ПАРТИЗАН НЕ ОДУСТАЈЕ ОД ТИТУЛЕ: Црно-бели победили Чукарички и задржали корак за Звездом (ВИДЕО)

Ч. В.

20. 04. 2022. у 17:24 >> 19:57

ПАРТИЗАН је након два везана ремија успео да дође до победе. Црно-бели су на свом терену савладали Чукарички са 3:1 у другом колу плеј-офа Суперлиге Србије.

Били су изабраници Александра Станојевића под притиском пошто је Звезда раније данас успела лако да победи ТСЦ, па је клуб из Хумске био под морањем како би трку за титулу одржао отвореном. Била би она и отворена и да Партизан није победио, али са много мањим шансама за црно-беле да први прођу кроз циљ.

Домаћину је 20 минута било потребно да сломи отпор ривала. Лопта је приликом покушаја Бибарса Натха у руку погодила Уроша Дрезгића. Није било дилеме за судију Дејана Трифковића који је показао на белу тачку, а Израелац одатле не греши. Тако је било и сада, па су црно-бели повели.

То је било све што се тиче голова у првом делу, али друго је почело идеално за Сашу Здјелара и другове. Партизан је у размаку од четири минута постигао два гола. Најпре се Игор Вујачић сјајно снашао у гужви и матирао Мићовића. Потом је до 23. поготка у Суперлиги Србије стигао Рикардо Гомеш. Натхо га је одлично проиграо, а овај у лако матирао голмана "брђана".

Када се очекивало да домаћин мирно приведе утакмицу крају, Чукарички је успео да смањи резултат преко Стефана Ковача у 61. минуту. Везиста гостију је искористо грешку Синише Саничанина и добрим ударцем по земљи натерао Немању Стевановића да извади лопту из мреже.

Ипак, тај гол није уздрмао Партизан који се брзо консолидовао, преузео контролу на терену и мирно утакмицу привео крају.

Партизан је после ове победе остао други на табели са 83 бода, док је Чукарички трећи са 54 бода.

Партизан - Чукарички 3:1 (1:0)

Стадион: "ФК Партизан". Гледалаца: око 2.000. Судија: Дејан Трифковић (Београд). Стрелци: Натхо 20 пен, Вујачић 48, Рикардо 52 за Партизан - Ковач 61 за Чукарички.

Партизан (4-2-3-1): Стевановић – Миљковић, Вујачић, Саничанин, Лутовац, – Здјелар, Јојић - Мениг (од 60. Холендер), Натхо (од 77. Јевтовић), Терзић (од 60. Јовић) - Рикардо (од 84. Миловановић).

Чукарички (4-2-3-1): Мићовић – Стевановић, Шапић, Дрезгић (од 84. Пушкарић), Тошић – Kовач (од 84. Кемпбел), Мијаиловић - Белић (од 61. Лукић), Ндијаје (од 76. Ергелаш), Савић (од 76. Чолић) - Ракоњац.

Друго полувреме: Партизан - Чукарички 3:1

89' - Партизан зналачки чува предност и чека да судија Дејан Трифковић одсвира крај утакмице.

73' - Замало да гости дођу и до другог гола. Лопта је стигла до Ндијаеја који је био на пет метара од гола ривала, но његов покушај је успео да изблокира један играч Партизана.

61' - Чукарички је смањио резултат. Кренули су гости у контру и после лоше реакције Саничанина мрежу црно-белих је затресао Стефан Ковач.

52' - Нови гол за црно-беле. Само три минута требало је домаћима да поново постигну погодак. Рикардо се уписао у стрелце. Натхо је сјајно проиграо нападача са Зеленортских Острва коме није било тешко да постигне 23. гол ове сезоне.

49' - Дуплирао је предност Партизан на старту другог полувремена. Гужва је била у казненом простору ривала, а у њој се најбоље снашао црногорски штопер који је спољним делом стопала спровео иза леђа Мићовића.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској!

Прво полувреме: Партизан - Чукарички 1:0

45' - Крај првог полувремена!

43' - Одличан напад домаћег тима. Мениг за Миљковића, овај до Натха који је шутирао из прве са неких 16 метара, али је лопта отишла тик поред стативе, те до промене резултата није дошло.

37' - Милош Јојић је упутио добар центаршут. Лопта је стига до Рикарда чији ударац главом је још једаном зауставио голман "брђана" који за сада обавља добар посао.

34' - Најопаснији напад изабраника Милана Лешњака. Била је гужва у казненом простору црно-белих који на крају нису дозволилу ривалу да их угрози.

30' - Извео је Чукарички други корнер на мечу и баш као код првог Стевановић је без проблема покупио лопту.

26' - Наставио је клуб из Хумске да напада и после вођства, но ниједном није озбиљније угрозио госте.

20' - Сигуран егзекутор је био Израелац. У свом стилу је извео пенал, послао је голмана у једну, а лопту у другу страну за вођство домаће екипе.

18' - Пенал ће добити Партизан. Играо је руком Урош Дразгић након покушаја Натха и добио жути картон. Исправно је поступио судија.

15' - Сјајан ударац Саше Здјелара. Одлучио се задњи везни домаћег тима да распали по лопти из велике даљине, но лопта је отишла мало поред гола.

12' - Ударац је опробао и Натхо. Покушао је Израелац са неких 20 метара, али био је то лак плен за Мићовића.

11' - Добар напад Партизана није крунисан поготком. Рикардо Гомеш је оборен у казненом простору, али је прописно заустављен. Црно-бели су добили само корнер од којег се успешно одбранио Чукарички.

6' - И гости су извели први корнер на утакмици, но опасности није било пошто је Стевановић успео да покупи лопту. Потом су "брђани" запретили преко Ндијаеја, чији ударац није био добар па није дошло до промене резултата.

4' - Домаћин је већ у трећем минуту имао велику прилику преко Рикарда који је сјајно шутирао главом после корнера. Ипак, његов ударац успео је да заустави Мићовић.

1' - Почела је утакмица у Хумској!

Уочи меча:

Изабраници Александра Станојевића дочекују "брђане" и сигурно желе да им се реванширају за недавни реми на Бановом брду.

Црно-бели су у овај меч улазе са заостатком од пет бодова у односу на вечитог ривала који је славио у Бачкој Тополи са 4:0.

Нема сумње да су у Паритзану свесни да их само тријумф оставља у трци за титулу, пошто би сваки други резултат црвено-беле приближио одбрани трофеја у Суперлиги Србије.

У првој утакмици ових ривала у Хумској црно-бели су славили са 2:0, погоцима Игора Вујачића и Марка Живковића.

Меч можете да пратите уживо на порталу "Новости".

Састави:

Партизан (4-2-3-1): Стевановић – Миљковић, Вујачић, Саничанин, Лутовац, – Здјелар, Јојић - Мениг, Натхо, Терзић - Рикардо.

Чукарички (4-2-3-1): Мићовић – Стевановић, Шапић, Дрезгић, Тошић – Kовач, Мијаиловић - Белић, Ндијаје, Савић - Ракоњац.

БОНУС ВИДЕО: ВАТРЕНИ ВЕЧИТИ ДЕРБИ: "Делије" и "гробари" користили пиротехнику као ретко кад