба, Менди – Каземиро, Крос, Модрић - Валверде, Винисијус, Бензема.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Реал Мадрида у Паризу

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17