ЗВЕЗДА НЕ ДА ПРВО МЕСТО: Војводина нокаутирана, шампион опет покорио Нови Сад (ВИДЕО)

01. 05. 2022. у 18:50 >> 18:51

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде наставили су са победама које их држе на првом месту Суперлиге Србије: у Новом Саду су, девети узастопни пут, победили Војводину, овога пута са 0:3 (0:2).

ФК Црвена звезда

Дерби 4. кола плеј-оф фазе српског шампионата већ на самом почетку донео је разлог за радост бројним "делијама" који су допутовали у "српску Атину" како би бодрили браниоца титуле.

Играо се други минут када је Звезда изборила корнер, после ког је и дошла до резултатске предности. Катаи је извео ударац из угла са десне стране, а после покушаја Павкова главом, Санога је лопта погодила у ногу и одсела у мрежи Новосађана.

Они, испрва, нису устукнули, имали су у првом полувремену већи посед лопте, али осим једног покушаја Кабића са дистанце, када је натерао Борјана на интервенцију, "Воша" није успела да материјализује солидну игру.

Звезда је, са друге стране, претила из контранапада, једном и из прекида када је после центаршута Катаија умало дошло до нехотичног аутогола Матића, али је управо "контра" и донела гостима увећање вођства.

У 33. минуту је екипа тренера Дејана Станковића захваљујући борбеном Гајићу освојила лопту на око 30 метара од свог гола, десни бек је одмах додао Павкову испред себе, а овај је послао улево, ка Канги који је био на центру игралишта. И наставак акције био је као у видео-игрици, када се једноставним додавањима осваја терен, а ривалу не оставља шанса да интервенише. Канга је додао десно од себе, Срнићу, а овај прецизном асистенцијом омогућио усамљеном Александру Катаију да се, неометан, стушти га голу ривала по левом крилу и матира голмана Роцкова.

Војводина је покушала да десетоминутном иницијативом на почетку другог полувремена промени ток дешавања на овом мечу, али...

Све је остало на тим покушајима. Тачније, њих два, када је Борјан сигурним интервенцијама сачувао мрежу иза својих леђа, после чега су се његови саиграчи разгоропадили.

Нарочито Александар Катаи.

Ем је био константна опасност по новосадске црвено-беле, ем је у 70. минуту фаулиран, па из слободног ударца поново променио резултат.

Било је то за недостижних 0:3. Коначних и, по свему виђеном, сасвим заслужених.

КРАЈ! Војводина - Црвена звезда 0:3

86' - Звезда, и поред велике предности, покушава да још неки пут затресе мрежу домаћих. Освежена уласцима Пићинија и Крстичића, напада Војводину све више и преко десног крила.

80' - Сада, када је утакмица готово извесно решена, Војводина је одустала од оно мало покушаја да угрози гол Звезде каквих је било до 55. минута, када су гости преузели иницијативу.

75' - НЕЗАУСТАВЉИВА ЗВЕЗДИНА "ДЕСЕТКА": Александар Катаи и слободан ударац који је пресудио Војводини (ВИДЕО)

70' - Гол! Звезда води са 0:3! Александар Катаи је извео слободан ударац после прекршаја над њим, гађао је "голманов угао" и - погодио! Голман Роцков је био где треба, лопта је одскочила испред њега и преварила га.

69' - Катаи се ко зна који пут пробио кроз редове ривала, а онда је био оборен на око 18 метара од гола Војводине. Биће то прилика за директан шут из слободњака, искоса с леве стране.

65' - Актуелни шампион чешће напада по левој страни, где Катаи тренутно "господари тереном", али има и свесрдну подршку Родића, често и Канге, а напред и Охија. Звезда за сада сигурна у игри, после уводног дела другог полувремена, када је Војводина покушала да смањи заостатак сопственом иницијативом.

61' - Звезда је сада преузела иницијативу у потпуности, после десетак минута доминације Војводине. Александар Катаи је и даље главна "ударна игла" београдских црвено-белих.

57' - Опет је Катаи опасан по Војводину. Пробио се по левом крилу, на крају центрирао ниско, Јеличић блокирао, скренуо лопту ка ближој стативи, а голман "Воше" Роцков успео да је крајњим напором избаци у корнер.

56' - Кикс дефанзивца Војводине Лазаревића, који је лоше одреговао у дуелу са Катаијем, на око 20 метара од гола домаћих. Лопте се домогла Звездина "десетка", која је, прилично оптимистично, пробала лобом да донесе 0:3 гостима, а тај ударац је био непрецизан. Могао је Катаи да се додатно приближи и боље се намести на ударац, али је решио да атрактивно проба да постигне свој други погодак.

55' - У првих десет минута другог полувремена, Звезда прилично неприметна. Да ли задовољна предношћу, или је, просто, "Воша" довољно "додала гас" да гости имају проблема да друже задрже лопту, тек... Домаћин делује конкретније.

52' - Нови шут Воше у оквир гола, опет је у питању био Зукић, који је овога пута лопту послао снажније, али право у голмана Звезде, Борјана.

50' - Други ударац Војводине у оквир гола, капитен Зукић је опробао шут за око 18 метара, благо искоса с десне стране, лопта је одскочила испред голмана Звезде, Милана Борјана, а он ју је одбио у поље и интервенисала је одбрана београдског клуба.

48' - Само што је почео други део меча, Павков напушта игру. Охи га мења, а разлог за то је што је Звездин стартер имао жути картон из првог полувремена, а други почео једним неопрезним стартом, па се чини да га је тренер Станковић заменио из превентивних разлога, како Павков не би био искључен због друге јавне опомене.

46' - Почео је други део утакмице на стадиону "Карађорђе". Промена у саставима нема.

45' - Крај полувремена, у коме је Звезда имала мањи посед лопте (47%), али више шутева - четири, и то сва четири у мету, наспрам Вошиног учинка 1/3. Оно што је најважније, Црвена звезда води са 0:2, головима Санога на прелазу из другог у трећи минут, после корнера Катаија и покушаја главом Павкова, а затим и Александра Катаија, у готово савршеној контри гостију десетак минута пре краја првог дела меча.

41' - Звезда у потпуности контролише игру после другог поготка. Оштрица Вошиних покушаја, а то су била прецизна додавања на средини терена, потпуно је отупљена, па изабраници Дејана Станковића мирно приводе прво полувреме крају (уз једну болну гримасу Александра Катаија, који по изразу лица делује као да је повређен, мада не храмље, нити се држи за неки болни део тела)

40' - КАО У ВИДЕО-ИГРИЦИ: Акција Звезде из уџбеника и гол Катаија против Војводине (ВИДЕО)

35' - Звезда је удвостручила предност када је Гајић своју запажену партију употпунио агресивним истрчавањем ка ривалу који је чекао лопту, њу је одузео и одмах додао Павкову испред себе, а овај Канги који је био у кругу који обележава центар игралишта. Он је десно од себе, на крилу, уочио Срнића, а овај асистирао "дијагоналом" за усамљеног Катаија.

34' - Гол! Звезда води са 2:0! Одбрана Војводине је надмудрена, Катаи је остао сам на левој страни, пробио се напред и савладао Роцкова за 0:2!

32' - Звезда је дефинитивно успоставила равнотежу на средини терена, све чешће одузима лопту ривалима и покушава да некако дође у позицију за шут. А тог шута већ неко време нема... Истини за вољу, за то је била "крива" Војводина, већим поседом лопте у минулом периоду.

27' - Катаи је извео слободан ударац с левог крила, сви су очекивали центаршут, он пробао да изненади голмана Војводине шутирајући у ближи угао, али је Роцков прозрео ту намеру и одбранио гол који чува. На другој страни терена добра, брза акција домаћих по десном крилу, но лопта није стигла на леву страну, где је Вукадиновић прижељкивао волеј, чак и замахнуо ногом.

25' - Нешто мирнији, петоминутни период игре. Изабраници Драгана Радојичића су почели да улазе у серију грешака, па се Звезда ослободила њиховог притиска, али не успева да то и материјализује неком новом озбиљнијом шансом за промену резултата.

20' - Умало аутогол Војводине. Канга је центрирао, један од играча Војводине главом скренуо лопту, а онда прохујала покрај гола. Уследио је трећи Звездин корнер на овом мечу, али не баш добро изведен.

19' - Први жути картон на утакмици, Вошин десни бек Лазаревић је прекршајем зауставио Гајића који се пробијао по левом крилу након лукавог додавања петом од стране Катаија. Биће то прилика за убацивање лопте у шеснаестерац домаћих из слобдног ударца. Канга ће центрирати.

15' - Војводина у последњих неколико минута има већи посед лопте, скоро све време је на супарничкој половини терена, али већ други пут Звезда прети контром, истина не баш много брзом, али је обећавајуће то било, све док одбрана домаћих није избацила лопту у аут.

11' - Нова прилика за гол, овога пута је Гајић утрчао по десном крилу, уклизао не би ли центаршут "спровео" у мрежу, а сјајна одбрана голмана Војводине Роцкова спречила је погодак!

10' - Први пут је морао да интервенише голман Црвене звезде. Кабић је опробао ударац са дистанце, а Борјан успео да укроти лопту. Одличан је то био покушај, нема шта.

7' - ОДУШЕВИО "ДЕЛИЈЕ": Овако је Секу Саного дао гол Војводини на почетку утакмице у Новом Саду (ВИДЕО)

5' - Покушава Војводина да одмах узврати, кренула је и офанзивно, а по губитку лопте, сада већ два пута за непуна два минута, одмах ју је опет освојила.

2' - Гол за Звезду! Катаи је извео корнер, а после покушаја Павкова, Санога је лопта погодила у ногу и одсела у мрежи!

1' - Меч је почео! Први овосезонски сусрет ових ривала завршен је 0:0 на Маракани, а у другом је Звезда преокретом дошла до 1:2 у Новом Саду. На последњих 15 мечева Звезда није изгубила од Воше, која је последњи пут победила београдске црвено-беле у мају 2016.

16.57 - Актери овог сусрета излазе на терен. Ускоро следи и почетак меча.

16.29 - Ево и састава тимова. Дејан Станковић, тренер Звезде, изненадио је многе чињеницом да се Мирко Иванић, један од најбољих играча браниоца титуле, не налази у стартној постави. А од првог минута, у формацијама 4-2-3-1, играће:

ВОЈВОДИНА: Роцков - Лазаревић, Ковачевић, Јеличић, Деветак - Кабић, Топић - Вукадиновић, В. Симић, Зукић - Бојић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Ераковић, Драговић, Родић - Саного, Срнић - Бен, Канга, Катаи - Павков

16.27 - Црвена звезда као водећа на табели гостује Војводини, са надом да ће задржати (и макар привремено увећати) предност у односу на другопласирани Партизан, који има два бода мање, а који од 19.05 игра на у Крушевцу против Напретка.

БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...