БЕНЗЕМА ПОНОВИО "УСПЕХ" ТАМУДА: Француз исписао историју са два промашена пенала
ФРАНЦУЗ Карим Бензема исписао је историју шпанске Ла лиге, као и Реал Мадрида, али не на начин који је замишљао.
ФОТО: Тањуг
Француском нападачу је пошло за ногом да промаши два пенала у само седам минута (52. и 59), јер га је голман Осасуне Серхио Ерера у оба наврата "прочитао".
Тиме, не само да је постао први у историји "краљева", са тим "достигнућем" него је поновио учинак Раула Тамуда у сезони 2005/2006. којем се то догодило у дресу Еспањола против Бетиса.
Тренер Реала Карло Анчелоти рекао је да не сумња у Бензему и његове шутерске способности са "креча"":
- Да је био и трећи пенал шутирао би поново.
Мартин Палермо, може да одахне, јер остаје у Гинисовој књизи рекорда са три промашена пенала за Аргентину против Колумбије на турниру Копа Америка 1999.
БОНУС ВИДЕО - Пенал за Партизан и гол Натха
Препоручујемо
РУБЉОВ БРУТАЛНО ОДГОВОРИО ВИМБЛДОНУ: "Говорим из срца и онако како осећам..."
21. 04. 2022. у 19:25
НОВАК КАО ФЕНИКС: Ђоковић после још једног преокрета у полуфиналу Сербиа опена (ФОТО)
21. 04. 2022. у 18:27 >> 18:20
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"
ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).
24. 02. 2026. у 07:00
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)