ПОСЛЕДЊЕ КОЛО ОДЛУЧУЈЕ О ТИТУЛИ! Партизан у сјајном мечу добио Вождовац, шампионски пехар још нема власника

16. 05. 2022. у 22:22 >> 22:22

ПАРТИЗАН је шампионску трку продужио до последњег кола Суперлиге Србије: Црно-бели су савладали у гостима екипу Вождовца са 0:3 (0:2), у мечу чији је почетак померен за четири сата због дојаве о бомби. Тим из Хумске тако је опет на два бода иза водеће Црвене звезде, услед чега ће последње коло одлучивати о титули.

Партизан ће у суботу играти против Радничког из Ниша и не само да ће му за трофеј бити неопходан нови тријумф, већ истовремено и пораз "вечитог ривала", који на "Маракани" игра управо против Вождовца.

Што се тиче меча на "крову", коју је почео у 20.30 уместо првобитно планираних 16.30, имао је прилично буран увод - најпре оправдано поништен гол (због офсајда) Рикарда Гомеша, па повреда једног од главних играча црно-белих, Бибраса Натха, а онда и два поготка с беле тачке којима су гости закорачили ка важном тријумфу.

Гомеш је фаулиран од стране Ивезића у 28. минуту у казненом простору "змајева" и потом прецизно извео најстрожу казну, чиме је постао најбољи стрелац у једној сезони црно-белих, да би у 39. минуту исти голгетер донео 0:2, након што је лопта погодила Дамјановића у руку, у шеснаестерцу Вождовца.

Од тог тренутка, домаћини су до великог предаха далеко слабије играли, иако су испрва деловали прилично орно, желећи изненађење којим би се винули на позицију која води на евро-сцену.

Али, у другом полувремену, "змајеви" су се додатно трудили да учине ову утакмицу резултатски занимљивијом. Имали су неколико добрих шанси (сваки прецизан шут је зауставио Немања Стевановић), затим их је "пресекао" трећи гол гостију - када је Игор Вујачић сјајно реаговао главом на корнер Милоша Јојића...

... да би потом уследила нова узбуђења.

Гомешу је по други пут на утакмици гол поништен због офсајда, стативу је погодио његов клупски колега Холендер, Стевановић успевао да укроти покушаје Дамјановића, па је, уз прилично квалитетан фудбалски двобој, спуштена завеса на овосезонске такмичарке мечеве на чувеном "крову". Завеса на Суперлигу Србије биће спуштена у суботу, када ће се на поменута два меча, Партизан - Раднички Ниш, односно Црвена звезда - Вождовац, одлучивати ко ће бити шампион наше државе за сезону 2021/2022.

У предности је бранилац трона, екипа с Маракане, којој и реми одговара, јер би, у случају да буде изједначена с црно-белима по броју освојених бодова, титулу освојила на основу боље позиције у основном делу сезоне, пре актуелног плеј-оф сегмента.

КРАЈ! Вождовац - Партизан 0:3

85' - Врло борбено играју и једни и други иако је победник овог меча већ увелико познат.

80' - Нова добра одбрана голмана Партизана, Немање Стевановића. Дамјановић му је припретио снажним шутем с леве стране, а голман црно-белих одличном интервенцијом сачувао гол.

77' - Статива! Други пут на мечу погођен је оквир гола, овога пута после шута црно-белих. Филип Холендер је сјајно упутио ударац с десне стране и заиста му је мало недостајало да донесе четири разлике гостима.

73' - Још две промене у Партизану. Баждар и Миловановић улазе у игру, Рикардо Гомеш и Милош Јојић напуштају терен.

71' - Четврти пут је Рикардо Гомеш на овом мечу затресао мрежу Вождовца, али, као у 30. секунди утакмице, и овога пута му је погодак поништен због офсајда.

66' - Гол за Партизан! Стрелац је дефанзивац Игор Вујачић! Милош Јојић је идеално центрирао из корнера с десне стране, а његов клупско колега сјајно, главом, послао лопту у мрежу Вождовца!

Детаљ са меча Вождовац - Партизан / FOTO: FK Partizan/Miroslav Todorović

62' - Две измене у Партизану: Јевтовић је заменио Менига, а Јовић Терзића

60' - Вождовац је дао све од себе да на старту других 45 минута умањи заостатак, али изгледа да остаје "без гаса", јер црно-бели лакше излазе на крај са налетима "змајева". А и имају резултат који им одговара, свакако.

56' - Мало је "исецкана" игра на почетку другог дела меча, јер фаулова има нешто више него у првом полувремену.

52' - Прва добра акција црно-белих у другом полувремену. Мениг се пробио по левој страни, додао уз аут-линију Урошевићу који је упутио центаршут за Гомеша, но одбрана Вождовца била је на правом месту, а завршно додавање гостију притом није било најпрецизније.

48' - Први су припретили домаћини. Вождовац је покушао да дође до вођства преко Немање Милојевића, који је оштро, ниско шутирао с леве стране, а интервенција његовог имењака Стевановића, на голу Партизана, спречила промену резултата.

46' - Почео је други део меча на "крову", нема нових промена у саставима тимова.

Крај полувремена. Врло садржајног у првих пола сата, али када је Рикардо Гомеш реализовао први од два пенала која су (са правом) досуђена Партизану, Вождовац је постао "анемичнији" и, осим једног случајног шута (који је требало да буде центаршут) није више представљао опасност за црно-беле који воде са 0:2. Притом је екипа тренера Александра Станојевића имала и већи посед лопте (54% времена) а и више шутева (седам укупно, од чега пет у оквир гола, наспрам учинка 3-2 "змајева")

45' - Умало да домаћини изненаде црно-беле, јер је центаршут Мијаиловића напрасно постао шут, и то из "мртвог угла". Срећом по госте, лопта је погодила спољну ивицу стативе и остала у гол-аут.

42' - После оваквог развоја ситуације, пао је квалитет игре фудбалера Вождовца, лопта је малтене све време у Партизановом поседу.

Рикардо Гомеш на утакмици Суперлиге Србије Вождовац - Партизан / FOTO: FK Partizan/Miroslav Todorović

39' - ГОЛ! Партизан води са 0:2! Рикардо Гомеш је овога пута шутирао снажније, скоро по средини гола и поново затресао мрежу "змајева"

38' - Нови пенал за Партизан! Лутовац и Терзић су комбиновали по десној страни, а онда је Дамјановића лопта погодила у руку и - то је једанеастерац за црно-беле.

36' - Ласицкас је после дуплог паса са саиграчем шутирао врло лукаво, с десног крила, али је Стевановић добром интервенцијом сачувао гол црно-белих. Врло, врло опасно је ово било...

31' - Терзић је у врло брзој и добро изведеној контри проиграо активног Гомеша на десној страни Партизановог напада, овај се струштио ка голу, шутирао гађајући даљи доњи угао, али је дијагонала била недовољно добра за 0:2 - лопта је отишла покрај мете.

30' - Ово је био 36. гол Рикарда Гомеша за црно-беле од летње паузе, чиме је постао најбољи голгетер клуба у једној сезони!

28' - ГОЛ! Партизан води! Рикардо Гомеш шутирао у леву страну - и погодио мрежу, јер се голман бацио на другу - 0:1 за екипу из Хумске.

26' - Пенал за Партизан! Марко Ивезић је с леђа оборио Рикарда Гомеша и дилеме за судију није било.

22' - Најављена измена је спроведена у дело. Повређеног Натха у екипи Партизана мења Холендер.

Бибрас Натхо на мечу Вождовац - Партизан / FOTO: FK Partizan/Miroslav Todorović

20' - Пех за Партизан! На повреду се пожалио један од најбољих играча клуба из Хумске, Бибрас Натхо и одмах затражио замену. Лекари му указују помоћ на терену, а Филип Холендер је хитно послат на загревање.

18' - Први ударац у гол ривала од стране играча Вождовца. Ласицкас је опробао шут са дистанце, голман Партизана Немања Стевановић био је на правом месту и без већих потешкоћа укротио лопту. Који трен раније, његов колега Милош Крунић је имао мало више посла приликом једног далекометног, а ниског покушаја црно-белих.

14' - Каква одбрана Крунића! Квинси Мениг је шутирао после врло лепе акције Партизана, у којој је изблокиран ударац Гомеша, а лопта потом дошла до његовог поменутог саиграча коме је голман Вождовца ногом одбранио шут са осам, девет метара, искоса с десне стране.

11' - Отворено се игра, и једнима и другима је важно освајање целог плена, Вождовцу због европских амбиција, Партизану због шампионске трке.

7' - Умало да поведу црно-бели! Рикардо је са бочне позиције упослио Менига, а овоме ударац одбранио голман "змајева", Крунић. Лопта је отишла у корнер, после ког Партизан није успео да створи нову шансу.

5' - Прети и Вождовац! Александар Ћирковић је главом умало постигао гол за домаћине, лопта је прохујала покрај спољне ивице стативе.

3' - Поништен је гол Партизана. Остаје 0:0.

2' - Затресла се мрежа домаћих после само пола минута игре, али... ВАР ће прегледати да ли је Рикардо Гомеш био у офсајду пре него што је примио лопту с леве стране, па потом, ушавши у шеснаестерац, постигао погодак.

1' - Утакмица је почела, Партизан је кренуо у први напад.

19.18 - Ево и састава:

Вождовац: Крунић - Ласицкас, Мијаиловић, Дамјановић, Хајдин - Ђуришић, Пуртић, Ивезић - Пантовић, Ћирковић, Милојевић

Партизан: Стевановић - Лутовац, Саничанин, Вујачић, Урошевић - Здјелар, Јојић - Терзић, Натхо, Мениг - Гомеш

Дојава о бомби померила термин

Раније током дана, анонимном дојавом стављно је до знања да је постављена бомба у Тржни центар "Стадион", на чијем крову је и терен на коме Вождовац игра мечеве као домаћин. Потом је ситуација (само привремено) умирена првим саопштењем црно-белих из Хумске:

"Партизан је у контакту са ФК Вождовац и након прегледа МУП-а Србије и потврде да се утакмица може одиграти, настављене су утврђене активности за данас".

Али...

У 15.39 из Партизана је, међутим, стигло и следеће обавештење: "Чим добијемо потврду да ли се и када утакмица игра, обавестићемо вас. Наша екипа је у Спортском центру "Партизан-Телеоптик" и чека" инструкције".

У 15.55 стигла је потврда да ће се утакмица играти, али у новом термину, од 20.30, уместо првобитно предвиђених 16.30.

Дакле, фудбала ће "на крову" данас бити.

И то важног фудбала.

Меч који ће пратити сваки навијач у Србији

ФК Партизан тренутно има пет бодова заостатка за водећом Звездом и једино ако победи и екипу Вождовца, и за викенд нишки Раднички, може да се нада титули, и то под додатним условом - да Црвена звезда у последњем колу изгуби од Вождовца.

Али, и домаћин данашњег меча "има рачуницу". Наиме, "змајеви" су пети на табели Суперлиге, а свега два бода их деле од места које води на евро-сцену, па им је у интересу и да остваре успех овог понедељка, али и у завршном наступу, против Звезде.

Уочи меча

У последњих пет дуела ова два тима, црно-бели имају исто толико победа, уз гол разлику 16:0. Стратег на клупи Партизана, Александар Станојевић, имао је пуно речи хвале за домаћина.

- Радује ме учинак од пет узастопних победа против Вождовца, али не волим да причам о томе, јер сваки меч је нешто ново. Вождовац је озбиљан тим, поготово на њиховом стадиону, но, ниједан меч није лак. Некада смо добијали утакмице убедљивије него што је било стање ствари на терену. Међутим, разуме се да сам задовољан што смо их победили у неколико претходних дуела – каже Александар Станојевић.

Стручни штаб тима из Заплањске најављује да ће помрсити рачуне вечитима у борби за Европу. А стратег "парног ваљка" се осврнуо на питање колико је то реално.

- Наравно да јесте, зашто да не?! Вождовац може увек да изненади на свом терену, негде се и надамо неће савладати нас, али хоће нашег највећег ривала у следечем колу. Ово је плеј-оф, свако сваког може да победи и није лако да неки тим добије све мечеве. Природно је и што су пред наш међусобни меч оптимисти. Играју на свом стадиону, биће и врућина, вештачка трава, све им то даје разлоге да се надају и истрају у својој борби за Европи, као и нама уопсталом - изјавио је Станојевић.

Победом над Војводином у Купу Србије, црно-бели су заказали још један сусрет са вечитим ривалом, четврти у сезони. Александар Станојевић истакао да има довољно времена до тог финала и да то питање још није на дневном реду.

- У овом тренутку не размишљамо о томе. Чекамо жреб пре свега и надамо се утакмици лепој за нас и све гледаоце - закључио је шеф стручног штаба Партизана.

Бонус видео: Када је на Куп Кораћа ушао војни оркестар, "делије" и "гробари" су загрмели заједно

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45