ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ТИТУЛЕ: Црвено-бели "минималцем" покорили Багдалу, Напредак у невероватној серији

А. Илић

15. 05. 2022. у 20:25 >> 20:27

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у претпоследњем колу Суперлиге Србије славили су против Напретка у Крушевцу резултатом 1:0.

ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ТИТУЛЕ: Црвено-бели минималцем покорили Багдалу, Напредак у невероватној серији

Отворен фудбал гледали смо у уводних 30 минута Звезда је контролисала лопту, али су се домаћи играчи одлично бранили, тако је било све до 33. минута када је Катаи пробио по левој страни.

Послао је везиста из Србобрана одличну лопту у петерац, реаговао је Милан Спремо, али је нехотице проиграо Охија уместо да очисти опасност. Норвежанин је имао лак задатак да савлада Николу Васиљевића.

Знатно динамичније било је од старта другог полувремена. Три минута након повратка на терен, Звезда је могла до 2:0, Бен се нашао у офсајд позицији, те је погодак Милаан Гајића био поништен.

Везиста је натрчао на одбитак након одбране Васиљевића, али је на почетку акције Бен био у офсајду, а ВАР је прекинуо радост звездаша.

Црвено-бели су у наставку меча имали неколико изгледних прилика, али је на висини задатка био Никола Васиљевић, некадашњи голман Звезде показивао је врхунско голманско умеће, те Звезда иде кући само са "минималцем".

Занимљиво је да Напредак у плеј-офу није постигао ниједан гол, последњи је био део Саше Марјановића у последњем колу регуларног дела сезоне

Црвена звезда у последњем колу игра против Вождовца, док Напредак гостује Чукаричком.

Последњи меч 36. кола Суперлиге Србије сутра ће одиграти Вождовац и Партизан.

Ток меча можете да испратите у извештају испод.

Напредак - Звезда 0:1 (0:1)
(Охи 33')

КРАЈ МЕЧА

90' Три минута надокнаде играће се у Крушевцу.

80' Звезда и даље контролише игру, лопта је већином у поседу гостију, али је ритам игре знатно опао, недостају узбуђења на обе стране.

67' Катаи је промешао одбрану, Ђековић је у петерцу изблокирао његов покушај, лопта преко васиљевића пада у близини линије, а Охи не успева да је захвати, испред њега реагује Спремо.

65' Некадашњи голман Црвене звезде Никола Васиљевић маестрално је реаговао на ударац Страњихе Ераковића, мотивисан је Нишлија да покаже бившем клубу да су погрешили што су га се олако одрекли

62' Тукао је сада поново Ђуричковић, није било опасности по милана Борјана, некадашњи фудбалер Звезде и Партизана није намучио голмана Звезде.

58' Велики притисак Звезде, нападају играчи из Београда, а домаћина чува одлични Ђековић који у пресудним моментим отклања опасност.

49' - Из акције која није много обећавала Звезда је могла да дуплира предност дуплирала предност. Шутирао је Катаи, Бена је био испред васиљевића који је одбранио, одбитак одлази до Гајића, који је затресао мрежу, али је Бен био у офсајду. Ништа од гола.

45' Ђуричковић је из прекида покушао да угрози Борјана, није то вешто извео. На другој страни контра гостију завршена је слаб им центаршутом Иванића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 0:1

47' Уследио је кратка прекид меча, медицинска екипа на стадиону морала је да пружи помоћ некоме од навијача.

37' Врхунски је Охи након центаршута спустио за Гајића, мало је недостајало да Звездин везиста дуплира предност гостију.

33' - Катаи је избегао офсајд замку, Охију је Спремо неспретно додао лопту у покушају да је избаци у гол аут, а Норвежанин доноси звезди предност 1:0.

30' Велика прилика за Звезду, Бен је "тукао" главом из близине, али је промашио ударац који је теже промашити него погодити.

25' Дисциплиновано се брани Напредак, а зато Милан Гајић покушава из даљине, а и он је био непрецизан - без опасности по Васиљевића.

21' Након корнера припретили су гости, али Саного добро реагује, одмах на другој страни Родић убацује за Катаија, који главом туче право у Николу Васиљевића.

20' Има пуне руке посла Марко Ивковић, након једног фаула у коме је Марко Спремо повукао за руку Кангу, играч звезде покушао је да вербално реши проблем са њим, али је судија, уз присебност Драговића смирио ситуацију пре него што је могла да ескалира.

14' Опробао је ударац и  Бен. Шутирао је и он преко гола. Напада гостујући тим све ћешће и све опасније.

11' Шутирао је Катаи из опасне зоне након прекршаја - изнад гола.

6' Оборен је Александар Катаи у шеснаестерцу Црвене звезде, показивали су гостујући играчи да је пенал, али Марко Ивковић показао је да се игра настави.

5' Отворено на почетку утакмице, оба тима покушавају да нападају, лопта у ногама гостујућег састава знатно више .

1' Утакмица у Крушевцу је почела. Први напад имају гости. Пред солидно попуњеним стадионом игра се меч.

УОЧИ МЕЧА

Дуел у Крушевцу против Напретка последње је гостовање за тим Дејана Станковића у текућој сезони, а уколико победи Звезда може до плус 5 на табели, јер Партизан свој меч игра сутра против Вождовца.

Станковић је најавио меч:

- Играмо много добро. Одлични смо у плејофу, али и свесни да још није крај. Фокус, однос и овакав ритам морамо да задржимо до краја. Проласком у финале купа, обезбедили смо максималан број утакмица у сезони на нашу велику срећу и задовољство. Радосни су и навијачи, тако да, сви заједно идемо ка циљу – каже Дејан Станковић, шеф стручног штаба шампиона.

Напредак није славио у плеј-офу.

- Напредак у плејофу није остварио победу, али то не треба да нас заварава, нити опушта. Увек кад играмо ван Маракане је доста теже. Очекујем озбиљан приступ од првог минута, као на претходним утакмицама.

Крушевљани на пет утакмица доигравања нису ни затресли мрежу.

- Видео сам тај податак у припреми меча. Подаци и бројеви никад не лажу, али не би требало да се оптерећујемо тиме.

Саша Марјановић, капитен Напретка, најзаслужнији је што су Крушевљани у плеј-офу.

- Саша је голом обезбедио Напретку да уђе у плејоф. Не знам како би било да је Напредак ишао да игра плејаут. Да ли би им било теже, сигурно да би. Уз дужно поштовање, он је најталентованији и најбољи играч Напретка. Капитен, момак који феноменално игра фудбал и лепо га је гледати на терену. Има тај чист „суви” квалитет и прави разлику.

Шеф стручног штаба домаћег тима Зоран Милинковић истиче да је јасно ко је у овом сусрету фаворит.

- Црвена звезда је фаворит, то је јасно и не бих пуно причао о квалитету гостију, индивидуалном, тимском, њиховом буџету. Што се нас тиче, свестан сам да наши навијачи нису задовољни, али морам да их подсетим да смо остварили циљ, а када сам дошао у Напредак то је био пласман у плеј-оф и да се заустави једна лоша прича, која би, да смо отишли у плеј-аут ко зна како резултирала, рекао је Милинковић

БОНУС ВИДЕО: Моћна кореографија „делија“ пред Ренџерс

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Овим потезом слудео оне који деле санкције Русима

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 13:44