ХРВАТ УКРАО СЛАВУ ДУШАНУ ВЛАХОВИЋУ: Интер је освајач Купа Италије, Иван Перишић срушио Јувентус (ВИДЕО)

11. 05. 2022. у 23:43

ФУДБАЛЕРИ Интера и Јувентуса састали су се у великом финалу Купа Италије. Црвени картони, нестварни голови, борба до последењег атома снаге, прелепе кореографије навијача и како то обично на "чизми" бива, контроверза и прашина коју дижу судије. Овај меч је имао све што љубитељи најважније споредне ствари могу пожелети. Из супер-узбудљивог спортског трилера, као победници изашли су "неразури", победивши "стару даму" са 4:2.

Први гол у 6. минуту био је" ремек-дело" Никола Бареле, који је на додавање Марцела Брозовића наместио лопту на своју десну ногу и "пројектилом" са левог крила пробушио мрежу немоћног Матије Перина.

Изједначење је донео Алекс Сандро на старту другог дела игре. Душан Влаховић је играо леђима, показао одличан баланс и снагу, из окрета упутио ударац који је блокирала одбрана Интера. Бразилски бек натрчао је на одбитак и из прве уз доста среће поравнао резултат на 1:1.

Душан Влаховић је  у 52. минуту добио сјајну лопту од Дибале, остао смирен, направио финту и преварио чуваре. Хандановича је лопта погодила у главу, вратила се до српског репрезентативца који је затим смешта у мрежу.

Утакмицу у продужетак одвео је Хакан Чалханоглу, голом са беле тачке у 80. минута. И то након што је ВАР доделио шансу екипи из Милана, за нови живот у националном купу Италије.

ВАР је још једном био савезник "нероазура", овога пута у продужецима. Одговорност је преузео Иван Перишић и снажном, високом лоптом са беле тачке матирао голмана Јувентуса, баш као што је то учионио његов турски саиграч.

Перишић је довео Интер надомак велике победе извенредним ударцем у 102. минуту. Имао је тачно толико времена да прими лопту и шутем из колена пошаље дириговану лопту у сам угао гола, за ерупцију одушевљења навијача из Милана који су допутовали у престоницу Италије.

До краја сусрета није било већих узбуђења. Видело се по говору тела играча Јувентуса да немају снаге за повратак. Масимилијано Алегри је чак морао да напусти место поред аут линије, јер је због приговора добио црвени картон.

Душан Влаховић данас је прекинуо голгетерски пост од четири утакмице и показао да је играч за велике утакмице, шампионског нерва. Такође је са четири поготка укупно, постао најбољи стрелац Купа Италије.

БОНУС ВИДЕО:Ко је Ерлинг Халанд најтраженији фудбалер на свету?