ЗВЕЗДА НА ЧЕТИРИ БОДА ОД ТИТУЛЕ: Охи прорадио, Раднички из Ниша храбар на "Маракани", али је платио цену

Д. Н.

07. 05. 2022. у 18:55 >> 18:55

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде кратко су били други на табели Суперлиге Србије.

ЗВЕЗДА НА ЧЕТИРИ БОДА ОД ТИТУЛЕ: Охи прорадио, Раднички из Ниша храбар на Маракани, али је платио цену

Након што је Партизан савладао екипу Војводине у петом колу плеј-офа Суперлиге, и на два, три сата преузео лидерску позицију, актуелни шампион се на њу вратио победивши екипу Радничког из Ниша а 4:1.

За само 13 минута, Звезда је водила са 2:0, девет минута касније додатно увећала предност, па је већ тада било јасно коме ће припасти цео плен.

Охи је био "кривац" за три од укупно четири гола црвено-белих. Над њим је направљен пенал који је Катаи реализовао у 10. минуту, Иванић је одлично реаговао у 13. и донео увећање вођства, док је управо Охи у 22. по први пут на овом мечу успео да се упише у стрелце.

Стефан Митровић је смањио резултатски заостатак Нишлија у 54. минуту, али је Охи само три минута касније поставио коначан резултат, којим је Звезда дошла до ситуације да јој у преостале две утакмице првенства недостају четири бода да би освојила нову титулу.

КРАЈ: Црвена звезда - Раднички Ниш 4:1

87' - Конкретнији напади Звезде, који су преко Станића и саиграчи припретили, али је на томе и остало

81' - Мало мирнији период меча, у коме Нишлије не успевају да припрете Звезди колико би желели, иако су домаћини скоро потпуно одустали од намере да дају још неки гол.

75' - Пречка! Митровић умало да по други пут матира Борјана. После центаршута Живојиновића с левог крила, главом је покушао да постигне гол Стефан Митровић, али га је оквир зауставио у тој намери.

74' - Лазар Јовановић прави приличне пробелеме Звезди када крене у пробоју по десном крилу, за шта има прилике јер црвено-бели покушавају да дођу до новог поготка, али га у последњи час зауставља одбрана актуелног првака.

71' - Два, три минута траје Звездина опсада супарничког гола, али и даље остаје 4:1.

66' - Звезда покушава да пробојима по крилима додатно угрози гол ривала, но за сада одбрана Радничког излази на крај са тим покушајима. "За сада", у смислу после гола домаћих за 4:1.

61' - Раднички игра прилично отворено, прети и из прекида (истина, Звездина одбрана лако интервенише), али резултат наговештава да је шампион близу осме узастопне победе над Нишлијама од 2018. и тадашњег ремија (2:2).

56' - Гол за Звезду, други пут је стрелац Охи! На 4:1 шампион је повео брзо после примљеног поготка, Станић се пробио по левој страни казненог простора ривала, додао у десно, желећи да проигра Катаија, али је лопта стигла мало даље, до Охија, који је имао сигурну реализацију са 6-7 метара.

54' - Гол за Раднички! Звездина предност је смањена на 3:1 након што је Мићибући на десном крилу пронашао Лазара Јовановића, а овај, неометан, упутио центаршут ка даљој стативи где је Стефан Митровић мирно шутирао, пославши лопту испод Милана Борјана.

51' - Нешто мирнији почетак другог дела меча у односу на претходни, иако је Звезда пробала да после корнера с леве стране увећа предност, но судар у казненом простору није "ишао на руку" црвено-белима, јер је лопта припала гостима.

46' - Почело је друго полувреме. Станић и Крстичић су ушли у игру Звезде (уместо Санога и Иванића).

Крај полувремена, Звезда води са 3:0, и то заслужено. Не зато што је имала чак 71% времена лоопту у свом поседу, нити због пуког односа у шутевима (12:5, од тога 7:0 када се ради о онима у оквир гола), већ зато што је на сваком делу терена била конкретнија. И то скоро све време. На добром је путу екипа Дејана Станковића да се врати на прво место табеле, које је Партизан преузео данашњом победом над Војводином.

44' - Кикс одбране Радничког црвено-бели нису успели да искористе, јер су се консолидовали редови Нишлија и спречили нову опасност.

40' - Охи се нашао у полу-прилици да додатно увећа предност Звезде, али је у последњи час интеревнисала одбрана гостију.

36' - Никола Штулић, нападач Радничког, умакао је одбрани Звезди по десном крилу, шутирао са руба шеснаестерца, али се том приликом оклизнуо па је лопта отишла далеко од мете.

32' - Црвено-бели углавном контролишу збивања на терену, али не баш близу супарничког казненог простора.

Транспарент "делија" за Ел Фардуа Бена / Фото: ФК Црвена звезда

28' - Навијачи Црвене звезде поздрављају Ел Фардуа Бена транспарнтом "Велики Бен - великих 10", јер је са 82 гола он не само најбољи стрелац међу странцима који су носили дрес екипе с Маракане, већ је и међу десет најбољих стрелаца у историји клуба из Љутице Богдана 1а.

21' - Звезда је опет дана гол, 3:0! Охи је примио лопту из одбране, пробио се покрај чувара и искоса с десне стране донео Звезди три разлике

19' - Припретио је Раднички, најпре центаршутем с десне стране, а потом добрим, не и довољно добрим ударцем главом од стране Митровића. Остаје 2:0 за Звезду.

13' - Гол за Звезду! Иванић је стрелац! Канга је проиграо Бена на десном крилу, он центрирао, Катаи опробао ударац главом, голман Нишлија одбио лопту, а неколико метара даље био је Мирко Иванић који је "из прве" шутирао и затресао мрежу Радничког.

12' - Бен је са дистанце шутирао, желећи да увећа предност црвено-белих, али тај ударац није био довољно снажан да би дошло до 2:0.

9' - Александар Катаи је био прецизан извођач једанаестерца, голмана је "послао" у једну страну, а он шутирао у другу (десну) - Звезда води са 1:0!

7' - Пенал за Звезду! Охи је побегао одбрани ривала, а онда је повучен од стране Николе Станковића у казненом простору

6' - Катаи је опробао ударац, баш када је "у шут ушао" Месаровић. Прекршаја није било, иако је то тражила Звездина "десетка", а лопта је отишла изнад пречке гола Радничког.

4' - Припретили су домаћини у 4. минуту, лопта је "кружила" око шеснаестерца Нишлија, стигла десно до Гајића који је упутио добар центаршут, али никог од играча Звезде није било довољно близу путање лопте да би је сместили у мрежу.

3' - Црвено-бели су успоставили почетну иницијативу, али се у уводним инутима углавном игра око средине терена

1' - Утакмица је почела!

17.01 - Играчи тек сада излазе на терен, почетак меча ће каснити 2-3 минута у односу на заказани термин.

16.41 - Дејан Станковић је, за разлику од претходног првенственог наступа црвено-белих, против Војводине, у стартну поставу уврстио Мирка Иванића, једног од најбољих играча актуелног шампиона. Са друге стране, имајући у виду да Милан Павков не може да игра због жутих картона, напад браниоца трона предводи Охи (о коме је Станковић на посебан начин причао на јучерашњој конференцији за штампу).

16.40 - Ево и састава тимова:

Црвена звезда: Борјан - Гајић, Ераковић, Драговић, Родић - Саного, Канга - Бен, Катаи, Иванић - Охи

Раднички Ниш: Дујмовић - Аксентијевић, Пејовић, Јамкам, Станковић - Ћирковић, Бјеличић - Месаровић, Томић, Штулић - Митровић

Имајући у виду исход меча Партизан - Војводина, актуелни шампион се нашао у бодовном заостатку за комшијама из Хумске, али има прилику да се на врх табеле врати добрим резултатом против Нишлија.

Уочи меча

На питање да прокоментарише игре и фудбалски стил следећег ривала црвено-белих стратег Црвене  звезде је изјавио следеће:

- Када нека екипа долази на Маракану без такмичарског мотива, може да буде изузетно опасна, а сигурно да ће такав сутра бити и Раднички. Причали смо доста о те две утакмице које смо већ одиграли са њима овде на Маракани, где јесмо имали доминацију и где јесмо много пута шутнули у оквир гола, али нисмо реализовали те шансе. Можда нам се мало вратило у Нишу, али сутра нас чека једна такмичарска и тешка утакмица. Очекујем добар и јак дефанзивни блок, њихове транзиције, контре и полуконтре. Морамо бити спремни и сконцентрисани свих 90 минута.

Бонус видео: Ватрени вечити дерби - "делије" и "гробари" користили пиротехнику као ретко кад

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00