ПАРТИЗАН (ПРИВРЕМЕНО) НА ПРВОМ МЕСТУ: Победа црно-белих пред репризу у полуфиналу Купа (ФОТО/ВИДЕО)

О. М.

07. 05. 2022. у 13:21 >> 15:57

ПАРТИЗАН је савладао Војводину са 2:1 у петом колу доигравања Суперлиге и са нова три бода избио на чело табеле фудбалског шампионата Србије.

Стрелци су били Терзић у четвртом и Рикардо у 41. минуту за домаћина, а Нешковић у трећем минуту надокнаде за госте.

Нападач са Зеленортских острва стигао је тако до 26. гола ове сезоне у Суперлиги, а 34. у свим такмичењњима и тиме је изједначио рекорд Сава Милошевића. Остаје му један гол да стигне Матеју Кежмана.

Партизан је много лошије играо у другом делу због чега је незадовољство изразио и тренер црно-белих Александар Станојевић у изјави за Арену спорт после утакмице.

Црно-бели сада имају 92 бода, један више од вечитог ривала који свој меч игра од 17 часова против Радничког.

Војводина је забележила четврти узастопни пораз у Суперлиги и тиме дефинитивно испала из трке за пласман у евро-купове прео лиге. Остаје јој нада да ће у серду на овом истом стадиону одиграти много боље и изненадити истог овог противника.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ, ПАРТИЗАН - ВОЈВОДИНА 2:1

90'+3' - Чекала се одлука видео асистенције после гола који је постигла Војводина у трећем минуту надокнаде, а Милан Митић је проценио да није било недозвољене позиције.

89' - Симић је пропустио идеалну прилику да постигне почасни погодак. Предриблао је пола одбране црно-белих и кад је изашао сам испред Стевановића - шутирао је у њега!

81' - Само два минута касније нови покушај Марковића, овај пут после соло продора. Мало је изгубио баланс па тај шут није био довољно добро исконтролисан и лопта је отишла поред гола,

79' - Могао је Партизан до трећег гола. Марковић је ни из чега стигао до позиције за шут, али је Роцков одбранио.

77' - Шанса за Војводину! Закаснио је Милетић, али Вукчевић није искористио индолентност штопера црно-белих јер је лоше захватио лопту.

74' - Последња измена у Партизану, Обрадовић мења Урошевића.

72' - Нови продор Лутовца по десном крилу, сада је успео да упути леп центаршут, али је Роцков боксовао лопту уз лепу параду.

68'- Покушао је с руба шеснаестерца Вукадиновић, није то била озбиљнапретња по гол Стевановића.

67'- Лепо је Лазар Марковић упослио Лутовца који у улози десног крила продире у казнени простор Војводине. Прво је изгубио лопту која се волшебно враћа њему у ноге а затим је покушај центаршута пресекао голмна Роцков.

64' - Продор Рикарда по деснм крилу и употребљив центаршут на ивицу петерца, али је ометан био Лазар Марковић. Припрема се нова измена у Партизану, у игру ће Лутовац уместо Миљковића.

60' - Јојић и Лазар Марковић мењају Натха и Менига.

56' - Полуприлика за Партизан, спетљали су се Мениг и Рикардо на ивици казненог простора, али прва најава опасности пред голом Роцкова у другом делу се пише.

55' - Озбиљнија је Војводина у наставку, још једна добра прилика за стару даму. Стевановић је у последњем тренутку стигао до лопте пре Вукадиновића.

47' - Велика прилика за Војводину. Вукадиновић је сјајно прошао, одиграо повратну лопту на ивицу шеснаестерца, натрчао је Симић, био је потпуно сам, али је тукао преко гола.

46' - Почело је друго полувреме. У екипи Партизана извршена је измена у игри је Љубомир Фејса уместо Саше Здјелара. Тренер Војводине Радочић извршио је две измене, ушли су Топић и Јеличић, а изашли Ковачевић и Максимовић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ, ПАРТИЗАН - ВОЈВОДИНА 2:0

Завршено је прво полувреме заслуженим вођством Партизана. Голове за црно-беле постигли су Терзић и Рикардо.

41'- Р И К А Р Д О!!! Најбољи стрелац Суперлиге дуплира предност Партизана. За разлику од претходна два неуспела покушаја када је излазио равно испред Роцкова, сада је туако искоса са леве стране и погодио малу мрежу.

33' - Нову велику шансу пропушта Рикардо после асистенције Натха. опет је изашао сам испред Роцкова, али голман Војводине и овај пут излази као победник.

28' - Нови покушај Рикарда али само корнер је изборио нападач са Капо Вердеа.

26' - Мениг је расположен на данашњој утакмици. Одлично је прошао по левом крилу, упутио центаршут на врх петерца где се нашао Бибарс Натхо и покушао главом. Солидан покушај, али резултат остаје непромењен.

24'- Могао је Терзић до другог гола на утакмици, али је шутирао поред гола.

20' - Најбоља шанса за Партизан још од водећег поготка! Рикардо је био на корак од 26. гола у првенству, али бржи је био Рацков. Рикарда је упослио Натхо.

16'- Наставља се период иницијативе гостију, али без озбиљније опасности по гол Партизана, Вукчевић је покушао са десетак метара, али хвата лопту Стевановић.

13' - Нова прилика за Војводину, лопта је прохујала тик поред стативе Стевановићевог гола после покушаја Бастајића.

10' - Мало је недостајало да Војводина дође до изједначења и то захваљујући грешки стрелца гола за Партизан. Терзић је покушао да врати лопту колегама из одбране, али су је пресекли играчи гостију . Срећом по црно-беле, Милетић је правовремено интервенисао.

7' - Центрирао је Јевтовић, Роцков је стигао до лопте пре свих, а онда му је испала и завршила у корнеру. Мениг је покушао после ударца из угла, изблокиран је холандски интернационалац.

4' - ПАРТИЗАН ВОДИ!! Шести првенствени гол постигао је Никола Терзић. Квинси Мениг је асистент после улаза са десног бока у средину напада. Одложио је лопту лево до младог нападача црно-белих, а овај лукаво из прве упутио кифлу у даљи угао гола Роцкова.

1' - Утамица је почела, Партизан је цео минут држа посед али је напад пропао када је Урошевић послао лопту у гол-аут.

Пред почетак утакмице обележен је минут ђутања поводом смрти легенде југословенског фудбала и некадашњег тренера Партизана Ивице Осима.

ПАРТИЗАН - ВОЈВОДИНА 2:0

(Терзић 4'  Рикардо 41')

Стадион: Партизана

Судија: Милош Милановић

ВАР: Милан Митић

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Миљковић, Милетић, Саничанин, Урошевић – Зђелар, Јевтовић – Терзић, Натхо, Мениг – Рикардо.

Клупа: Поповић, Холендер, Фејса, Живковић, Остојић, Миловановић, Обрадовић, Јојић, Марковић, Јовић, Лутовац.

ВОЈВОДИНА (4-2-3-1): Роцков – Лазаревић, Ковачевић, Стевановић, Ђорђевић – Максимовић, Бастајић – Вукадиновић, Симић, Зукић – Вукчевић.

Клупа: Борак, Бјековић, Деветак, Топић, Матић, Копитовић, Милетић, Јеличић, Нешковић, Буснић, Кабић.

УОЧИ МЕЧА

Биће ово први од два меча истих ривала у само пет дана пошто их у среду очекује дуел у полуфиналу Купа Србије.

Црно-бели заостају два бода за Звездом која свој меч игра нешто касније па би се изабраници Александра Станојевића евентуалним тријумфом у Новом Саду вратили на чело табеле бар на неколико часова, а у случају кикса београдских црвено-белих против нишког Радничког на "Рајку", тамо би остали бар до краја следећег кола.

- Верујемо, јер да не верујемо, ми бисмо одустали. Веровали смо да могу да киксну у Новом Саду, ако не верујемо, чему онда да играмо - поручио је стратег Партизана Станојевић пред гостовање на "Карађорђу".

Тренер Партизана се одлучио за ових 11 против Војводине:

Стевановић - Миљковић, Саничанин, Милетић, Урошевић - Зђелар, Јевтовић, Натхо - Мениг, Терзић, Рикардо

Екипа Војводине изгледа овако:

Роцков - Максимовић, Стевановић, Ковачевић, Зукић, Симић, Ђорђевић, Бастајић, Лазаревић, Вукадиновић, Вукчевић

Звезда је у четвртом колу савладала Војводину са 3:0, а Партизан је истим резултатом победио екипу Напретка.

Први меч овог кола одигран је у петак у Бачкој Тополи, где је домаћи ТСЦ са 2:0 победио Напредак и тако, истина са утакмицом више, избио на четврто место које ће највероватније водити у Европу.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00